Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Nie, tylko można wykosić przy samej np. ścianie.

-- Wt 01 maja 2018 21:50 --

A tam jest przekladnia, tego nawet nie wiem?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

To chyba bez znaczenia, taką kosiarką z centrycznie położonym silnikiem można kosić tak samo blisko ściany. Koła są zazwyczaj najbardziej odstającymi elementami. Może jak trzeba kosić pod gałęziami jakiegoś krzaka, to faktycznie przesunięty silnik ciut pomaga. :)

Co do przekładni pasowej noża, to tak, jest w tej kosiarce, właśnie dlatego silnik nie jest centrycznie. Wał silnika nie jest dzięki temu tak narażony na przeciążenia, jak w kosiarkach z nożem bezpośrednio na przedłużeniu wału.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

W tej właśnie nie. W opisie jest 'asymetryczna obudowa ułatwiająca koszenie obrzeży'. Poszukaj sobie zdjęcia od spodu. Inne wózki mają koła najszerzej, a tu najdalej z prawej (czy lewej)wystaje osłona noża, i mozna samą obudowa dojechać do sciany.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ok, teraz załapałem o co chodzi z tą asymetrycznością, musiałem zerknąć na moją kosiarkę. ;:14 Faktycznie z lewej strony krawędź osłony noża jest w linii z kołami, a z prawej jakieś 5cm mniej. Jakoś nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, ale u mnie nie ma takich miejsc, żeby to była jakaś wielka zaleta, jednak, jeśli ktoś ma trawę przy murku/ścianie, to ułatwia robotę.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

marcinsgdz pisze:Witam serdecznie,
stałem się użytkwonikiem ROD o powierzchni 300m2, na której stoi domek.
Czy możecie mi polecić kosiarkę elektryczną?
Czy kupować NAC czy Stige? Czy 1200W wystarczy? Dodam, że w tym roku trawa nie była jeszcze koszona więc za niska nie jest.
Nie chciałbym wydawać majątku - jeśli jakość jest podobna.

Liczę na Waszą życzliwość i darzę Was z góry zaufaniem.
Na pewno weż z silnikiem indukcyjnym,podaj modele kosiarek które cię interesują a zobaczymy co to za sprzęt
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

mikas pisze:Szukam dobrej kosiarki do 1000m2 trawnika. Zastanawiam się nad kosiarkami
Husqvarna LC 347VI (na plus waga i obudowa kompozytowa) (minus brak złączki do mycia i mulczowania)
Stiga Twinclip 50 SVEQ B (na plus dobre i solidne wykonanie, na minus waga)
Nie wiem czy kupić solidniejszą Stige ale ciężką czy lekką Husqvarne.
Zastanawia mnie tez czy mogę postawić w pionie tą Stige z paliwem i olejem w zbiorniku.
Jedna i druga to całkiem inne kosiarki więc za bardzo porównać się nie da ale jeśli już to w tym segmencie cenowym można lepiej wybrać,w obydwu firmach płacisz tak naprawdę chyba tylko za reklamę i nazwę, w Husqvarnie jedynym plusem jest obudowa z kompozytu o ile nie masz kamieni,kółka małe to duży minus,szer 47cm też jej uroku nie dodaje i z czasem za części trzeba słono zapłacić,Stiga ma tandetne wykonanie plastiku,jedyne co mi się w niej podoba to nóż i nic poza tym,dostępność części też pozostawia wiele do życzenia,poszukaj czegoś innego bo tu nie poszalejesz z sildnością,w tych cenach masz już kosiarki z obudowali Alu
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Potrzebuje niedrogiej kosiarki samobieżnej do wykoszenia 1000m2 trawnika. Do tej pory użytkowałem chińską kosiarkę z silnikiem B&S za 500 zł i muszę powiedzieć, że pozytywnie mnie zaskoczyła co chyba musi oznaczać, że jestem mało wymagający.. Po tych kilku sezonach jest już trochę zmęczona i zostanie rezerwistą. Szukam czegoś w podobnej klasie - bez napędu. Rozważam kilka konkretnych modeli. Budżet ~1000zł - oczywiście chciałbym rozsądnie wydać te pieniądze. Wiem, że w tej cenie nikt nie robi kosiarek na lata, ale chciałbym przynajmniej uniknąć wadliwej serii czy awaryjnego silnika, dlatego proszę znawców wszelakich o poradę, co wybrać. Do wyboru:

AL-KO 4.66 P-A Classic - OVH Al-ko PRO - 850zł
Makita PLM4817 - B&S 500E - 900zł
Oleo-Mac G 44 PK - EMAK K 500 OHV - 900 zł

Ewentualnie, jeżeli bezwzględnie warto przekroczyć budżet:

Oleo Mac GV 48 PK AllRoad4 - Emak K 600 OHV - 1190zł

Czy, któraś z powyższych pozycji jest atrakcyjniejsza od pozostałych?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Makita nie ma kosza, a Olek bez centralnej wysokości koszenia.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
BUCZO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 kwie 2018, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

JA OD SIEBIE MOGĘ POLECIĆ world grl 460p hw 4w1 loncin
KUPIŁEM ZA 1000ZŁ BARDZO DOBRE WYKONANIE SILNIK
BARDZO ŁADNIE CHODZI MYŚLĘ ŻE W TEJ CENIE NIC
LEPSZEGO SIĘ NIE ZNAJDZIE
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Lunarii pisze:Wiem, że w tej cenie nikt nie robi kosiarek na lata, ale chciałbym przynajmniej uniknąć wadliwej serii czy awaryjnego silnika, dlatego proszę znawców wszelakich o poradę, co wybrać.
U mnie kosiarka Faworyt CJ40 z silnikiem B&S 450 kosi już 7 rok. Kosztowała mnie nieco ponad 600zł a o wyborze zdecydowałem przede wszystkim ze względu na silnik, który obecnie ma już blisko 200h pracy i póki co ma się dobrze. Podwozie corocznie na zimę serwisowane za kilkanaście złotych i zastosowana blacha też daje radę-dziur nie stwierdzam :wink:
Wiem, że gdy się skończy jej żywot znów postawię na silnik jako główne kryterium wyboru i za pewne będzie to B&S.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ktoś wysledzil lub ma poszlaki co to za silnik Alko PRO 125?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Iceman0 pisze:Wiem, że gdy się skończy jej żywot znów postawię na silnik jako główne kryterium wyboru i za pewne będzie to B&S.
B&S robiony 7 lat temu to nie ten sam co robią teraz. Sam mam kosiarkę chińczyka z silnikiem B&S 675 prawie 7 lat i silnik działa perfekcyjnie do dnia dzisiejszego, ale te nowe silniki B&S górno-zaworowe, szczególnie te mniejsze pojemności, są o wiele bardziej delikatniejsze i nie wiem czy tak długo podziałają jak te nasze starsze jednostki.
Kiedyś już wysyłałem linka do kanału Kobamix na YT, ale dla przypomnienia podaje ponownie. Jest to świetne miejsce by wybrać najtrwalszy silnik do kosiarki.
https://www.youtube.com/channel/UCGcRME ... 45w/videos
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

leszeg pisze:
Iceman0 pisze:Wiem, że gdy się skończy jej żywot znów postawię na silnik jako główne kryterium wyboru i za pewne będzie to B&S.
B&S robiony 7 lat temu to nie ten sam co robią teraz. Sam mam kosiarkę chińczyka z silnikiem B&S 675 prawie 7 lat i silnik działa perfekcyjnie do dnia dzisiejszego, ale te nowe silniki B&S górno-zaworowe, szczególnie te mniejsze pojemności, są o wiele bardziej delikatniejsze i nie wiem czy tak długo podziałają jak te nasze starsze jednostki.
Kiedyś już wysyłałem linka do kanału Kobamix na YT, ale dla przypomnienia podaje ponownie. Jest to świetne miejsce by wybrać najtrwalszy silnik do kosiarki.
https://www.youtube.com/channel/UCGcRME ... 45w/videos
Napisz cos sensownego,jakie masz miejsce na myśli,czy kogoś reklamującego coś?masz w tym jakiś cel?,nie ma większego znaczenia budowa tylko materiały użyte do tej produkcji,dla przykładu podam chińskie pilarki z karterami z odlewu ale jakość tych maszyn jest mizerna,użytkowanie każdej maszyny weryfikuje użytkownik a nie kanał youtube,i skąd wiemy że np.ktoś za tę reklamę nie płaci,najważniejsze jest aby wybrać sprzęt do potrzeb i odpowiednio o niego dbać ;:138 ja w takie kanały nie wierzę bo samemu można w taki kanał wpaść,dla przykładu napiszę że w przypadku chińskich silników z żeliwnymi kołami zamachowymi przy uderzeniu często krzywią się wały i rozlatuję się koła zamachowe gdyż jest to za twarde i jak idzie to wszystko po koilei
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”