Paliwo do pilarki,kosiarki i innych urządzeń

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: paliwo do pilarki

Post »

Nie wiem jak w przypadku innych firm ale Stihl w sytuacji zatarcia silnika wysyła na diagnozę i sprawdzają czy są cząsteczki innego oleju niż ich. Jak znajdą coś obcego to jest pozamiatane.
Oczywiście, że jest wiele czynników ale tutaj chodzi o olej. Dobrze wyróżniłeś dwa oleje i stąd jest różnica w proporcjach. Natomiast nie odbiorę racji Hoscie, który napisał, że by Naca nie zalał mieszanką Stihla. Słuszna uwaga, inny materiał inaczej może się zachowywać. Ja jednak pracowałem i polecałem pracę na Stihlowskim oleju zawsze i wszystkim poza okresem gwarancyjnym.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: paliwo do pilarki

Post »

Pytanie czyli lepkość oleju taka sama 4 firm ma inne właściwości ?
Bo tak to rozumiem ?
Husquarna 1:40 sprzedaje jako serwis i sklep.
Orlenowski do dwusuwów dla mnie bez różnicy.
Skoro taka sama klasa lepkości to w czym problem ?
Powiecie, że marka firmy itd. ale to nie lata 90 gdzie tak było.
Dziś i tak wszystko pakują, robią w Azji.

Pogadajcie z ludźmi z warsztatów samochodowych itp. co na narzędziach Boscha pracują od nastu lat i jak sprawowały się te wcześniejsze, a jak te nowe w azji robione.
TATA 33
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2010, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GĘBICE/CZARNKÓW

Paliwo do kosiarki

Post »

Witam posiadam kosiarke spalinową z napędem hecht 541sw zapytuje jakie paliwo stosuje się do tej kosiarki czy musi być mieszanka z olejem czy bez oleju.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo do kosiarki

Post »

Wujek google podpowiedział mi, że: "W kosiarkach montowane są nowoczesne czterosuwowe, górnozaworowe silniki HECHT."
Skoro czterosuw, to lej samo paliwo. Bez oleju.
Z olejem lałbyś do silnika dwusuwowego.
Awatar użytkownika
Dozer
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 lut 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliwo do kosiarki

Post »

Oprócz lania paliwa trzeba też zmieniać olej - pierwszy raz po 5h, potem co 20h-25h
biper
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 wrz 2017, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Paliwo do kosiarki spalinowej 4T

Post »

W związku z tym, że niewiele wiem o silnikach, chciałem się spytać o paliwo.
Z tego co wiem, to paliwo 98 wykazuje mniejszą tendencję do spalania stukowego. Z kolei nowoczesne auta i tak mają jakieś tam zabezpieczenia przed tego typu spalaniem.
I tu pojawia się moją wątpliwość.. Czy stosowanie 98 w silniku 4T od kosiarki ma jakąś przewagę nad 95, czy też nie ma żadnej różnicy?

Druga rzecz.. czy paliwa z linii tych lepszych (Orlen Verva, Lotos Dynamic, Shell V-Power) mogą wpłynąć pozytywnie na pracę i trwałość silnika kosiarki?
Przy takim zużyciu jak w kosiarce (dziś ~1L paliwa na ~1500m2 wysokiej na 20-30cm trawy) różnica w cenie tych paliw a najtańszym 95 jest praktycznie żadna, więc jeśli miałoby to się przyczynić do poprawy żywotności silnika, to z chęcią "zainwestuję". Ale "jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać" :)
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Paliwo do kosiarki spalinowej 4T

Post »

Tak ogólnie w silniku kosiarki , kosy 4t. lub 2t. to olej odpowiada za zużycie silnika , rodzaj paliwa tzn. 98okt. czy 95okt niema znaczenia .
Producent na pewno wyznaczył parametry paliwa nie spotkałem się z wymaganiami co do paliwa że musi być 98okt. ,minimum 95okt. lub min. 94okt. Bezpieczniej jest tankować 95okt. ważne żeby było " świeże " . Więc po co przepłacać ? Jeśli chodzi o ON. To niby "super power, arctic , lotos coś tam itd. " też znam przypadki że zapchał filtr paliwa w zimie .
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliwo do kosiarki spalinowej 4T

Post »

Bierz 95, te "lepsze" czasami działają dużo gorzej w prymitywnych silnikach. Na oleju nie oszczędzaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”