Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Praktycznie sama sobie odpowiedziałaś na zadane pytanie,nikt ci jednoznacznie nie udzieli odpowiedzi ale jak to z chińczykiem różnie może być szczególnie z napędem,cena przystępna więc i jakości mie ma co się spodziewać ale jakiś czas powinna działać,silnik 7km nie ma i ten model jest produkowany w chinach ze względu na jego popularność w chińskich kosiarkach
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Ostatecznie kupiliśmy Stigę, dziękuję :wit
patriano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 kwie 2019, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka kosa spalinowa? 1500zł

Post »

Cześć!

Szukam nowej kosy spalinowej do 1500zł. Koszenie trawy, czasem malin i chwastów do około 0,5 cm średnicy. Jeśli trzeba dokupić głowicę to też proszę o polecenie jaką kupić do tych zastosowań. Zawsze mogę mieć dwie, jedną do trawy inną do troszkę grubszych roślin.

Z góry dzięki za odpowiedzi!
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ja zawsze polecam STIHL'a. Kupiłam kilka lat temu taką "babską", znaczy niezbyt ciężką (starszą już panią jestem), co wiąże się z niezbyt wielką mocą. Ma w zestawie dodatkowo nóż, który zakładam do wykaszania wszelkich siewek (najczęściej wiśni) lub, gdy trochę opóźnię koszenie chwastów. Daje spokojnie radę na 30 arach.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

A ja polecę oleo-mac sparta.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Godne polecenia są:

VK-45 silnik Kawasaki
Solo 137SB
Active 4-0B-T

I to są maszyny które będą kosiły aż miło długie lata
patriano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 kwie 2019, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

A macie jakieś opinie na temat Hondy? Jakie silniki montują w Stihl?
patriano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 kwie 2019, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Zastanawiam się nad tym oleo-mac sparta 441T . Pytanie czy ten trójząb poradzi sobie z malinami? Czy trzeba dokupić tarczę?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Bez problemu sobie radzi z malinami i niedużymi siewkami drzew. Tylko nim założysz tarczę popracuj z 10mh żyłką.
1alz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 kwie 2019, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Warto też pomyśleć o 4 suwowych Makitach. Największym plusem tych kos jest to że są pozbawiono paskudnego wrzasku silnika dwusuwowego.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ale silnik 4t ma też niższą moc z pojemności, więcej części do zepsucia i większą wagę no i cenę.
U mnie waga przekreśliła 4t
patriano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 kwie 2019, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

1alz pisze:Warto też pomyśleć o 4 suwowych Makitach. Największym plusem tych kos jest to że są pozbawiono paskudnego wrzasku silnika dwusuwowego.
Jeśli tylko dźwięk silnika się różni to żadna dla mnie zaleta :) i tak koszę z ochronnikami słuchu.
newrom pisze:Ale silnik 4t ma też niższą moc z pojemności, więcej części do zepsucia i większą wagę no i cenę.
U mnie waga przekreśliła 4t
Z tą wagą to tak naprawdę jest? Stihl o podobnej mocy jest tak samo ciężki (czy tam lekki :) )
newrom pisze:Tylko nim założysz tarczę popracuj z 10mh żyłką.
Chodzi Ci, żeby po prostu mieć porównanie, czy o coś innego? Ogólnie chciałbym kosić żyłką, tylko przekręcać na te noże na maliny, małe krzaczki (ok 2 może 3 mm) o ile to uda się tym ściąć właśnie.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 772
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

patriano pisze:
newrom pisze:Tylko nim założysz tarczę popracuj z 10mh żyłką.
Chodzi Ci, żeby po prostu mieć porównanie, czy o coś innego? Ogólnie chciałbym kosić żyłką, tylko przekręcać na te noże na maliny, małe krzaczki (ok 2 może 3 mm) o ile to uda się tym ściąć właśnie.
Chodzi o to, by nie zatrzeć silnika. Koszenie tarczami różnego typu bardzo obciąża silnik. Nowe silniki powinno się stopniowo obciążać - docierać.
Dobra kosa potrafi ciąć maliny żyłką.
Z powodu choroby mam mocno zaniedbany ogród. Zdarzało się, że kosiłem trawę sięgającą mi powyżej pasa. W tej trawie były odrosty korzeniowe po wyciętych drzewkach i niezniszczalny sumak. Wszystko padało pod żyłką. Mam różne tarcze, ale z powodu ich częstego kontaktu z kamieniami, kawałkami drewna itp, są źle wyważone i koszenie taką tarczą jest niesamowicie uciążliwe ze względu na bardzo duże drgania pochodzące od niewyważonych tarcz wirujących z dużymi obrotami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”