Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
cirek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 sie 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Miałem ten sam problem myślałem o stigu 1,7 za 900 zł ale wolałem dołożyć i kupić sthila za1400 zł
okobar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 maja 2017, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Co do Twojego pytania, wiem że minęło sporo czasu... ale temat jest o kosiarkach, nie o kosach :P
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Pół na pół z tym że drugie pół to badziewne chińczyki
martynamila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 gru 2017, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ja ostatnio kupiłam używaną kosę spalinową DRAGON 6.2KM jak na mój początkujący ogród jest okeyyy.. dałam chyba za nią 250 zł na olx :)
regulamin
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

6 koni w kosie spalinowej ? Ile waży to cudo ? No i przy tej mocy to chyba drzewa można kosić ;)
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

DRAGON 6.2KM :lol: Jeśli ma 2 to będzie ogromny sukces. Ale to standardowy kit. Sam mam, nie ze swojej winy, chińszczyznę o pojemności 52ccm i o dziwo działa z tarczą Oregon Maxi 225 na tyle mało źle, że udało mi się samosiejkę brzozy przerzedzić (drzewa do 10 cm średnicy w pniu). Ale dużo jej brakuje do tego, abym ją mógł z czystym sumieniem komuś polecić :D Mogę jeszcze dodać, że wszystkie śruby wkręciłem na silikon wysokotemperaturowy 8-)
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Co by nie pisać taki Dragon czy Demon o sporej mocy to typowe oszustwo które powinno być ścigane z urzędu ;:14 ale Polak jak to Polak co chce usłyszeć lub przeczytać to jest dla niego prawdą
RudoBrody
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 gru 2017, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam wszystkich! :D Poszukuję kosy spalinowej, która będzie walczyć z chwastami na plantacji swierka. Będzie miała za zadanie wykosić przynajmniej raz w sezonie plantacje (dokładnie obkosić każde drzewko). Kolejne koszenia będę wykonywał karczownica (brumi sm 60) z mniejszą dokładnością.
Powierzchnia do koszenia na tą chwilę to około 1 ha ale będzie co roku się powiększać.
Jaka kosa będzie odpowiednia na tą powierzchnię i jaką moca powinna dysponować? Czy powinienem brać pod uwage kosy plecakowe?
Chcę na nią przeznaczyć 2000-2500 zł
Jestem słabo obeznany w temacie coś tam oglądam i czytam ale ciężko mi podjąć decyzję.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

za te pieniądze mocna i trwała będzie któraś z kos Active np.4,B-T,wszystkie inne będą albo słabsze albo droższe
devshin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 maja 2016, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wybór kosy spalinowej ok. 900-1000 zł

Post »

Witam.

Mam odwieczny problem z wyborem kosy... Używana będzie głównie do podkaszania dookoła płotu, chociaż jest możliwość że jak za bardzo trawa podrośnie to do ogarnięcia będę miał 18 arów (niekoniecznie na raz). Także patrzyłem na modele od 1,5KM wzwyż, chciałbym też uniknąć chińskiego badziewia i mieć dość blisko serwis (mieszkam w Bielsku-Białej).

Jak na razie doszedłem do 4 typów:
- OLEO-MAC BC 240 T
- MAKITA EM 3400 U
- HITACHI CG-31 EBS
- STIGA SBC 252 D (strasznie ciężka ale i najmocniejsza...)

Prosiłbym o jakąś radę / opinię na co zwrócić uwagę, który silnik sensowniejszy...
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Na początku odrzucił bym Stigę,reszta może być,wybrał bym między Makitą a Oleomac na korzyść Makity ze względu na mocniejszy silnik bądż poszukaj czegoś z silnikiem Kawasaki które są niezawodne wtedy było by jeszcze lepiej dla ciebie
devshin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 maja 2016, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

miachlbyk pisze:Na początku odrzucił bym Stigę,reszta może być,wybrał bym między Makitą a Oleomac na korzyść Makity ze względu na mocniejszy silnik bądż poszukaj czegoś z silnikiem Kawasaki które są niezawodne wtedy było by jeszcze lepiej dla ciebie
A czy mógłbyś polecić jakiś konkretny model/markę na takim silniku ?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Rzuć okiem na spartę od oleo. Mam i mogę polecić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”