Cieniówka w tunelu foliowym...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Cieniówka w tunelu foliowym...

Post »

Witam!
Przeszukałem całe forum i jakoś nie mogę znaleźć tematu który mnie nurtuje więc wybaczcie jeśli się powtórzę.
Chciałbym założyć cieniówkę w tunelu 6*23m (choć rozmiar nie ma tu chyba znaczenia) ale nie mam pomysłu jak to zrobić żeby całość była funkcjonalna i łatwa do rozsuwania i zsuwania. Czy ma ktoś z Was w tunelu coś takiego? Cieniówkę rozpiętą na linkach i na rolkach którą można zaciągnąć i zsunąć w dowolnym, momencie jakąś korbą lub silnikiem. Coś na zasadzie półautomatu :) Można oczywiście tylko ręcznie rozciągnąć na jakichś cienkich drutach przymocowanych do konstrukcji ale widziałem coś takiego w szklarniach czy w tunelach na specjalnie rozpiętych linkach stalowych tworzących zgrabną całość. Jednak niestety wtedy nie myślałem o produkcji i o technicznych aspektach budowy tunelu i wyposażenia. Będę wdzięczny za jakieś zdjęcia takich rozwiązań :)
Awatar użytkownika
ikaisuj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2012, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cieniówka w tunelu foliowym...

Post »

http://agrosur.com.pl/oferta-zaslony-ci ... ajace.html
To są profesjonalne. Drogie. Taniej będzie coś pokombinować ala firanki w domu. Co przęsło tunelu fragment cieniówki. Potrzebna do tego złota rączka.
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Cieniówka w tunelu foliowym...

Post »

haha no na tez agrosuru to mnie raczej nie stać, myślałem o czymś prostszym jakiejś mniej skomplikowanej konstrukcji :) no nic, jak wymyślę i zamontuję to się pochwalę :)
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Cieniówka w tunelu foliowym...

Post »

a może jakieś roletki okienne z jakiegoś dyskontu czasami można trafić za małe pieniądze , ostatnio widziałem w Aldi-m we Wrocławiu ale kiedyś były też w Biedronce
Awatar użytkownika
ikaisuj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2012, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cieniówka w tunelu foliowym...

Post »

Trochę dużo byłoby trzeba tych rolet... jednak m2 tkaniny cieniującej wychodzi taniej , plus Pomysłowy Dobromir, albo jakaś Złota Rączka.
Agrosur tylko jako inspiracja.
Ja w swoim tunelu po prostu mam rozwieszone, gdy zachodzi taka potrzeba, na drutach rozpiętych na przęsłach. Co przęsło cieniówka. w tunelu 27m zasunięcie cieniówek to raptem 10 min roboty. Niestety nie mam zdjęć. cieniówki będą wisiały bliżej lipca.
bunkka47
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 lut 2016, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cieniówka w tunelu foliowym...

Post »

cześć, podepnę się pod temat i zapytam - czy macie może doświadczenie czy takie ciemnozielone siatki cieniujące nie zwiększają temperatury w tunelu? nie mam problemu generalnie ze zbyt dużym nasłonecznieniem, ale w tunelu jest zdecydowanie za gorąco.
mam obawy czy ciemna siatka nie będzie się nagrzewać?
Pisownia!
Reklama usunięta/Karo
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Cieniówka w tunelu foliowym...

Post »

Wapno do pojemnika z wodą - zamieszać, wziąć pędzel, na przemian maczać w roztworze i machać pędzlem w kierunku tunelu foliowego. Czynność powtarzać aż zabraknie roztworu albo tunel będzie wystarczająco zacieniony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”