Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  
Autor Wiadomość
cirek
 Tytuł: Re: Kosa spalinowa - jaka ?
PostNapisane: 27 sie 2017, o 15:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam,

Potrzebuje podpowiedzi.

Chce zakupić kosę spalinową

Sprzedawca poleca mi Sthila FS 131 ale 1849 to troche dużo
mówił jeszcze o FS 89 też sthil 1399 zł

lub oleo-mac SPARTA 441 T

potrzebuje kosy do domu tzn zaczynamy budowe i trzeba skosić koło płotu trawę ok 25 cm i od strony sąsiada bo zmarł i jeszcze rów który jest zarośnięty bo nie był koszony.

Sprzedawca mówił że FS 89 też sthil da radę po tem to kosa będzie potrzebna do podcinki mniejszej trawy.

Obszar 40 ary ale nie mam zamiaru go kosić kosą ale w późniejszym czasie planuje zakup kosiarki do koszenia tego.

To co możecie polecić ?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

newrom
PostNapisane: 28 sie 2017, o 09:27 
1000p
1000p

1 szt.
Mam poprzednik sparty 441 czyli 440 i mogę polecić, chociaż przy Twoich wymaganiach to będzie trochę przerost formy. Z drugiej strony mocniejsza kosa powinna dłużej posłużyć, zwłaszcza że małe kosy "markowe" są dość badziewnie robione. Nie napisałeś ile chcą za sparte, jeśli 2-3 stówki więcej niż za mniejszego stihla to ja bym brał oleo.

cirek
PostNapisane: 28 sie 2017, o 16:30 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Za Ole chyba ok. 1600 zł .
Jak jest z awaryjnością kos Oleo?

Nie wiem czy nie brać słabszej Ole SPARTA 381 T cena niecałe 1400 zł ?

Czy brać coś Oleo czy słabszego Sthila?

newrom
PostNapisane: 28 sie 2017, o 17:43 
1000p
1000p

1 szt.
Oleo 380/440 IMVHO są lepiej zrobione niż tanie stihle itp. Ale co do samego wyboru to ja Ci radzę! Rób jak uważasz! :-D

miachlbyk
PostNapisane: 28 sie 2017, o 20:39 
100p
100p

---
Ja bym mimo wszystko rozważył Stihla,jak nie Stihl to masz jeszcze Solo 137,KHB 45 i inne kosy z silnikiem Kawasaki które moim zdaniem są lepsze od Oloemaca..przynajmniej silniki są nie do zajechania a i ceny są normalne

MarSz
PostNapisane: 29 sie 2017, o 08:15 
500p
500p

1 szt.
Ja mogę z czystym sumieniem polecić Oleo-Mac 440T. Mam go od jakiegośc czasu - służy mi głównie do koszenia rowów melioracyjnych przy granicy działki (łącznie ok 500mb gdzie koszę zarówno górę jak i ukośne ściany rowu - w efekcie całość przechodzę 4 razy).

Zajmuje to ponad godzinę, kosa jeszcze ani razu nie była za słaba (jak na to zadanie to podobno nawet za mocny model ale kupiłem z lekką nadwyżką bo mam ponad 1ha działkę i kto wie co z tego kiedyś będę musiał kosić a kiedyś musiałem się męczyć z pdobnym cenowo Stihlem i to nie miało sensu).

kacpi1029
PostNapisane: 9 wrz 2017, o 17:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam!
Szukam: kosy spalinowej do użytku co najwyżej 2 razy w miesiącu w sezonie (maj-sierpień). Chcę na nią przeznaczyć maksymalnie do 700 złotych, bardziej skłaniałbym się ku 500. Wiem, budżet nie powala, ale zamierzam posadzić na łące sosny, świerki - zrobić mini las (sąsiad ma :D ), który automatycznie zmniejszy pole do koszenia i być może uda mi się kosić zwykłą kosiarką.

Co do terenu:
podmokła łąka, sam torf, trawa pod kolana, zdarzają się pokrzywy, grubsze chwasty - żyłką 2,4mm daję na razie radę
wielkość - ok. 500m2 (tak na oko, więc może mniej)

Obecnie posiadam kosę Forester PM-KS430 4,8km - totalny chiński szmelc, co prawda mam ją od 2012 roku, ale po okresie gwarancji są z nią same problemy- szarpak wymieniłem chyba z 5 razy, rozkręca się kierownica od drgań, mocy to na pewno tyle nie ma. Moim marzeniem jest dojechać nią w miarę awaryjnie do końca sezonu.

Wymagania co do sprzętu:

- przede wszystkim coś dobrego, niedrogiego tak w granicach 500-600zł - tak jak pisałem wcześniej, nie chcę wydać na nią 1500zł, żeby potem leżała bez użytku jak drzewa podrosną.
- oczekuję trochę mocy - patrzę na Stigi po 1000zł i moc 0,9km :shock: Rozumiem, że nowa technologia, ale to aż takie jest przełożenie jakość na moc?

Myślałem o:
kosach NAC, niby mają dobre opinie, są tanie, szczególnie kusi mnie:
- Kosa spalinowa NAC 3,2KM - BP540-32B-V
markowej kosie AL-KO, cena mnie zaskoczyła, ale czy 1,5km wystarczy?
- AL-KO Kosa Spalinowa BC 4535 II Premium

Liczę na wasze propozycję i pomoc :)

miachlbyk
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 10:29 
100p
100p

---
Wszystkie które podałeś to chińczyki z jakością twojego Forestera,dopóki nie dołożysz i nie kupisz coś normalnego to cały czas będzie tak samo,masz już nauczkę a dalej leziesz po uszy w gównie,ta Stiga za 1000zł.to też chińczyk jakości tych po 700zł tylko cena sporo wyższa a jakość mizerna

newrom
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 19:05 
1000p
1000p

1 szt.
NAC to chinol pełną gębą :)
Wykręcające się śruby zaklej klejem do gwintów (drożej) lub podprowadź żonie lakier do paznokci, posmaruj gwint i wkręć.
Za 500zł kupisz dwie kozy ;)

cirek
PostNapisane: 11 wrz 2017, o 17:08 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Miałem ten sam problem myślałem o stigu 1,7 za 900 zł ale wolałem dołożyć i kupić sthila za1400 zł

martynamila
PostNapisane: 5 gru 2017, o 11:59 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Ja ostatnio kupiłam używaną kosę spalinową DRAGON 6.2KM jak na mój początkujący ogród jest okeyyy.. dałam chyba za nią 250 zł na olx :)

newrom
PostNapisane: 5 gru 2017, o 13:32 
1000p
1000p

1 szt.
6 koni w kosie spalinowej ? Ile waży to cudo ? No i przy tej mocy to chyba drzewa można kosić ;)

jaro710j
PostNapisane: 6 gru 2017, o 10:01 
200p
200p

więcej niż 1
DRAGON 6.2KM :lol: Jeśli ma 2 to będzie ogromny sukces. Ale to standardowy kit. Sam mam, nie ze swojej winy, chińszczyznę o pojemności 52ccm i o dziwo działa z tarczą Oregon Maxi 225 na tyle mało źle, że udało mi się samosiejkę brzozy przerzedzić (drzewa do 10 cm średnicy w pniu). Ale dużo jej brakuje do tego, abym ją mógł z czystym sumieniem komuś polecić :D Mogę jeszcze dodać, że wszystkie śruby wkręciłem na silikon wysokotemperaturowy 8-)

miachlbyk
PostNapisane: 13 gru 2017, o 12:11 
100p
100p

---
Co by nie pisać taki Dragon czy Demon o sporej mocy to typowe oszustwo które powinno być ścigane z urzędu ;:14 ale Polak jak to Polak co chce usłyszeć lub przeczytać to jest dla niego prawdą

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 322 ]  Idź do strony nr...        1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości