Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Ooo! Racja Drwalu, osełka, jakoś do tej pory kojarzyła mi się z kosą, trzeba się w nią zaopatrzyć, bo i przeróżnych noży do ostrzenia na działce mam chyba z 10 sztuk.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Tak mi się powiedziało osełka, a tak naprawdę, to nie wiem, jak to fachowo nazwać. To są takie dwa kółka, przez które przeciąga się ostrze. A całość jest w plastikowej obudowie. ostrzy świetnie :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Mam taki pomysł, co by zrobić temat o maszynach ogrodniczych, z naszymi króciutkimi recenzjami i opiniami. Wiele maszyn już nakupowałem i powiem szczerze, nie wszystkie spełniają moje oczekiwania ( nie tylko o jakości mówię, ale o doborze mocy). Gdyby był taki temat, może by posłużył przyszłym kupującym, jako pewna pomoc. Bo w sklepie nie zawsze sprawdzimy, czy dana moc danej maszyny jest wystarczająca na nasze warunki. A gdyby tak zebrać kilka opinii "szczęśliwych" posiadaczy, można by wyrobić sobie jakiś pogląd. Co Wy na to? Mam nadzieję, że się przyłączycie do recenzji, żebym nie musiał tu monologu prowadzić :wink:
aha i jeszcze jedno pytanie: tu, czy stworzyć osobny temat np. "recenzje maszyn ogrodniczych" ?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Dobry pomysł.Tylko trzeba było jakoś tak to zrobić żeby przejrzyste było.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Myślałem też o króciutkich filmikach. Nie wiem jak to zrobić, czy podzielić na kategorie, czy wrzucać jak leci? Ja trochę maszyn już mam, ale nie opiszę kilku np kosiarek, bo każdy rodzaj maszyny mam w 1 egzemplarzu. Wiadomo, najwięcej jest kosiarek, bo praktycznie każdy ma, ale zalanie tematu samymi kosiarkami mija się z sensem. Trzeba by omówić kilka najpopularniejszych, najczęściej kupowanych, a resztę zebrać może w jakiejś ankiecie? Typu kosiarka taka a taka, moc taka, wykorzystywana na taką powierzchnię, czy spełnia swoją rolę, czy przydała by się mocniejsza, czy polecisz ją innym. Inny, mniej dostępny sprzęt by się omawiało model po modelu. Może jakiś moderator by podpowiedział, jak to najlepiej przeprowadzić? :D

Ja z mojej strony na dzień dzisiejszy dysponuję i zrobił bym takie video recenzje następującego tałatajstwa:
Rębak 13hp
kosiarka 3,5 hp
kosa 1,7hp
traktorek jednoosiowy 6,5hp
dmuchawa plecakowa 3,4hp
wiertnica glebowa 3hp
glebogryzarka 5hp
odkurzacz 8hp
zagęszczarka 5hp
agregat ?hp
i inne, elektryczne.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Kupiłam dziś polecaną przez Was ostrzałkę Fiskarsa, jeszcze jej nie sprawdziłam, ale mam nadzieję, że będzie warta tych pieniędzy :wink: . Przy okazji wzięłam w rękę siekiery 1400, 1500 gram i... no cóż, dobrze, że nie kupiłam sobie dwukilowej, :lol: :lol: :lol: :lol: nawet te dziś oglądane były delikatnie mówiąc ciężkie
pozdrawiam Ewa
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Ewik, ile zapłaciłaś za tę ostrzałkę, jak ona wygląda? Może jakiś link albo fotka?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Ja mam taką, jak ta. Oryginalny, szwajcarski scyzoryk ostrzy tak, że tnie włosy. A nowego okulizaka fiskarsa niestety nie :?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Dzięki Drwalu, już teraz wiem jak to wygląda i czego mam szukać.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Dokładnie taka jak w linku Drwala i cena też podobna, na razie ostrzyłam nią zwykłą siekierkę, potem porąbałam kilka kawałków drewna dla sprawdzenia, rąbała dobrze ale... postąpiłam jak przysłowiowa blondynka :roll: nie sprawdziłam jak "działa" przed naostrzeniem, a M twierdzi, że przed też była dość ostra ;:14
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Tak, jak mówię, najlepiej się sprawdza noże, czy golą włosy na ręce :wink: Tak się sprawdza, czy okulizak jest dobrze naostrzony przy szczepieniu :D Siekier przyznam się nim nie ostrzyłem, służy mi tylko do ostrzenia okulizaków.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

No dobrze drwalu, ale ja nie mam włosków na ręce, na głowie też nie. Gdzie to sprawdzić? Na sąsiedzie? :lol: :lol:
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

To jest sposób dla szkółkarzy :D Jak nóż jest tak ostry, że można się nim golić, to znaczy, że można nim pracować. Do szczepienia potrzeba maksymalnie ostrych noży, do codziennego użytkowania wystarczy "po prostu ostry" nóż, więc nie trzeba tego tak sprawdzać. Zresztą jak szczepię, to nie siedzę i nie golę sobie co chwila ręki, bo by mi włosów zabrakło ( i krwi od zacięć :wink: )
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”