Wertykulator ręczny

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Daro_ufo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2014, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wertykulator ręczny

Post »

Czy ręczny wertykulator na trawnik o powierzchni ~250 m^2 ma sens? Nie mam możliwości podłączenia wertykulatora elektrycznego z powodu braku prądu.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ręczny wertykulator ~250 m^2 ma to sens?

Post »

Lepsze zwykłe grabie z drutu.
Slaw
50p
50p
Posty: 99
Od: 28 lis 2013, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ręczny wertykulator ~250 m^2 ma to sens?

Post »

jezeli ręczny to chociaż z kółkami inaczej się zamęczysz
Dla ogrodnika nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór
Daro_ufo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2014, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ręczny wertykulator ~250 m^2 ma to sens?

Post »

PiotrekP pisze:Lepsze zwykłe grabie z drutu.
Mówisz o tego typu grabiach? Czy dużo gorzej sprawdzają się niż typowe ręczne wertykulatory?
Obrazek
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ręczny wertykulator ~250 m^2 ma to sens?

Post »

Raczej lepiej i są bardziej uniwersalne. Ręczny weltykulator to porażka jest.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ręczny wertykulator ~250 m^2 ma to sens?

Post »

Hosta pisze:Raczej lepiej i są bardziej uniwersalne. Ręczny weltykulator to porażka jest.

Nic dodać nic ująć :uszy
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ręczny wertykulator ~250 m^2 ma to sens?

Post »

Miałem kiedyś podobny problem. Pojechałem do punktu gdzie wypożyczają sprzęty m.in ogrodowe i wypożyczyłem na jeden dzień spalinowy wertykulator AL-KO Combi Care 38 P :-) Zatem jest możliwość by nie robić tego ręcznie i bez prądu. Gdybym musiał to prowadzić wertykulację cyklicznie to taki model bym kupił. Dodatkowo miał kosz, wiec grabienie też odchodzi.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ręczny wertykulator ~250 m^2 ma to sens?

Post »

Tak jak napisał kolega wyżej, wypożycz spalinowy. To będzie najwygodniejsza opcja. Jeśli masz kogoś w pobliżu, kto też by miał teren do wertykulacji to zróbcie 2 podwórka za jednym razem i podzielcie koszty na pół.

Wertykulator ręczny jak ktoś wcześniej zauważył, tylko z kółkami. Skraca mordęgę o połowę. Ręczna wertykulacja to naprawdę ciężka robota jednak jeśli nie brakuje Ci siły czasu i ochoty to nie widzę przeszkód aby tak pracować. Mój ojciec tak pracował, ja tak pracowałem. Choć szczerze przyznam, że to jak przerzucanie tony piasku w 20kg workach zamiast w taczce z napędem spalinowym.
Teraz ja już się wyprowadziłem a ojciec kupił sobie maszynę do tego :)
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Wertykulator ręczny

Post »

Ja zdecydowana jestem na zakup wertykulatora ręcznego- choćby dlatego, że mam zaledwie kilka metrów kwadratowych trawnika, więc kupowanie, czy wypożyczanie "poważniejszego" sprzętu jest bez sensu. W dodatku w trawniku osadzone są betonowe płyty, które tym bardziej wykluczają użycie takiego sprzętu.
Trawnik jest w tragicznym stanie, uparłam się więc, że na wiosnę trzeba się wziąć za niego, stąd pomysł zakupu tego narzędzia. Tylko...nie wiem który model wybrać. Trochę tego jest, w bardzo różnych cenach... Czy ktoś mógłby poradzić,który warto kupić? Mniejsza o cenę (nie są to drogie narzędzia), raczej chodzi mi o skuteczność i poręczność . Nie wiem też, czy w moim przypadku kółka przy takim ręcznym wertykulatorze nie będą bardziej przeszkadzały, niż pomagały.
Poradźcie, co kupić...
Na razie podziurkowałam trawnik kolczastymi butami. Na tak małej powierzchni sprawdziły się całkiem dobrze. Tylko paski mocujące słabo trzymają i co chwilę musiałam je zapinać od nowa.... :?
Pozdrawiam,Vivien333
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wertykulator ręczny

Post »

Mam ręczny wertykulator na kółkach i potwierdzam, że praca nim wymaga sporej wytrzymałości i siły, dlatego też dokupiłem wertykulator spalinowy, który robi mega robotę. Natomiast jeśli chodzi o ten ręczny wertykulator to kółka można zawsze ściągnąć gdybyś koniecznie chciała spróbować bez kółek, ale moim zdaniem kółka zdecydowanie pomagają. W kwestii kosztów mój egzemplarz kosztował około 40zł i do tej pory działa, bo raczej tam nie ma się co psuć.

Gdybyś chciała spróbować zastosować prawdziwy zabieg aeracji to możesz spróbować ręcznego aeratora, a następnie dosiewka nasion trawy i piaskowanie. Ten zabieg dopiero na wiosnę rzecz jasna, zaraz po wertykulacji.
http://assets1.ogrodowisko.pl/uploads/p ... iginal.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”