POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

może masz zbyt małe obroty silnika a co się z tym wiąże mała moc,nóż może być zużyty i żle nabijać,kosz może być zapchany lub jest koszona zbyt mokra trawa ,innej możliwości raczej nie ma
MrPuffPuff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Witam, mam problem otóż posiadam aerator/wertykator NAC YT6701. W zeszłym roku poszedł pasek pojechał na gwarancje, w tym roku niestety gwarancja się zakończyła a pasek znowu poszedł na ustawieniu -5mm. I pojawia tu pojawia sie pytanie czy jestem go w stanie sam wymienić ? Próbowałem znaleźć jakiekolwiek instrukcje ale niestety brak. Rozkręcić bym pewnie dał radę ale czy przy zakładaniu paska nie ma optymalnych sił z jaka potem dokręcić śruby? To mnie tak naprawdę najbardziej nurtuje. Tak przy okazji jakieś porady jak temu zapobiec ? Może coś złe robię a może ziemia jest zbyt twarda i jest to dla niego za dużo ? Jestem ciekaw co uważacie :wink: .
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Użyj kleju do gwintów (byle nie czerwonego) i skręć z czuciem. Nie odkręci się, a gwintów nie zerwiesz.
MrPuffPuff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Dzięki za odpowiedz wiem ze trochę odkopalem temat ale czysty przypadek :/. A ile myślisz skasują mnie za to w jakimś serwisie ? Waham się czy nie zawieźć go jutro do serwisu Żeby na weekend był gotowy niż w weekend dopiero samemu się za to zabierać.
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Wraz z wiekiem człowiek staje się coraz wygodniejszy :oops:
Od altanki do kranu mam jakieś 20 metrów, więc wiosenną porą padł pomysł zamontowania zlewu koło altanki. Zlew nabyty tanio na aukcji, nie posiada żadnych fabrycznych odpływów. Muszę kupić trochę rurek PCV i zrobić odpływ. Pytanie zasadnicze ? są jakieś tanie odpływu ze zlewu o średnicy 90 mm (tak jest zaznaczone na rysunku), to te oryginalne do zlewu to koszt kilkudziesięciu złotych (akurat trafiłem akcję ze zlewem niezłej firmy, więc oryginalne części są drogie).
Druga rzecz ? chcę podłączyć sztorcowa baterię (coś do upolowania na aukcji). Pozostaje pytanie, czy dam radę połączyć wężyk zasilający baterię ze zwykłym wężem ogrodowym czy pozostaje prowizorka z plastikowego kranu ogrodowego??
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Możesz podłączyć normalny kran do węża. W Castorama czy innych Liroy Marlin na dziale z wężami do wody jest mnóstwo przejściówek i redukcji. My tak na działce podłączyliśmy toaletę i kran a zalewie. Przy hydroforze jest rozgałęźnik i od niego węże do wody do poszczególnych urządzeń.
W piątek będę na działce jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

ukręciłem dolną śrubę (cały łeb)
Da się ją w jakiś sposób wykręcić?

Ewentualnie czy można ją zostawić jeśli nie będzie przepuszczała wody?

Obrazek
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Będę bardzo wdzięczny, bo właśnie szukam takich przejściówek/redukcji i nie mogę znaleźć, a wychodzi że potrzebuję z jednej strony zamontować na pół calowy wąż, z drugiej stronie mieć gwint 3/8 cala, żeby wężyk od kranu podłączyć. I albo szukać nie umiem, albo .... ;:14
Gorzej wyszedłem na kupnie zlewozmywaka bez odpływu. Okazuje się że odpływy 3/5 cala wcale nies są tak popularne, a jak już takie znalazłem to kosztują koło 50 zł, czyli 2 razy tyle, co zapłaciłem za zlew :oops: Do tego rurki żeby odpływ jakiś zrobić i cena zaczyna być mało atrakcyjna. Zaczynam rozglądać się za lejkiem spożywczym o średnicy koło 10 cm i będzie trwała prowizorka chyba :cry:
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Byłem dzisiaj, bo przecież mam pomidorki w podwójnym tunelu i trzeba je pilnować. :D
Zdjęcia akurat są z toalety, ale zasada przy kranie jest taka sama. Mam tak już trzeci rok i jest ok bez przecieków.

Obrazek
Tak to wygląda w całości. Największym problemem było połączenie metalowego wężyka z plastikowymi złączkami. Na stoisku znalazłem reduktor (ta cienka nakrętka w kolorze mosiądzu zaraz koło metalowego wężyka). Reszta poszła jak z nut.
Wszystko dostępne w np Castoramie na jednym stoisku. Ja zrobiłem tak, wziąłem wężyk od baterii, kawałek rurki od węża ogrodowego i wszystko na miejscu dopasowałem. Oczywiście nie muszę wspominać o uszczelnieniu gwintów taśmą.
Jeszcze dwa zdjęcia. jak by co to śmiało pytaj.


Obrazek

Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Nawiercić, użyć wykrętaka.
Dospawać szpeja i nim kręcić.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Tak to w środku wygląda

Obrazek
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

ed04 pisze:Byłem dzisiaj, bo przecież mam pomidorki w podwójnym tunelu i trzeba je pilnować. :D
Komu dobrze. Ja czekam dopiero na pierwsze liście, bo do ziemi w połowie maja dopiero dam.
ed04 pisze:Największym problemem było połączenie metalowego wężyka z plastikowymi złączkami. Na stoisku znalazłem reduktor (ta cienka nakrętka w kolorze mosiądzu zaraz koło metalowego wężyka).
Tan reduktor, to jak rozumiem jest gwintowany z dwóch stron - z jednej 1/2 cala, z drugiej 3/8?? I do tego adapter kranowy nakręcony na nypel (pod taką nazwa znalazłem to w Casto), a sam nypel wkręcony w wężyk??
ed04 pisze:Wszystko dostępne w np Castoramie na jednym stoisku. Ja zrobiłem tak, wziąłem wężyk od baterii, kawałek rurki od węża ogrodowego i wszystko na miejscu dopasowałem.

Najbliższą Casto czy inne OBIpodobne mam koło 60 km od siebie, więc albo znajdę te części w którymś loklanym sklepiku budowlanym, albo zamówię to przez internet. :(
ed04 pisze:Oczywiście nie muszę wspominać o uszczelnieniu gwintów taśmą.

Nie, nie musisz???? :oops: ;:131 Rozumiem, ze to jakaś specjalna taśma która naklejamy na gwint i dopiero wtedy wkręcamy??
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Dokładnie jak piszesz, nypel (redukcja) z dwóch stron gwintowana. Dokręcona z jednej strony do wężyka metalowego. Dalej szybkozłączki do węża ogrodowego. Taśma np taka
Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia z rozdzieleniem węży idących z hydroforu.http://www.batard.pl/1015,silikonowa-un ... facot.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”