Poliwęglan komorowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Poliwęglan komorowy

Post »

Powiedzcie....gdzie kupię najtaniej poliwęglan komorowy,10 wzmocniona.....szukam i szukam a tu ceny zaporowe dla mnie,na daszek nad tarasem chciałam....taras ma wym. 7,4 na 4,3.
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

i tak drogo-30 zł m kw,
można kupic taką jakby ondulina pcv,myslę,że za 25 zł za mkw się dostanie
janusz3212
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 gru 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

:roll: Odradzam to pcv owszem cena trochę niższa ale trwałość dużo niższa w porównaniu z poliwęglanem, pcv wystawione na działanie słońca i mrozu szybko traci swoje właściwości robi się kruche wystarczy niewielki grad i będzie sito .Ja osobiście zamawiałem poliwęglan na allegro jest duży wybór co chodzi o wymiary no i na życzenie mogą pociąć płyty .
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

Moje miejsce zakupu, o którym wspomniałem w opisie ma napisane - m. innymi:

płyty poliwęglanowe - poliwęglan kanalikowy, poliwęglan komorowy, poliwęglan lity, poliwęglan masywny, wszystkich dostępnych na rynku producentów, w konkurencyjnych cenach z korzystnymi rabatami. Płyty poliwęglanowe tniemy dla klienta na wymiar oraz zapewniamy transport.

Odpada jeszcze marża Allegro. :D
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

Planuję przykryć poliwęglanem nowo budowaną drewnianą konstrukcję... tak aby w lecie stanowiła coś na kształt zadaszonej pergoli, a w zimie byłaby używana jako carport (wiata na samochód). Chcialbym użyc polieglanu dymionego na brazowo aby zrobić coś na kształt delikatnego cienia.

Ot coś takiego:
Obrazek

Mam w związku z tym pytanie - może ktos kto już używał takiego poliwęglanu będzie mi w stanie pomóc.

* Czy taki przydymiony poliwęglan nadaję się na zadaszenie miejsca rekreacyjnego.. czy raczej trzeba będzie jeszcze zastosować dodatkowe zacienienie.

* Czy można pod takim poliweglanem puścić jakieś pnącze (jako zacieniacz) i czy da radę się utrzymać.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

Widziałam cos takiego, gdzie do zacienienia użyta była mata wiklinowa lub trzcinowa, tylko nie dopatrzyłam czy tą matę się zwijało czy była tam na stałe.
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

lesioc sama płyta przydymiona wystarczy , będzie stanowić dobrą osłonę przed słońcem .
Jeśli chciałbyś dodatkowe info polecam podeślij im wymiary i rysunek - powinni odpowiedzieć ponieważ jest na daszku fala , a są pewna ograniczenia jeśli chodzi o gięcie plyt w różnych kierunkach . :uszy
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

markonix - dzięki za info. Już wcześniej wysyłałem zapytanie do Tplastu o ceny i dostępność.

Generalnie w pytaniu chodziło mi o to, jak się spisuje teki przydymiony polieglan na słońcu, i czy wystracza do zacienienia. Czy przypadkiem nie będzie odwrotnego efektu i będzie od niego grzało jak od blachy, albo w szkalrni ;).

Wszędzie po prostu widuje daszki i świetliki z polięglanu przezroczystego... a jakoś nie mogę nigdzie trafić na mleczny lub przydymiony, aby zobaczyc jak to wygląda "na żywo".

Przy 10mm poliwęglanie z gięciem takiej fali nie ma problemu (tam są promienie rzedu 5m, a poliwęglan przy tej grubości da się wygiac nawet do 1.05m ). Giąć można w obie strony (czyli w "s"), pod warunkiem jednak, że zgodnie z kierunkim komór.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

(im płyta grubsza, tym niższy współczynnik przenikania ciepła - od 3,9 do 1,4 W/(m??K)).
tutaji tutaj
pozdrawiam, Elżbieta
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

kajpej - dziękuje za linki.. szczególnie ten do dokumentu PDF bardzo mi się przyda.
Wyjaśnia wiele moich wątpliwości odnośnie montażu płyt poliwęglanowych :D.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

Chciałem napisać, że altanę w zeszłym sezonie postawiłem, poliwęglan położyłem... i wszystko się wyśmienicie sprawdziło :D

Poliwęglan jest przydymiony na brąz, ma 50% przepuszczalności światła..... spokojnie mógłby być jeszcze nieco ciemniejszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i zimową porą :D

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Poliwęglan komorowy

Post »

Efekt fantastyczny, celowo nie pokryłeś boków dachu?
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”