Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Matt30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lip 2019, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Witam.
Proszę o pomoc w wyborze kosiarki spalinowej, w kwocie do 3500 zł.
W pobliżu jedynie sklep autoryzowany i serwis Husquarna.
Zastanawiałem się nad modelem LC356AWD ? czy poza wysoką ceną samego urządzenia i części zamiennych (zapewne) jest warta swojej ceny? Czy napęd 4x4 jest przydatny?
Czy są jakieś kosiarki, które moglibyście polecić?
Teren to ok. 3000m2, w miarę równy, tyle że w 75% poza samą trawą jest mech, co powodowało niejednokrotnie, że koła się delikatnie zapadały i do napędu trzeba było dorzucić własną siłę, żeby przepchać kosiarkę. Byłbym wdzięczny za konkretne modele.

Pozdrawiam
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

jak dla mnie nie warto wydawać tyle na kosiarkę tej Firmy,tak kosiarka poza napędem na 4 nic ciekawego nie posiada,zobacz Active 5400SB ona w zupełności by ci wystarczyła
bombelm7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 cze 2019, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Matt30, ostatnio borykałem sie z tym samym problemem. W sumie w tych pieniądzach masz 2 typy, HONDA i OLEO MAC.
Ja kupiłem oleo mac z tego wzgledu że ma 3 lata gw i mam blisko serwis za 3299zł. Opinia z mojej strony... to nie jest kosiarka dla 500 czy 600m2 pow. Jest to urządzenie które robi robotę którą oczekuje użytkownik u mnie na 1600m2. Silnik 800 ma tez w glebie 198, polecam każdemu.
Grzesiekk12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 cze 2019, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaką kosę spalinową?

Post »

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem;) dlatego przepraszam, jeśli dodaje post w złym miejscu...
Kiedyś doradziliscie mi odnośnie zakupu kosiarki i faktycznie zakup super;) tym razem poszukuje kosy spalinowej...kosa ma być użytkowana prywatnie, nie musi być niewiadomo jak.mocna, ale żeby w miarę szła, była nowa, nie było problemu z częściami i przede wszystkim trwała...budżet do około 1100 zł. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Jaką kosę spalinową?

Post »

Osobiście posiadam kosę marki Stihl model FS 55. Kosa ta posiada moc 1km . Zapłaciłem za nią około 800 zł i po 2 sezonach nie mam z nią problemu . Nie jest to kosa przeznaczona do koszenia dużych użytków ale do przydomowych trawników wystarcza :shock:
renia1976
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 sty 2020, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Widzę, że polecacie tutaj kosy spalinowe, a co sądzicie o kosach akumulatorowych ? Przyznam, że ciągłe dolewanie paliwa jest uciążliwe no i ten hałas.. Takie urządzenie mogłabym podłączyć na noc do ładowania i potem wygodnie korzystać. Nie wiem natomiast jak wygląda sytuacja z mocą czy jej wystarczy do prac ogrodowych..
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Mój sąsiad posiada podkaszarkę akumulatorową . Moc wiadomo że będzie słabsza niż w kosie spalinowej ale dla kogoś kto nie ma zbyt dużo do koszenia to myślę że to dobre rozwiązanie :wit
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ile czasu mu działa na jednym Aku?
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jedno ładowanie starcza na wykoszenie około 40m2 trawnika :D
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

w sumie pytałem o czas pracy ale faktycznie powierzchnia też jest dobrą informacją. Najlepiej mieć obie.. czas i powierzchnia to wtedy można sobie bardziej wyobrazić na ile wystarczy do konkretnych zastosowań.
Ja potrzebuję kosy do podkaszania trawy w miejscu niedostępnym lub trudnodostępnym przez kosiarkę. Ciężko więc będzie określić to w m2.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Irek6820 pisze:Jedno ładowanie starcza na wykoszenie około 40m2 trawnika :D
Sądziłem, że trochę więcej. To jest powierzchnia 5x8 a więc malutko.
Mam nożyce akumulatorowe do żywopłotu i przy cięciu gałęzi o średnicy 1.5 cm też przecież potrzeba energii ale one nie wyczerpują się po ścięciu np. 20 metrów żywopłotu.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Kosa elektryczna sąsiada ma już trochę za sobą więc akumulator też już musi być słabszy . Wiem że przymierza się do nowego zakupu . Prawdopodobnie będzie to jakaś spalinowa podkaszarka .
asdawrwd
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 kwie 2020, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

kosiarka spalinowa do 2500m2

Post »

witam, przymierzam się do zakupu nowej kosiarki spalinowej, mam dylemat z jakiej firmy kosiarkę wybrać. Póki co zastanawiam się nad tymi :
HUSQVARNA LC 551SP

HONDA HRX 537C5VKEA

HONDA HRX 537C4 HYE

STIGA Twinclip 55 SVEQ H

STIGA Twinclip 55 S H BBC

co myślicie ?

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”