Lampki solarne.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Skorpion56
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 mar 2014, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska.

Lampki solarne.

Post »

Czy ktoś z was posiada lampki solarne ? Bo teraz jest tak duży wybór że nie wiem co wybrać. Ja chce mieć jakieś ozdobne do postawienia na tarasie i do ogrodu mogą być do wbicia w ziemie. Doradzicie coś może jakiś sklep lub hurtownie co ma spory wybór tego typu rzeczy. Z góry dziękuje za pomoc :) Pozdrawiam.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lampki solarne.

Post »

W każdym markecie z działem ogrodniczym można kupić. Pytanie, czy takie do ziemi, czy np. ozdobne kamienie, figurki z wbudowaną lampką. Te wbijane w ziemię nie dają dużo światła, raczej do wytyczenia punktów na ścieżce się nadają niż do doświetlenia czegokolwiek. Chyba, że się kupi takie mocniejsze, z odpowiednio mocną diodą LED i wyższym napięciem pracy, ale one kosztują kilkadziesiąt zł sztuka, a nawet powyżej 100. Tanie, po kilka - kilkanaście zł świecą słabo.
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Lampki solarne.

Post »

te ledy po pare zł to jest sezonowy wydatek. kupujesz na zime chowasz a po zimie dętka, chyba że wymienisz akumulator na lepszy który jest kilka razy droższy od lampki :wink:
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Lampki solarne.

Post »

A u mnie stoją już 3 rok bez chowania na zime i działają (te wbijane w ziemie).
Ważny jest rozmiar panela słonecznego. Minimum 5x5cm bo te malutkie zadziałają tylko przy wybitnie słonecznej pogodzie. Mowa oczywiście o czasie świecenia wieczorami. Najlepiej ładują się te z pochylonymi panelami w strone południa.
Rozstaw co 1,5m daje już fajne podświetlenie ścieżki. W mroku więcej nie potrzeba żeby wiedzieć gdzie się idzie.

A gdzie kupić? a no w marketach... Oni masowo ściągają chińszczyzne w dobrych cenach. Patrz po promocjach tylko teraz głównie promują te malutkie za pare złotych.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lampki solarne.

Post »

Może podaj jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na zakup lamp solarnych i wtedy doradzimy coś odpowiedniego. Poza tym ja mam je u siebie w ogrodzie i sprawują się bardzo dobrze,pod warunkiem słonecznych dni. To lampy typowo na lato.
regulamin forum
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Lampki solarne.

Post »

Space, to nie wiem jak ci to działa, bo pod wpływem mrozów i zimna, każdy akumulator pada ;)
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Lampki solarne.

Post »

Jak każdy? a np. w aucie?
Nie ma co wnikać w typy akumulatorków, działa i tyle. Nawet w zimie czasem zapaliły po słonecznym dniu.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Lampki solarne.

Post »

Ja mam takie zwykłe z OBI , świecą super , mam z 5 lat i z 10 sztuk tylko jedna przestała świecić .
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Lampki solarne.

Post »

Space99 pisze:Jak każdy? a np. w aucie?
Nie ma co wnikać w typy akumulatorków, działa i tyle. Nawet w zimie czasem zapaliły po słonecznym dniu.
Nie ma co porównywać gabarytów akumulatora samochodowego do bateryjki.
Zostaw auto od listopada do marca na zewnątrz i nie używaj. Co, nie padnie ??? Chyba ten z nasa tylko. :wink:
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Lampki solarne.

Post »

Przecież w lampce masz układ ładowania więc coś nie bardzo Twoje porównanie a w zimie też świeci słońce. Nie wiem do czego zmierzasz tą dyskusją? Przecież napisałem że u mnie nadal działają ale Tobie to nie wystarcza...

A więc technicznie patrząc w lampkach tych montowane są najczęściej akumulatorki NiCd które moga pracować nawet do mrózów -40C
Więc czy Ci to wystarczy ?
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Lampki solarne.

Post »

Space99 pisze:
A więc technicznie patrząc w lampkach tych montowane są najczęściej akumulatorki NiCd które moga pracować nawet do mrózów -40C
Więc czy Ci to wystarczy ?
to u mnie w lampka są chyba inne bo na zime gasną i na wiosne długie ładowanie na słońcu nie pomaga :/ a to że chwile w zime zaświeci nic nie daje, zerkne jakie akumulatory mają :)
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Lampki solarne.

Post »

Witam.

Jeżeli chodzi o temat lampek solarnych - myślę że nie warto kupować tych droższych. Osobiście rok temu zakupiłem w markecie lampki które w pięciopaku kosztowały po 2 złote za szkutę. Spisują się rewelacyjnie, wiadomo nie ma co wymagać za tą cenę ale, wydanie choćby co roku tych 20 czy nawet 30 zł na upiększenie ścieżek, ogrodu czy czegokolwiek to nie majątek ;).

Taka moja rada - przed zakupem warto sprawdzić czy lampka świeci, ponieważ zdarzają się egzemplarze wadliwe, po prostu nie świecą i żadne ładowanie im nie pomaga, na 20 zakupionych sztuk 2 były bezużyteczne.

Pozdrawiam.
Głowa pełna pomysłów . . .
domin3
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 mar 2014, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lampki solarne.

Post »

Ozdoba sezonowa, u mnie po zimie żadna nie działa. Kupiłem chromowane w dużym markecie, producent wiadomy. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”