POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

ukręciłem dolną śrubę (cały łeb)
Da się ją w jakiś sposób wykręcić?

Ewentualnie czy można ją zostawić jeśli nie będzie przepuszczała wody?

Obrazek
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Będę bardzo wdzięczny, bo właśnie szukam takich przejściówek/redukcji i nie mogę znaleźć, a wychodzi że potrzebuję z jednej strony zamontować na pół calowy wąż, z drugiej stronie mieć gwint 3/8 cala, żeby wężyk od kranu podłączyć. I albo szukać nie umiem, albo .... ;:14
Gorzej wyszedłem na kupnie zlewozmywaka bez odpływu. Okazuje się że odpływy 3/5 cala wcale nies są tak popularne, a jak już takie znalazłem to kosztują koło 50 zł, czyli 2 razy tyle, co zapłaciłem za zlew :oops: Do tego rurki żeby odpływ jakiś zrobić i cena zaczyna być mało atrakcyjna. Zaczynam rozglądać się za lejkiem spożywczym o średnicy koło 10 cm i będzie trwała prowizorka chyba :cry:
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Byłem dzisiaj, bo przecież mam pomidorki w podwójnym tunelu i trzeba je pilnować. :D
Zdjęcia akurat są z toalety, ale zasada przy kranie jest taka sama. Mam tak już trzeci rok i jest ok bez przecieków.

Obrazek
Tak to wygląda w całości. Największym problemem było połączenie metalowego wężyka z plastikowymi złączkami. Na stoisku znalazłem reduktor (ta cienka nakrętka w kolorze mosiądzu zaraz koło metalowego wężyka). Reszta poszła jak z nut.
Wszystko dostępne w np Castoramie na jednym stoisku. Ja zrobiłem tak, wziąłem wężyk od baterii, kawałek rurki od węża ogrodowego i wszystko na miejscu dopasowałem. Oczywiście nie muszę wspominać o uszczelnieniu gwintów taśmą.
Jeszcze dwa zdjęcia. jak by co to śmiało pytaj.


Obrazek

Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Nawiercić, użyć wykrętaka.
Dospawać szpeja i nim kręcić.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Tak to w środku wygląda

Obrazek
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

ed04 pisze:Byłem dzisiaj, bo przecież mam pomidorki w podwójnym tunelu i trzeba je pilnować. :D
Komu dobrze. Ja czekam dopiero na pierwsze liście, bo do ziemi w połowie maja dopiero dam.
ed04 pisze:Największym problemem było połączenie metalowego wężyka z plastikowymi złączkami. Na stoisku znalazłem reduktor (ta cienka nakrętka w kolorze mosiądzu zaraz koło metalowego wężyka).
Tan reduktor, to jak rozumiem jest gwintowany z dwóch stron - z jednej 1/2 cala, z drugiej 3/8?? I do tego adapter kranowy nakręcony na nypel (pod taką nazwa znalazłem to w Casto), a sam nypel wkręcony w wężyk??
ed04 pisze:Wszystko dostępne w np Castoramie na jednym stoisku. Ja zrobiłem tak, wziąłem wężyk od baterii, kawałek rurki od węża ogrodowego i wszystko na miejscu dopasowałem.

Najbliższą Casto czy inne OBIpodobne mam koło 60 km od siebie, więc albo znajdę te części w którymś loklanym sklepiku budowlanym, albo zamówię to przez internet. :(
ed04 pisze:Oczywiście nie muszę wspominać o uszczelnieniu gwintów taśmą.

Nie, nie musisz???? :oops: ;:131 Rozumiem, ze to jakaś specjalna taśma która naklejamy na gwint i dopiero wtedy wkręcamy??
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Dokładnie jak piszesz, nypel (redukcja) z dwóch stron gwintowana. Dokręcona z jednej strony do wężyka metalowego. Dalej szybkozłączki do węża ogrodowego. Taśma np taka
Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia z rozdzieleniem węży idących z hydroforu.http://www.batard.pl/1015,silikonowa-un ... facot.html
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Nie mogę już edytować, sorki za posta pod postem.
Tak wygląda nasz rozdzielacz przy hydroforze. Jedno złącze do toalety, drugie do kranu na dworze, trzecie to zlew na werandzie i ostatnie wolne dla węża ogrodowego. Dzisiaj podłączenie po zimie i wszystko szczelne. Węże wychodzą ze skrzyni pod ziemią i dopiero przy miejscu docelowym wychodzą na powierzchnię, więc zupełnie nie przeszkadzają na co dzień.

Obrazek
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Wielkie dzięki, postaram się jutro nawiedzić któryś z lokalnych sklepów i sprawdzić co mają na stanie, Jutro tez montaż stelaża pod zlew, więc produktywny dzień. A jeszcze przydałoby się posiać marchew i buraki.
chris18404
200p
200p
Posty: 229
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Kosa spalinowa stiga Sbc242d-nowa - problem

Post »

Witam, kupiłem tą kosę wczoraj. Przywiozłem do domu, zrobiłem zalecaną mieszankę 1:40, (12.5ml oleju na 500ml benzyny) zapaliła od razu, posiekłem 15minut I było ok. Wieczorem chciałem odpalić i pomyłkę 4 razy, włączam ssanie odpalam i zapaliła pochodziła 15 sekund i zgasła. W czym leży problem?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

1000ml/40=25ml, czyli 12,5 wydaje się "ciut" za małą dawką. Mogła się przytrzeć, mogła zatrzeć. Mogła też zalać, wtedy trzeba wyjąć świece, wysuszyć ją, wyłączyć zapłon i kilkukrotnie pociągnąć linkę rozrusznika, poskładać i odpalić.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Podobno mam w hydroforze dziurawy fartuch, zetknęliście się z taką nazwą?Co to takiego i za co odpowiada?
Ewentualnie ile kosztuje naprawa i czy jest sens ekonomiczny?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Poszukaj pod nazwą membrana lub przepona wpisz typ i znajdziesz cenę.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”