Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ogrady
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

to co było u ciebie uszkodzone to najprawdopodobniej membrana w gaźniku, na przyszłość odradzam "przedmuchiwanie" gaźnika. Sprawdzało się to w starych (pływakowych) typach, w membranowych jest to jednoznaczne uszkodzeniem membrany.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam, czy ktoś z Was posiada taką pilarkę, Husqvarna 236? Jak się sprawuje, ile spala paliwa, ile zużywa oleju do łańcucha? Obecnie w dość atrakcyjnej cenie można ja nabyć, niby tylko 1.9 KM ale to chyba i tak lepszy wybór, niż 2,5 KM w "chińczykach". A co Wy myślicie?
kordiankw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 kwie 2010, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilarka Husqvarna 236

Post »

Używam tą pilarkę od 5 lat. Znakomity wybór. Jestem z niej bardzo zadowolony. Mała, lekka, poręczna i bardzo oszczędna. W zależności od grubości drewna średnio potrzebuję 2,5 litra paliwa na 12 mp drewna zakupionego w lesie pociętego na metrowe kłody. Ja dzielę je na trzy części. Wcześniej używałem dużej makity z prowadnicą bodajże 55 cm. Husqvarna zużywa mi o połowę mniej paliwa do pożnięcia tej samej ilości drewna co wcześniej o wiele większa makita. Oleju zużywa zbornik na wypalony pełen bak paliwa. Do cięcia dużych drzew w lesie się nie nadaje ze względu na krótką prowadnicę, ale nawet 50 cm leżące kłody nie stanowią dla niej problemu jeżeli jest możliwość ich obrócenia.
Pozdrawiam,
Witek
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilarka Husqvarna 236

Post »

Też ją mam i martwi mnie właśnie zużycie oleju do prowadnicy - ponad zbiornik na bak paliwa. Dlatego pytam czy inni mają podobnie. Wielu mówi o proporcjach 3/4 zbiornika oleju na zbiornik paliwa. Ale to może zależy od oleju i temperatury i samego drewna. Olej nie jest drogi, lepiej smarować. Ciąłem nią dąb średnica 20 - 25 cm i szła jak burza, na 7 mp spaliła 2,1 litra mieszanki. Silnik X-Torq jednak robi swoje. Mały, ale może sporo. ;:138 Potrzebowałem pilarki do niewielkiej pracy - raz w roku pocięcie drewna i czasem przycięcie gałęzi czy jakiejś deski.
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilarka Husqvarna 236

Post »

Całkiem solidna piła. Do prac przydomowych spokojnie powinna służyć kilka lat.
Lepiej mieć prawdziwe 1,9KM niż chińskie 2,5KM.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pilarka Husqvarna 236

Post »

Ja przy stihl 231 zużywam 1l oleju na 3l paliwa. (nalezy zwrócić uwagę, iż zbiornik na olej jest mniejszy niż na paliwo).
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilarka Husqvarna 236

Post »

W Hqv 236 zbiornik paliwa ma pojemność 0,3 l a oleju 0,2 l. Sprzęt amatorski ale silnik i rozwiązania techniczne jak z profesjonalnych pilarek. Dla mnie jest ona super wyważona i poręczna. Niby 1,9 KM ale czuje się jakby miała więcej. A może to benzyna taka porządna i silnik dostał kopa ;:138
sosen_bosen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lip 2015, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilarka Husqvarna 236

Post »

Witam :) posiadam tą pilarke od 3 lat, od momentu kiedy ją kupiłem nie pracowała tak jak należy, fakt mogłem od razu oddać ją do serwisu na gwarancji, ale tego nie zrobiłem i teraz żałuję :/ Od początku miała problemy z wyregulowaniem gaźnika, pracowała nierówno. Regulowałem ja na własną rękę, ale to niewiele dało. Niedawno oddałem ja do serwisu i tam wszystko elegancko pracowało do momentu kiedy nie zacząłem ciąć. Znowu wszystko sie rozregulowało, a teraz nawet odpalić nie chce :( Męczę się z nią tak i nie wiem co mam zrobić. I jeszcze wadą jest często pękający pasek zaciskowy od hamulca, pękł mi już 3 razy i nie wiem dlaczego.
Pepik_83
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 cze 2010, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pilarka łańcuchowa

Post »

Witam.

Potrzebuję zakupić pilarkę łańcuchową do domu. Muszę ściąć kilka małych drzewek, obciąć jakieś gałęzie, palety do pieca itp. Standardowa praca przy domu.

Problem polega na tym żeby nie wpakować się w jakąś chińszczyznę. A wydawać grubą kasę na markowe sprzęty też mija się z celem.
Regulamin zaprasza do zapoznania się z nim.
Adm.


Czy ktoś miał do czynienia z piłami firmy NAC? Może polecić, a może odwrotnie?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Post »

Pepik_83 pisze:[...]
Czy ktoś miał do czynienia z piłami firmy NAC? Może polecić, a może odwrotnie?
Ja "może odwrotnie". Dla mnie do takich prac zawsze idealnym rozwiązaniem było Stihl MS180. Często na niego robili promocje i można było go wyszarpać w dobrej cenie. W rękach rozsądnego użytkownika miał odpowiednią moc i potrafił ciężko pracować a w rękach nieodpowiedzialnego użytkownika miał odrobinę tolerancji na przeszarżowanie.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Post »

Zgadzam się z AmaPoland nac to raczej dla lubiących wstawić na półeczkę i przyciąć deseczkę . Moje doświadczenia z nac -iem są negatywne (sporo pracy ma do wykonania pilarka ) nie dała rady , husqvarna cięła dłużej (3mce) ale jak to powiedział dziadek " teraz już takich nie robią " i padał wał może był z ołowiu albo z masła :D dopiero stihl tnie już 5 lat i oby tak dalej a był tańszy od husq . i podobnej mocy . To są moje doświadczenia i nie pracuję w stihlu :wink: Co do naca palety , gałązki , drzewka to możesz nabyć to cacko, ale jeśli przewidujesz że coś więcej będziesz pracował to pomyśl na pilarką elektryczną . W nacu , ząbki napędzające łańcuch , łańcuch , pompa oleju to podstawowa awarie ( co ciekawe kupiona (wymieniona)pompka służy do końca jak i reszta podzespołów ) chociaż sąsiad tnie bez smarowania łańcucha i jemu to nie przeszkadza , robi za pompkę polewa olejem manualnie :;230 ale tnie 20 min. miesięcznie .
Gizmolo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 mar 2021, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Witam serdecznie. :wit
Planuje zakup pilarki/Piły elektrycznej.
Potrzebuje do budowy małego domku na narzędzie oraz przycięcia/ścięcia drzewa.
Ma ktoś jakieś doświadczenia i poleci dobry ale niedrogi sprzęt do amatorskich zabaw.
Tylko cos z ewentualna gwarancja. (Castorama, obi .....)
Dziękuje zgóry za pomoc i konstruktywne wypowiedzi. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”