Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

NACa miałem i już nie chcę, teraz mam oleo-mac i przepaść jakości (no i spalanie duuuużo mniejsze).
Minusem oleo-mac jest większa wibracja niż w stihlu serii FS. Ale jest o połowę tańsza.
Dla siebie brałbym oleo, nac-a kupiłem bo było krucho z pieniędzmi, a miał wytrzymać jeden sezon (wytrzymał 3) co przy cenie 250zł było akceptowalne.
O IBEA nic nie wiem.
bobekos1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2017, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Budżet jaki mogę przeznaczyć na taką kosę wynosi maksymalnie 1200 zł... Szukam czegoś mocnego w tej cenie? :)
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Obecnie racjonalnym wyborem będzie Solo,masz teraz w promocji niemiecką kosę 2.0Km za 1295zł.,w tych pieniądzach nic poczciwego nie kupisz
bobekos1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2017, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ale kosiarki solo nie mam w swoich miejscach... Z tych 3 podanych przeze mnie dochodzę do wniosku że IBEA to jedna wielka niewiadoma. Pozostaje NAC lub Oleo Mac, które modele tych 2 firm polecacie w moim budżecie...?
bobekos1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2017, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Poczytałem i raczej jestem nastawiony na Oleo-Maca tylko że rozważam model Sparta 250T lub BC 240T. Który lepszy według waszych doświadczeń? :)
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jeśli szukasz czegoś mocnego to sparta 440 albo 380. Trochę drożej niż zakładałeś, ale IMVHO warto dopłacić do mocniejszego silnika.
bobekos1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2017, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Nie widzę 380 u producenta, niestety nic więcej nie dokładam do tego zakupu z powodu innych wydatków... Więc który model jest waszym zdaniem lepszy? :)
mareqo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 maja 2017, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam, przymierzałem się do zakupu kosiarki spalinowej- pytałem na forum o AL-KO i STIGĘ -dziękuję za odpowiedzi.
Ale życie jak zwykle weryfikuje plany, w weekend padła mi kosa spalinowa STIGA sb 44 . W serwisie mechanik stwierdził, ze nie opłaca się jej reanimować, więc muszę kupić nową. W sklepie obejrzałem STIGĘ SBC 252D 2,1 KM za 1000 złotych, atrakcyjna cena, bo mniej więcej takiej mocy potrzebuję.Co sądzicie o Stidze. Mój budżet to 1500 zł, proszę o opinie, a może Solo 137 SB- jest w promocji za 1295 zł . Ewentualnie Sparta 380T lub 440T. Sąsiedzi koszą Oleo Mac-ami i bardzo chwalą, ale mają w miarę nowe sprzęty o mocy 1KM i niewiele koszą. Bo chyba za taką kwotę niczego sensownego w Stihl-u nie kupię. Proszę o opinie.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

mareqo pisze:Witam, przymierzałem się do zakupu kosiarki spalinowej- pytałem na forum o AL-KO i STIGĘ -dziękuję za odpowiedzi.
Ale życie jak zwykle weryfikuje plany, w weekend padła mi kosa spalinowa STIGA sb 44 . W serwisie mechanik stwierdził, ze nie opłaca się jej reanimować, więc muszę kupić nową. W sklepie obejrzałem STIGĘ SBC 252D 2,1 KM za 1000 złotych, atrakcyjna cena, bo mniej więcej takiej mocy potrzebuję.Co sądzicie o Stidze. Mój budżet to 1500 zł, proszę o opinie, a może Solo 137 SB- jest w promocji za 1295 zł . Ewentualnie Sparta 380T lub 440T. Sąsiedzi koszą Oleo Mac-ami i bardzo chwalą, ale mają w miarę nowe sprzęty o mocy 1KM i niewiele koszą. Bo chyba za taką kwotę niczego sensownego w Stihl-u nie kupię. Proszę o opinie.
Zdecydowanie Solo 137,tej klasy sprzętu nie kupisz za te pieniądze,Stiga to czysty chińczyk ale droższy od innych jednorazówek bo ma napis Stiga,tu masz produkt niemiecki bardzo dobrej jakości zresztą,wystarczy porównać inne sprzęty,Oleomac jak dla mnie za drogi w porównaniu do Solo i jakość trochę słabsza
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jakość oleo-maca słabsza niż solo?? Widziałeś je obok siebie ? :) Jak kupowałem kosę to miałem taką możliwość razem z nac. solo to raczej poziom NACa i w zasadzie można by znaleźć model solo i nac do konkursu "znajdź różnicę". Nawet sprzedawca radził żebym raczej wziął naca jeśli ma być taniej niż oleo bo jakość ta sama, tylko cena wyższa.
Polecam spartę 440 jeśli masz sporo koszenia, zwłaszcza jeśli dopuszczasz do wyrośnięcia wielkich chaszczy (pokrzywy itp).
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

miachlbyk pisze:Zdecydowanie Solo 137,tej klasy sprzętu nie kupisz za te pieniądze,Stiga to czysty chińczyk ale droższy od innych jednorazówek bo ma napis Stiga,tu masz produkt niemiecki bardzo dobrej jakości zresztą,wystarczy porównać inne sprzęty,Oleomac jak dla mnie za drogi w porównaniu do Solo i jakość trochę słabsza
Jak już wcześniej napisałem, jesteś dosyć 0-1kowy :wink: Solo to nie znów takie cudo techniki, choć złe nie jest. Stiga natomiast jest stosunkowo solidna. Nie ma co na tę markę gadać :)
To gdzie coś jest produkowane to też możesz opowiadać co chcesz. Stiga produkowana jest w Czechach, Solo we Włoszech. Nikt tylko na tabliczkach znamionowych nie pisze skąd kupuje części do zmontowania maszyny. Stiga, Solo i inne firmy wypadłyby z rynku jakby nie kombinowały.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

newrom pisze:Jakość oleo-maca słabsza niż solo?? Widziałeś je obok siebie ? :) Jak kupowałem kosę to miałem taką możliwość razem z nac. solo to raczej poziom NACa i w zasadzie można by znaleźć model solo i nac do konkursu "znajdź różnicę". Nawet sprzedawca radził żebym raczej wziął naca jeśli ma być taniej niż oleo bo jakość ta sama, tylko cena wyższa.
Polecam spartę 440 jeśli masz sporo koszenia, zwłaszcza jeśli dopuszczasz do wyrośnięcia wielkich chaszczy (pokrzywy itp).
Zastanów się co chcesz napisać bo jedno przeczy drugiemu,jak widać coś gdzieś wyczytałeś i ale nie do końca wiesz co,tak pół na pół,to wynika z twojego postu,ja nigdy nie porównał bym Solo czy Oloemaca do Naca,to tylko pokazuje bardzo ograniczony zakres wiedzy jaką posiadasz na ten temat
AmaPoland pisze:
miachlbyk pisze:Zdecydowanie Solo 137,tej klasy sprzętu nie kupisz za te pieniądze,Stiga to czysty chińczyk ale droższy od innych jednorazówek bo ma napis Stiga,tu masz produkt niemiecki bardzo dobrej jakości zresztą,wystarczy porównać inne sprzęty,Oleomac jak dla mnie za drogi w porównaniu do Solo i jakość trochę słabsza
Jak już wcześniej napisałem, jesteś dosyć 0-1kowy :wink: Solo to nie znów takie cudo techniki, choć złe nie jest. Stiga natomiast jest stosunkowo solidna. Nie ma co na tę markę gadać :)
To gdzie coś jest produkowane to też możesz opowiadać co chcesz. Stiga produkowana jest w Czechach, Solo we Włoszech. Nikt tylko na tabliczkach znamionowych nie pisze skąd kupuje części do zmontowania maszyny. Stiga, Solo i inne firmy wypadłyby z rynku jakby nie kombinowały.
Nigdzie nie napisałem że to cudo techniki ale z racji obecnej ceny oraz jakości jest bardzo dobra oferta,wystarczy sprawdzić w innych Firmach,natomiast ten model Solo jak i inne nie są produkowane we Włoszech i z tego co wiem nawet tam nie ma fabryki więc zweryfikuj zanim coś napiszesz,natomiast co do Stigi to wystarczy spojrzeć na pojemność silnika i wagę aby wiedzieć że to chińczyk
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Akurat porównanie solo do naca to nie mój pomysł, tylko znajomego pracującego w firmie sprzedającej te trzy marki i stihla :-)
Faktycznie któreś modele są BARDZO podobne, a pod względem wrażenia plastikowości wręcz identyczne.
Oleo nie jest pod tym względem idealny, też widać że obniżenie kosztów produkcji było jednym z priorytetów, ale bliżej mu do stihla niż do naca.
Nie wiem co zrozumiałeś z poprzedniego postu, ale sprawa była prosta - bierz oleo-mac bo zdecydowanie lepsza jakość niż u solo i naca, jak chcesz wydać mniej to bierz naca bo jakościowo to samo co solo, a cena niższa.
Tak się szczęśliwie składa że kupuję u znajomego, ma naście lat doświadczenia.
Zresztą, warto iść tam gdzie można je zobaczyć obok siebie i każdy sobie wybierze co mu pasuje. A ja uwierzę w świetną jakość solo jak zobaczę porównywalną ilość punktów sprzedaży solo co oleo we Francji gdzie włoski sprzęt ogrodniczy jest bardzo często kupowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”