Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Kolego Jakub. Czy wiesz może jakiej firmy masz ten sekator? Czy nie do odtworzenia to jest?
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Zobaczę jutro, jak jasno będzie. Ale nie przypominam sobie, żeby coś tam na nim było napisane. Jedynie chyba w momencie zakupu miał jakieś tekturki i pewnie tam była firma.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

mam dwa sekatory firmy GERLACH , jedem leżał w ziemi prawie całą zimę , tnę nimi wszystko co mi wpadnie w oko.
Pastwię sie nad nimi i przyznam się , że nic z nimi nie robie (chodzi o konserwację) , a mam oba 6 sezow.
Dobre sa tez firmy GARDENA , ale nie takie jak w/w
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Ja do drobnych corocznych cięć mam sekator z targowiska [prawdopodobnie ruski :wink: ] już trzeci rok i chodzi jak nówka a pracy trochę jest przy drzewkach i nie tylko :) .
A kupiłem go głównie dlatego że jest świetnie wyprofilowany i pasuje mi do ręki.

A odnośnie siekiery jak najbardziej polecam fiskarsa. Mam taki siekieromłot [czy jakoś tak się to nazywa..], porąbał już mnóstwo drzewa i praca nim jest o wiele wygodniejsza, no i nie tępi się.
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

siekieromłot? tak się nazywa? :roll: one są chyba podzielone wg wagi... a czy tylko rozłupuje, czy również można rąbać drewno w poprzek "słojów"?
pozdrawiam Ewa
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Siekiera rozłupująca o to chyba chodzi :D
Widziałem kiedyś jeszcze takie w ogrodniczym specjalne do karp po obu bokach miała takie jakby wypusty czy jak to tam nazwać. :D
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Dokładnie :)
Moja ma kształ klina, używam jej w zasadzie tylko do łupania. Ostrze jest bardzo wytrzymałe, pewnie siekiery też takie mają :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Witam
Od pięciu lat posiadamy siekierę fiskars 12460 z ostrzem w kształcie klina.
Co roku rozłupujemy około 15 metrów przestrzennych drewna (są to duże ,czasami pokręcone pnie) Siekiera jeszcze nie była ostrzona. Narzędzie wygodne w pracy i bardzo trwałe. Producent daje 10 lat gwarancji.
pozdrawiam Elżbieta
Obrazek
lw1982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lut 2010, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Witam
Mam do Was pytanie: polecacie szpadle fiskarsa, właśnie przymierzam się do takiego zakupu, czy ten o którym piszecie że się sprawdza na lata to: http://www.fiskars.com/webapp/wcs/store ... e=products .
A co powiecie o nożycach do żywopłotu tej firmy, czy ktoś z Was ich używał. Na stronie http://www.fiskars.com/webapp/wcs/store ... ryId=14254 pokazują trzy rodzaje, które są najlepsze. Dodam, że póki co będę nimi przycinał żywotnik i bukszpan, ale chciałbym żeby posłużył mi także później kiedy posadzę żywopłot :)
Pozdrawiam
Łukasz
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Łukaszu -bardzo dobry wybór.Ja osobiście wolę ten model.Jeszcze jest popularny ten
http://www.fiskars.com/webapp/wcs/store ... e=products
ale ten co ty chcesz kupić mi osobiście lepiej leży w rękach. :D
O jakość się nie martw.Chodzi o wygodę.Ja jak kupuję szpadel to biorę każdy w pazury patrzę(czasem testuję)i wiem który jest dla mnie dobry.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Wszystko byłoby dobrze, ale te narzędzia, myślę tu głównie o motyczkach, trzeba po jakimś czasie naostrzyć.
Oglądałyśmy z siostrą w NOMI przeróżne elektryczne ostrzałki , nic nie potrafimy wybrać. Sprzedawca, jak to sprzedawca, usiłował nam wcisnąć jakąś za 170 zł :roll: :roll: , ciężka jak diabli, trzeba by ją chyba do czegoś przykręcić.
Jakie macie u siebie? Jaką kupić by była przydatna, cena w miarę do przyjęcia i naostrzyła i motyczkę i siekierkę?
Pozdrawiam! Gienia.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Gieniu delikatne narzędzia to można naostrzyć pilnikiem.Używanie ostrzarek często jest zbyteczne.To jest wyzysk pieniędzy.Przegrzewają stal i traci ona później na wartości.
Łańcuchy do pił,motyczki,siekierki ostrzyć pilnikiem.Można ewentualnie ostrzyć(mam spore siekiery) to ostrzę tym
http://www.narzedziowy.pl/product_info. ... s_id=38360
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Dzięki Robercie, jak na złość nie mam żadnego pilnika na działce. Łańcuch do piły i sekatory ostrzą nam za parę groszy w warsztacie zakładu komunalnego zajmującego się miejską zielenią. Mam tylko jedną, jedyną ostrą motyczkę od 25 lat- robiona - wykuta u kowala, reszta to fabryczne badziewie.
Oo, właśnie, muszę kupić motykę i chcę taką kutą, po czym poznać? Po cenie?
Czy tylko u kowala? A gdzie takiego dzisiaj znaleźć????
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”