Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Wolfik
200p
200p
Posty: 319
Od: 15 lis 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Rośliny miododajne.

Post »

Harcerz
Widzisz,kolego,jak postawisz w parku niedopitą butelkę piwa w parku to jakiś menel szybko ją wypatrzy. Ze trzmielami jest inaczej.Lubią stare gniazda mysz i ptaków,mało tego,nie mogą one zalatywać człowiekiem więc praca w rękawiczkach. Samice są tak zdeterminowane założyć gniazdo,że walczą o miejsce z ptakami i gryzoniami.
Z trzmielcami nic nie poradzisz,są częścią przyrody i może ich istnienie ma jakiś sens. I też są znakomitymi zapylaczami.
Planuję w tym roku spróbować zrobić domek z doniczki.Gdzieś w necie jest takie zdjęcie,ale jak trzeba to teraz znaleźć nie mogę...
Doniczka ceramiczna (im bardziej naturalnie tym lepiej) denkiem do góry zakopana 2/3 w ziemi.W środku ,wiadomo, ptasie gniazdo,a z góry,żeby woda się nie lała i trzmiele miały dojście,jakaś dachówka zawieszona na kawałkach np. cegły.
Trzeba już o tym myśleć bo luty przed nami a w marcu już zaczną szukać
harcerz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 lis 2017, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

Ktoś pisał, że posiada w ogrodzie Dyptam. Właśnie wczoraj kupiłem nasionka - może jakaś porada jak wyhodować docelowy krzew tj. posiać, przesadzić jak i gdzie. O początku lutego chce uzyskać sadzonki Werbeny patagońskiej. Najpierw nasiona lekko przykryłem, następnie tylko cienko przykryłem piaskiem, następnie tylko wgniotłem w ziemię póki co nic nie wykiełkowało. Ok. 15 % wykiełkowało Niecierpka balsamicznego, czy to też roślinka miododajna?
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

harcerz pisze:Ktoś pisał, że posiada w ogrodzie Dyptam. Właśnie wczoraj kupiłem nasionka - może jakaś porada jak wyhodować docelowy krzew tj. posiać, przesadzić jak i gdzie. O początku lutego chce uzyskać sadzonki Werbeny patagońskiej. Najpierw nasiona lekko przykryłem, następnie tylko cienko przykryłem piaskiem, następnie tylko wgniotłem w ziemię póki co nic nie wykiełkowało. Ok. 15 % wykiełkowało Niecierpka balsamicznego, czy to też roślinka miododajna?
Polecam nasiona dyptamu wysiać juz teraz do ogródka lub do doniczki i wystawić na zewnątrz. Aby szybko skiełkowały to wymagają okresu przechłodzenia. Niecierpek - jest zapylany, ale polecam inne rośliny, które wabia dużo owadów, np. gipsówka wiechowata, parzydło leśne, jeżówka purpurowa, astry bylinowe, cynie, onętek, przegorzan, słoneczniki ozdobne (odmiany karłowe sa fajne), oregano, hyzop, ruta, miodunka, dzielżan, ogórecznik, aksamitki. gwarantowany rój pszczół i trzmieli
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Wolfik
200p
200p
Posty: 319
Od: 15 lis 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

Ja się w wysiewanie bylin nie bawię. Często na kwitnienie trzeba poczekać i ze 2-3 lata,a jestem człowiekiem niecierpliwym i lubię jak kwitnie mi obficie od razu.
Kupuję online i u sprawdzonych ludzi na bazarach.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

Proszę o identyfikację. Siedzi na bobie.

Obrazek

A to siedzi na marchwi.

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

Oglądając dziś kwitnąca lawendę zobaczyłem

Obrazek

Bałem się sploszyć i zrobiłem zdjęcie z trochę dalszej perspektywy.
Ruszało skrzydełkami jak jakiś koliber i miało taką dłuuugą trąbkę. Pierwszy raz w życiu takie coś widziałem. Mam nagrany filmik, nie wiem jak go udostępnić.
"Artificem commendat opus"
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

To pewnie fruczak gołąbek, też ostatnio był u mnie

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

Tak to on. Dzięki, piękny owad. Miło że mnie odwiedził.
"Artificem commendat opus"
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 694
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Owady w ogrodzie,czym przywabiać.

Post »

Pierwsza siedmiokropka!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”