Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
sobiepanmirek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 maja 2017, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

No i super dobry poradnik prawie jak vademecum.
regesor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 sie 2017, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Uuuuuuu... Od tego Pana to ja właśnie zacząłem poszukiwana. Kanał faktycznie świetny, ale jego ogrom tym bardziej namieszał mi w głowie:
"No dobra, chcę Loncina, ale w jaką obudowę wybrać;_;? Ten model z promocji na allegro? KoBa nic o nim nie mówił. To może model, który zachwalał w filmiku? Nie ma już nowego w sprzedaży."
I tak bez końca.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

takie rzeczy trzeba brać przez palce,to że Loncin jest bardziej metalowy to wcale nie świadczy o tym że jest lepszy,wiadomo że chińska stal często jest słabsza o dobrego tworzywa,nie jest to oczywiście wyznacznikiem jakości i nie ma co popadać w skrajność ale tak jest,sami wiemy co warty jest często chiński wyrób,są dobre i do dupy,B&S to że ma więcej tworzywa w małych silnikach to wiadomo wiąże się z emisją spalin a u chińczyka jest to bez znaczenia natomiast jakość użytych materiałów to już inna bajka
biper
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 wrz 2017, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

@Michalbyk

To co piszesz, to prawda ogólna, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, kto daną opinię wystawia.
Ja akurat zaufałem osobie, która silniki kosiarek serwisuje i tą wiedzą się dzieli.
Jak mi taka osoba mówi, że dawnej firma X miała produkty bardziej trwałe, a obecnie zjechała z jakością, to ja jej ufam.
A czy zaufanie przełoży się na bezproblemowe funkcjonowanie, to się okaże :)
Agata38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 paź 2017, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja mam 160 cm wzrostu i normalna spalinówka nie robi dla mnie problemu ,wręcz przeciwnie małą kosiarką się tylko narobić można .Większa jest dużo lepsza.
zordon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lis 2017, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Cześć,
zastanawiam się nad kupnem kosiarki spalinowej firmy Handy - model SH48P173-4W1. Parametrami mi pasuje ale nigdzie nie mogę znaleźć nic o silniku w tej kosiarce, co już jest dość niepokojące. Sprzęt wart uwagi czy może jest coś ciekawego w podobnej cenie? To ma być prezent i mam do wydania max 1000 pln.
Z góry dziękuję za pomoc :)
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Silnik chiński i to jakiś no name jak większość,reszta też chińska średniej jakości,poszukaj jakiegoś Worlda nawet na chińskim silniku i go eksploatuj,przynajmniej obudowa i reszta będzie lepsza jakościowo
mr2000rr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 mar 2018, o 07:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam. Jako, że sezon koszenia powoli się zbliża chciałem prosić o poradę gdyż jestem zielony w temacie. Ojciec potrzebuje na działkę kosiarki spalinowej na teren około 10-15ar. Jak wiadomo taki zakup trzeba zrobić z głową, więc prosiłbym o polecenie dobrej kosiarki. Nie wiem czy w 1000zł się zmieścimy? Musi być z koszem, opcją mielenia trawy i regulacją. Chyba dobrze też żeby miała napęd. Na znanym portalu aukcyjnym pod hasłem kosiarka spalinowa wyskakuje coś takiego: KOSIARKA SPALINOWA SCHEPPACH 6KM itp. za 849zł czy jest to coś warte? (niby Niemiecka..) Jaki w niej jest silnik? Po wstępnej lekturze wiem żeby szukać coś z chińskim silnikiem Loncin/Emak albo już dużo drożej coś naprawdę firmowego. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
andrejef
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 mar 2018, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dołączę do tematu. Mam do koszenia ok. 450m2. Jaką kupić kosiarkę (najlepiej spalinową)?
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Polecam Victus VSP48L65
Zaczynamy 4 sezon(kosze ok 600m), kosiaka na silniku Loncin moce dziadostwo,wszystkie części dostępne w Poznaniu+szybki serwis(polecam).
Ślinik jak nowy, korpus mimo tyrania nie rdzewieje czego chcieć więcej. POLECAM

ps. chciałbym żeby padła, kupił bym sobie taką z napędem :D
andrejef
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 mar 2018, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

pzzg pisze:Polecam Victus VSP48L65
Zaczynamy 4 sezon(kosze ok 600m), kosiaka na silniku Loncin moce dziadostwo,wszystkie części dostępne w Poznaniu+szybki serwis(polecam).
Ślinik jak nowy, korpus mimo tyrania nie rdzewieje czego chcieć więcej. POLECAM

ps. chciałbym żeby padła, kupił bym sobie taką z napędem :D

a mógłbyś polecić mi jakąś spalinówkę do 1000zł z:
- max szerokością koszenia 43cm (niestety zapomniałem, że mam taki kawałek trawy za pergolą),
- mulczowaniem,
- napędem na koła
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

andrejef pisze:
pzzg pisze:Polecam Victus VSP48L65
Zaczynamy 4 sezon(kosze ok 600m), kosiaka na silniku Loncin moce dziadostwo,wszystkie części dostępne w Poznaniu+szybki serwis(polecam).
Ślinik jak nowy, korpus mimo tyrania nie rdzewieje czego chcieć więcej. POLECAM

ps. chciałbym żeby padła, kupił bym sobie taką z napędem :D

a mógłbyś polecić mi jakąś spalinówkę do 1000zł z:
- max szerokością koszenia 43cm (niestety zapomniałem, że mam taki kawałek trawy za pergolą),
- mulczowaniem,
- napędem na koła
Ciężko będzie, w tej cenie to większość chiny. Jak masz 200zł więcej to może OLEO-MAC G 44 TK COMFORT jest na stronie victusa za 1199 szer kosz 41cm
regesor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 sie 2017, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam, przymierzam się wreszcie do kupna kosiarki World GRL 460S HW z napędem General Transmissions. Czy mógłby mnie ktoś oświecić w kwestii trwałości tego napędu? Czytałem kilka niezbyt pochlebnych opinii. Faktycznie to sypie się w rękach? Jak wygląda sprawa z ewentualną naprawą (dostępność części, ceny)?
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”