Malowanie drewna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Malowanie drewna

Post »

Cześć forumowicze. Ma ktoś może doświadczenia z zakresu malowania drewna? Dokładniej chodzi o pomalowanie drewnianych beli. Na przygotowane drewno nałożyłem już 2 warstwy impregnatu barwnego firmy drewnochron, ale ponieważ chciałbym żeby to drewno było jak najwytrzymalsze rozważam jeszcze pomalowanie go lakierobejcą. Ktoś może próbował taką mieszankę i doradziłby mi?(malowanie pędzlem) pozdrawiam
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malowanie drewna

Post »

Poczytaj instrukcję na opakowaniu. Jak nie będą w ziemi to 2 warstwy wystarczą. Płot malowałem na 1 warstwę i 4 lata kolor trzymał.
majsterqrczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 2 lip 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malowanie drewna

Post »

Trochę zepsułem sprawę, bo myślałem że maluję impregnatem bezbarwnym, nie przypatrzyłem się opakowaniu, ale kiedy wyschło i przypatrzałem się opakowaniu to okazało się że się myliłem. Tak więc obecnie mam 2 warstwy impregnatu barwnego, bezpośrednio naniesionego na drewno. Co do wyglądu to jest on dla mnie średnio ważny. Chodzi mi głównie o wytrzymałość. Drewno nie będzie zakopane ale będzie miało kontakt z ziemią.
Ah! bym zapomniał a drugim pytaniu. Co mam zrobić ze szczelinami w drewnie?( drewno jest stare i popękało wzdłuż)
martaigo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2014, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Malowanie drewna

Post »

Z drewnem to jest różnie co 2 lata murowane malowanie
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malowanie drewna

Post »

Co 2 lata - polemizował bym. Ale wiele też zależy od klimatu, bo inaczej jest w zasolonym nadmorskim terenie, inaczej w górach, inaczej na nizinach i równinach, gdzie nie ma przemysłu i kwaśnych opadów. Także trwałość powłoki zależy od wielu czynników, a to co deklarują producenci to bardzo często pobożne życzenia. Drewno jest coraz gorsze, to obserwuje od kilkunastu lat, nawet opałowe jest nie takie jak kiedyś.
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Malowanie drewna

Post »

Ja drewnianą bramę malowałem impregnatem 2 razy. Brama stoi bo ja wiem z 5 - 6 lat i uwierzcie mi że z drewnem nic się nie dzieje.

Dodam że na dachu nie ma rynny i podczas kiedy pada, deszcz odbija się od bramy, więc od dołu z jakieś 30 cm w górę zrobił się zielony nalot, ale po zdarciu drewno nadal posiada kolor impregnatu i jest zdrowe.

Tak więc ja bym więcej jak 2 razy nie malował.
Głowa pełna pomysłów . . .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Malowanie drewna

Post »

Czy farby i bejce dłuuuuuuugo po terminie nadają się do malowania drewna czy już niezbyt? Jak z ewentualną szkodliwością?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”