POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem z Kosiarką

Post »

Po pierwsze proponuję na przyszłość użyć słownika ortograficznego :wink: Ale do rzeczy: silnik bez noża powinien dosyć normalnie chodzić. Nie będzie chodził idealnie, bo nóż pełni rolę koła zamachowego i nie jest zalecane używanie silnika w ten sposób. A kwestię: ma iskrę i paliwo i nie pali, to na odległość ciężko rozwiązać :) Może nie ma kompresji, może gaźnik zasyfiony. A co do noża, to jeśli masz mocowanie, to możesz zmierzyć średnicę wewnętrzną korpusu, lub sprawdzić na tabliczce znamionowej, o ile istnieje, jaka jest szerokość. Oregon np. ma w ofercie uniwersalne noże, więc jeśli nie wiesz jaki jest oryginalny możesz kupić zamiennik.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Pływak pod pompkę ma być włącznikiem ? To zrób obwód w puszce elektrycznej do której podłączysz gniazdo do włączania pompki.
Izolować można albo jak ktoś wspomniał koszulką z klejem, albo taśmą samowulkanizującą jednak wszystkie przerwy w ciągłości izolacji to potencjalne kłopoty.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Nie rozumiem po co te wszystkie kombinacje z izolacjami itp. Przecież pływak może być na zupełnie innym obwodzie które będzie sterować gniazdem zasilania pompy.
Sam pływak za niecałe 40 zł można kupić z 5 metrowym kablem do tego zwyczajny przedłużacz i po kłopocie.
Rozkręcisz gniazdko odłączysz jeden kabel który połączysz z jednym z przewodów pływaka a drugi przewód w miejsce tego odłączonego z gniazda przedłużacza.
Tanio bezpiecznie i 5 minut pracy.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
knoxville
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2017, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

pompa wodna KAMA 5y2

Post »

Witam.

Posiadam na działce pompę Kama 5y2
https://imagizer.imageshack.us/v2/298x3 ... 2KQJA9.jpg

dotychczas była połączona z pompą ręczną ale padł tłok
https://imagizer.imageshack.us/v2/298x3 ... WUheB1.jpg

Usunąłem pompę ręczną, wymieniłem zawór zwrotny na nowy i poprowadziłem Kamę bezpośrednio do rury,
ale problem polega na tym, że nie zaciąga wody. Rura jest na głębokości ok. 6m.
Do tej pory przy każdym uruchomieniu Kamy trzeba było raz zaciągnąć ręczną i wtedy sama działała.
Może ktoś ma pomysł co zrobić ?

Pozdrawiam
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Czyli wynika z tego że aby ta pompa zasysała wodę, musi być zalana. Gdzie masz zawór zwrotny - przed pompą czy za nią?
knoxville
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2017, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Zawór zwrotny jest przed pompą. Zainstalowałem kawałek rurki żeby kama była cały czas zalana, ale wody tylko podchodzi i nie wypluwa, prawdopodobnie wirnik jest zajechany i powietrze się dostaje. Czy dostanę jakiś zamiennik wirnika do kamy ?
Prezes124
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 kwie 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Witam. Mam pytanie do grona specjalistów ??. Posiadam glebogryzarkę Stiga Silex 103 i od dziś przestał zupełnie działać bieg wsteczny. Pasek nie spadł bo sprawdziłem. Linka dobrze dociąga. Spotkał się może ktoś z podobną usterką? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Sebastian
Tadeusz1209
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 maja 2017, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

pompa-ogrodowa-gardena-3000-3-600w

Post »

Mam problem z pompą ogrodową gdyż przestała nagle pompować wodę. Pompę mam podłączaną jako dodatkowe przyłącze do studni rurowej na której jest pompa abisynka. pompa GARDENA jakby nie miała mocy zassać wody ze studni choć wcześniej wszystko działało dobrze.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

TAdeusz : jeżeli nagle przestała, to mogła wyssać wodę i zaciągnąć powietrze. Należy zalać ponownie pompę z wężem ssawnym.
Smolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 paź 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

W kwietniu kupiłem kosiarkę AL.-KO 5.16 VS-B Plus i mam z nią pierwszy problem.
Niezależnie od tego czy kosiarka ma uruchomiony napęd czy nie, to nie chce skręcać w jedną stronę - tak jak by częściowo wysiadł jakiś mechanizm różnicowy
Objawia się to tym że przy skręcie jedno koło ślizga się zablokowane po trawie.
po podniesieniu kosiarki w celu sprawdzenia jest to samo czyli jednym kołem można kręcić w obydwie strony i nie powoduje to kręcenia drugiego koła (lekko trzeba to drugie przytrzymać ale jest OK). w drugą tylko jest ok do przodu a do tyłu idą obydwa

Możecie spotkaliście się z takim problemem? Oddać kosiarkę do serwisu na gwarancji (w środku sezonu...) czy samemu spróbować to naprawić?
Myślałem o odkręceniu koła ale nie mogę ściągnąć kołpaka, a nie chcę go urwać ;)
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Witam zabieram sie za czyszczenie gaznika. Prawdopodobnie zostawiobym paliwem go zabrudzilem bo przez zime wyparowalo ze zbiornika. Czy te dysze kolo plywaka wykrecic moge bez konsekweencji? Czy one moze sa jakos konkretnie dokrecone i odkrecenie ich w celu przeczyszczenia cos rozreguluje?
dominik545
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 sie 2017, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka (TRAKTOREK) SABO 72-11 H

Post »

Witam ;) ostatnio kosiłem trawę kosiarką SABO 72-11 H i najechałem na metalowy zabetonowany słupek i pękła jedna z części która trzyma całą noże. Wiecie może jak dokładnie nazywa się ta część?
Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kosiarka (TRAKTOREK) SABO 72-11 H

Post »

Ta część to piasta noża numer 84207250/0
https://malyogrod.pl/pl_PL/p/Adapter-no ... kazje.info

Tu u Niemców informacja że używają tych samych części Honda,Castel Garden, GGP, Stiga i Sabo http://www.schwartinsky24.de/Messerspin ... 84207250/0

U nas 267 zł
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”