Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
grzestu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 sie 2017, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

gdybym GRL WORLD 460P HW 4W1 LONCIN porównał z Kosiarką spalinową AMA RS461T, to który wybór jest lepszy??
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Porównywać można podobne sprzęty,w tym przypadku kosiarka Ama to raczej jednorazowa wersja supermarketowa z zaporową ceną,jakość,trwałość,wykonanie,cena na korzyść Worlda
grzestu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 sie 2017, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

chyba mnie przekonałeś, serwisu nie mam na miejscu, ale części chyba można kupić na Grass, po za tym w czasie gwarancji jest door to door, mam też nadzieję że na te moje 700m2 równego trawnika nie powinno się nic psuć, nie mam możliwości kupić w sklepie stacjonarnym może polecisz gdzie dobrze kupić ten sprzęt

-- 29 sie 2017, o 09:47 --

poczekam jeszcze na zdanie kolegi AmaPoland co on w tej kwestii sądzi, może się wypowie
regesor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 sie 2017, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Wiem, że już praktycznie po sezonie, ale na ile polecalibyście kosiarkę Oleo Mac GV 48 PK AllRoad4?
Zmoderowano
Mam działkę na 6 arów. Trochę dołów, trochę kretów, wokół płotu posadzone drzewa i krzewy owocowe. Jak myślicie, 3,5 konia w tej kosiarce wystarczy na taki ogród zakładając, że nie zapuszczam go do tragicznego stanu? Powiedzmy max 15 cm trawy, ale to już w naprawdę skrajnych przypadkach. Chciałbym coś mocniejszego, ale wszystkie pozostałe mają napęd. Jestem wygodnicki jednak dziękuję za latanie potem po serwisach żeby go naprawić. W dodatku chciałbym zachować manewrowość. Ma ktoś tą kosiarkę? Nadaje się to do czegoś? Znacie coś lepszego do 1200 zł?
grzestu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 sie 2017, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

też chciałem ją kupić ale koledzy polecają mi KOSIARKA SPALINOWA WORLD GRL 460P HW 4W1 LONCIN firmy GRASS
grzestu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 sie 2017, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze:Porównywać można podobne sprzęty,w tym przypadku kosiarka Ama to raczej jednorazowa wersja supermarketowa z zaporową ceną,jakość,trwałość,wykonanie,cena na korzyść Worlda




World GRB 460P HW 4W1 BS 500 czy World GRL 460P HW 4W1 LONCIN, ostatecznie
sobiepanmirek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 maja 2017, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Znowu bez przesady ten napęd się az tak często nie psuje.Znam kosiarkę/w rodzinie/ w której po ok 10 l wymieniałem pasek i linkę, a napęd działa jak działał-oby tak dalej.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

grzestu pisze:
miachlbyk pisze:
World GRB 460P HW 4W1 BS 500 czy World GRL 460P HW 4W1 LONCIN, ostatecznie
Od ciebie zależy z jakim chcesz silnikiem,ja osobiście jestem za B&S ale możesz kupić na Loncinie
grzestu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 sie 2017, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

dzięki, podpowiesz gdzie ją kupić
regesor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 sie 2017, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

grzestu pisze:też chciałem ją kupić ale koledzy polecają mi KOSIARKA SPALINOWA WORLD GRL 460P HW 4W1 LONCIN firmy GRASS
Tak dla pewności, chodzi o tą? ---> link usunięto

I pytanie do polecających: Z jakiego względu jest lepsza od Oleo maca? Solidniejszy wózek? Silnik Loncina o większej mocy? Co za nią dokładnie przemawia, bo nie chcę kupić bubla.

Ponadto trzecie pytanie: A gdybym tak poczekał do przyszłego sezonu i sprawił sobie MTD z silnikiem Kawasaki? link usunięto Oglądałem recenzję na youtube takiego silnika tylko, że w starej wersji chyba jeszcze z lat 90 i autor wyjątkowo go zachwalał. Wersje współczesne nadal cechują się jakością czy stało się to samo co w B&S?

Nie podajemy linków do platform handlowych - reg. /mod.
grzestu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 sie 2017, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

tak jak napisałeś solidniejszy wózek, mocniejszy silnik, MTD nie znam, takie informacje mam z tego forum, też miałem kupić oleomaca lub stigę ale ponoć ta maszyna jest solidniejsza i tańsza gwarancja 2 lata door to door w serwisach lub u producenta w firmie Grass link usunięto /mod.
regesor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 sie 2017, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

No dobra, dzięki w takim razie. Mam nadzieję, że obaj się nie zawiedziemy. Chociaż trochę mnie to dziwi, bo jeśli dobrze pamiętam to chyba nawet na tym forum dużo osób zachwalało Oleo Maca.

PS: Oczywiście jeśli ktoś coś wie na temat tego Kawasaki sprzed dwóch postów to pytanie nadal aktualne.
grzestu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 28 sie 2017, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

oleomac to dobra firma i ta kosiarka też, mnie przekonali dlatego że wózek lepiej wykonany i grubszy trwalszy i mocniejszy silnik tej World


Cytat usunięty - proszę nie cytować bezpośrednio poprzedzającego postu oraz o poprawną pisownię - zdania zaczynamy z dużej litery/mod.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”