Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kochajmy jeże

Post »

Anna55 mój mieszka w ogrodzie pod tują :D
Zrobiłam mu domek, ale widzę, że woli swoje posłanko. Zagrzebał się i śpi :)
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kochajmy jeże

Post »

Aniu!
Ja też w ubiegłym roku robiłam domek dla jeży ale olały go i poszły spać gdzie indziej. Domek był kameralny, z naturalnego drewna. Wewnątrz były wysuszone liście a góra zasypana stertą liści.wiosną jeżyki się pobudziły i jeden z nich zamieszkał w altanie w styropianowym domku dla kotów wyłożonym kocykiem. W lecie niestety musiałam go przeprowadzić z altany bo zapach był nie do wytrzymania. Kupki znajdowałam nawet w moich ogrodowych sandałach jak tylko zapomniałam postawić je wyżej.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kochajmy jeże

Post »

:D Mojego będę obserwować i zobaczę wiosną co mu po głowie chodzi :wink:
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeż w ogrodzie-jak zaprosić?

Post »

Świąteczny spacerek :wink:
Obrazek
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeż w ogrodzie-jak zaprosić?

Post »

Przyjemny widok, bardzo budujący. Anglicy uwielbiają jeże. Domki dla jeży to bardzo popularny gadżet ogrodowy. Aczkolwiek w Polsce większość działek jest szczenie ogrodzona siatkami i jeże rzadko maja możliwość odwiedzin ogrodu. Przynajmniej w mojej okolicy większość działek jest solidnie ogrodzone takimi właśnie zasiekami. Pomijając, że ogrody to totalne pustynie - trawniki i tuje (typowo polska myśl ogrodnicza) i jeże nie mają czego tam szukać.

Domki dla jeży: https://www.google.pl/search?q=hedgehog ... 4Q_AUIBigB
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Pelikano, piękna zdjęcie ;:167 Poczytaj o dokarmianiu jeży, zwłaszcza wniosą, to bardzo ważna kwestia dla ich (jeży) zdrowia ;:108
U mnie jeży nie widać, być może to kwestia wolno-żyjącego kota, który upodobał sobie mnie i mojego sąsiada i od jesieni regularnie do nas wpada na kąski ....
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Słonecznik ptakom podbierały. Dzisiaj dostały mięska surowego do miseczek
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

wagabunga123 pisze:Pelikano, piękna zdjęcie ;:167 Poczytaj o dokarmianiu jeży, zwłaszcza wniosą, to bardzo ważna kwestia dla ich (jeży) zdrowia ;:108
U mnie jeży nie widać, być może to kwestia wolno-żyjącego kota, który upodobał sobie mnie i mojego sąsiada i od jesieni regularnie do nas wpada na kąski ....
U mnie odwrotnie,bo to dzięki stadku kotów zaczęły działeczkę odwiedzać i jeże.Bez zbytniego skrępowania zaliczają kocie miski.Szczególnie lubią kurze surowe skórki-cudowny widok.
pozdrawiam
Grażyna
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

ppepina pisze:Szczególnie lubią kurze surowe skórki
Mięsko?? A w życiu, teraz zabrakło łobuzom witaminek i wpierdzieliły wszystkie łodygi cesarskich koron /chyba z 7/ Pąki kwiatowe i liście olały..Przyłapane na gorącym uczynku jak pałaszowały :lol: Już prawie psu się dostało, że zrobił sobie legowisko.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Czy ktoś wie czy dorosłemu jeżowi można zaaplikować kropelki przeciw pchłom i kleszczom stosowanym dla kotów?
Mam takie gotowe krople jednorazówki dla kotów, wkropiłbym jeżykom, ale czy nie zrobię krzywdy naszym pchlarzom?
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Śmiało możesz im wkraplać. Waga jak dla małego kota. Na pewno im sie to przyda
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Dziękuję Marleno ze ścierniska..w razie czego będzie na Ciebie ;:224 Spróbuję najpierw na jednym, chyba go oznaczę sprayem :D
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Też zostawiłem prześwit w ogrodzeniu dla zwierzaczków, i moje ekologiczne podejście skończyło się wizytą zająca, który wyżarł mi wszystkie drzewka i krzewy. :evil: Teraz zatkałem wszystkie szpary i niech się zwierzaczki bujają!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”