Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Pepik_83
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 cze 2010, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pilarka łańcuchowa

Post »

Witam.

Potrzebuję zakupić pilarkę łańcuchową do domu. Muszę ściąć kilka małych drzewek, obciąć jakieś gałęzie, palety do pieca itp. Standardowa praca przy domu.

Problem polega na tym żeby nie wpakować się w jakąś chińszczyznę. A wydawać grubą kasę na markowe sprzęty też mija się z celem.
Regulamin zaprasza do zapoznania się z nim.
Adm.


Czy ktoś miał do czynienia z piłami firmy NAC? Może polecić, a może odwrotnie?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Post »

Pepik_83 pisze:[...]
Czy ktoś miał do czynienia z piłami firmy NAC? Może polecić, a może odwrotnie?
Ja "może odwrotnie". Dla mnie do takich prac zawsze idealnym rozwiązaniem było Stihl MS180. Często na niego robili promocje i można było go wyszarpać w dobrej cenie. W rękach rozsądnego użytkownika miał odpowiednią moc i potrafił ciężko pracować a w rękach nieodpowiedzialnego użytkownika miał odrobinę tolerancji na przeszarżowanie.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Post »

Zgadzam się z AmaPoland nac to raczej dla lubiących wstawić na półeczkę i przyciąć deseczkę . Moje doświadczenia z nac -iem są negatywne (sporo pracy ma do wykonania pilarka ) nie dała rady , husqvarna cięła dłużej (3mce) ale jak to powiedział dziadek " teraz już takich nie robią " i padał wał może był z ołowiu albo z masła :D dopiero stihl tnie już 5 lat i oby tak dalej a był tańszy od husq . i podobnej mocy . To są moje doświadczenia i nie pracuję w stihlu :wink: Co do naca palety , gałązki , drzewka to możesz nabyć to cacko, ale jeśli przewidujesz że coś więcej będziesz pracował to pomyśl na pilarką elektryczną . W nacu , ząbki napędzające łańcuch , łańcuch , pompa oleju to podstawowa awarie ( co ciekawe kupiona (wymieniona)pompka służy do końca jak i reszta podzespołów ) chociaż sąsiad tnie bez smarowania łańcucha i jemu to nie przeszkadza , robi za pompkę polewa olejem manualnie :;230 ale tnie 20 min. miesięcznie .
Gizmolo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 mar 2021, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Witam serdecznie. :wit
Planuje zakup pilarki/Piły elektrycznej.
Potrzebuje do budowy małego domku na narzędzie oraz przycięcia/ścięcia drzewa.
Ma ktoś jakieś doświadczenia i poleci dobry ale niedrogi sprzęt do amatorskich zabaw.
Tylko cos z ewentualna gwarancja. (Castorama, obi .....)
Dziękuje zgóry za pomoc i konstruktywne wypowiedzi. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”