Usługi ogrodnicze,cennik

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Usługi ogrodnicze,cennik

Post »

Co sądzić o tej ofercie? o ile koszty robocizny można zaakceptować, o tyle "materiał do zaprawienia dołu"....

Obrazek

Proszę o konstruktywne uwagi.
pozdrawiam, WW
Awatar użytkownika
Irma73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 lis 2008, o 09:06

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

Materiał do zaprawiania dołów to ziemia? pewnie jakaś dobra...
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

a koszty transportu roślin i przeniesienie ich w ogrodzie:)))
rozumiem że niektórzy nie mają za dużo czasu, i pewne rzeczy lepiej powierzyć fachowcą, ale czy potrzebna jest osoba do posadzenia kilku drzewek bylin itd za prawie 5,5 tys zł?
Zlecenie projektu ogrodu rozumiem - nie każdy ma wyobraźnie, wizję itd, wykonanie nasypów, wyrównanie i przygotowanie podłoża też bo to wymaga i czasu i siły i doświadczenia, jakies murki itd ok, ale zakładam ze to wszystko jest przygotowane - wycena tego nie obejmuje, no to zostają tylko roślinki...

Spróbujmy przełożyć to na średnie zarobki w ciągu miesiąca przy 8godzinnym trybie pracy... no to samo mówi za siebie. A wykonanie tych nasadzeń przy wyjątkowo leniwej 1 osobie zajmie max 5dni roboczych. no to 1000zł jak za dniówke to bardzo ładnie.

Może wycena obejmuje gwarancje na roślinki, albo systematyczne ich utrzymywanie czy coś bo nie wiem skąd takie kwoty a przede wszystkim skąd chęć zapłacenie takiej kwoty.

Dla wyjasnienia, rozumiem ze pewne rzeczy kosztują, wymagają wiedzy a nie tylko roboczogodziny, ale 5,5tys przy pełnym zleceniu założenia ogrodu wraz z wszelkimi pracami to się zgubi i jest akceptowalne, ale omawiając tylko osobe która przyjedzie i posadzi te kilka roślin za takie kwoty to trochę za dużo. Wiec jeżeli chcesz zamówić tylko Pana do posadzenia drzewek to drogo, jeżeli to wyrywek z pełnej oferty założenia ogrodu która obejmuje wszelkie prace itd to ok. A może ja po prostu nie wiem ile kosztuje założenie trawnika...
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

A co oznacza R i co oznacza M?

Już rozumiem. R to robocizna a M to materiał bez rośliny. Powaliła mnie cena za materiał na wypełnienie dołu dla bylin i pnączy. Żądałabym paragonów na materiał, bo coś droga ta ziemia....

Odejmując cene za materiały 2513,9zł (liczyłam szybko, więc mogłam się gdzieś pomylić) zostaje za robociznę 2941,2zł. Zależy jak wygląda obecnie miejsce pod trawnik, czy wymaga dużo pracy przed siewem. Powiedzmy, że całość to robota na 4 dni, ale zależy to od stanu podłoża. Szybciej też sie da. Podzieliłam na 4 i wyszło 735zł dniówka. Biorąc pod uwage koszty dojazdów po podłoże, po rosliny, do klienta to i tak wyszło dużo.
Generalnie uważam, że jest drogo, ale zalezy to od miejsca w którym mieszkasz.
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

Ten folklorystyczny materiał prosze pominąć, poczekam na reakcję, ale jeśli podejście jest kuriozalne, miłych ludzi należy pożegnać - lepiej nie będzie. Interesuje mnie cena robocizny, z tego co można znaleźć w necie - poziom średni. Cena 8 zł za metr 2 założenie trawnika - też nie za wysoka. Mylę się?
pozdrawiam, WW
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

ceny jak najbardziej w normie, powiedziałbym nawet, że jak na duże miasto to trochę poniżej średniej.

cena 8pln/m2 trawnika o łącznej powierzchni niecałych 500m2 to dość mało - o ile w cenie jest to co być powinno [torf, dobre nasiona, wysiew profesjonalnym siewnikiem do trawy]

Każdy posiadasz ogrodu może przecież sam jechać i kupić w szkółce rośliny, następnie je nasadzić a jak coś się nie przyjmie to wtedy można mieć pretensje tylko do siebie. Mało kto niestety myśli, że firma ogrodnicza musi pojechać po rośliny, przywieźć je, ubrudzić swoje duże auto, które też musi wcześniej zakupić i utrzymywać przez cały rok.

Aby wykonać oprysk drzewa należy posiadać dobry opryskiwacz spalinowy - koszt 3-4 tyś. Nie wspomnę już o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą długotrwała praca przy środkach ochrony roślin.

Czy Państwo, inwestując często kilkadziesiąt tysięcy w sprzęt, chcieliby zarabiać 200pln tzw. dniówki? Dodatkowo pracując ciężko fizycznie.

Skończyły się czasu kiedy "ogrodnikiem" był pan spod budki z piwem, którego można było zatrudnić do rozplantowania ziemi lub nasadzenia roślin. Ogrodnictwo to bardzo ciężka praca i nie należy przeliczać ile "dniówki" weźmie ogrodnik. On za te pieniądze żyje też w zimę kiedy pracy nie ma.

Można szukać tańszych ofert. Wystarczy wejść na jeden z portali ogłoszeniowych, w których zleceniodawcy umieszczają swoje zlecenia [nazwa portalu na literę O]. Tam jest bardzo dużo "profesjonalistów", którzy zrobią trawnik nawet za 5pln/m2. Powodzenia.

Pozdrawiam,
Kamil
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

na zimę to niech sobie poszuka innej pracy.

Co do inwestycji za kilka tysięcy: sprzęt musi sam zarobić na siebie, a nie że ja będę za gościa spłacał jego raty. Jednostkowo po przeliczeniu na koszt 1m2 przy użyciu właściwego sprzętu, koszt winien być wyraźnie niższy niż ta sama robota wykonana w całości ręcznie. Wtedy jest sens.

Niezależnie od powyższego, stawki podane w podanym kosztorysie, są akceptowalne, normalne, nie odbiegają od przeciętnych. Można by nawet napisać, iż koszt założenia trawnika jest dość tani.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

Hosta pisze:na zimę to niech sobie poszuka innej pracy.

Co do inwestycji za kilka tysięcy: sprzęt musi sam zarobić na siebie, a nie że ja będę za gościa spłacał jego raty. Jednostkowo po przeliczeniu na koszt 1m2 przy użyciu właściwego sprzętu, koszt winien być wyraźnie niższy niż ta sama robota wykonana w całości ręcznie. Wtedy jest sens.

Niezależnie od powyższego, stawki podane w podanym kosztorysie, są akceptowalne, normalne, nie odbiegają od przeciętnych. Można by nawet napisać, iż koszt założenia trawnika jest dość tani.
Sprzęt zarabia na siebie właśnie wtedy kiedy ceny na wykonane usługi są na odpowiednim poziomie.

A co do pracy na zimę to szukają jej właśnie ci, którzy łapią każde zlecenie, nawet za kwoty poniżej średniej. Wtedy muszą ratować się dorabianiem w zimę. Skoro ja pracuje codziennie od 6-7 do 19-20 to chyba mogę pozwolić sobie na trochę wolnego czasu w zimę?

Każda firma ogrodnicza znajdzie swoich Klientów. Jeden zaakceptuje trawnik z nasion traw pastewnych, a drugi zrozumie, że dobre materiały kosztują więcej.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

jeżeli tą samą robotę są w stanie wykonać ludzie, to taniej jest jednak użyć ludzi.
zdaję sobie sprawę, iż dziś wielu prac jakościowo równych nie jest w stanie wykonać człowiek.

Co do warunku "odpowiednie ceny" - to człowiek także zarabia na siebie przy odpowiedniej cenie. Ja po prostu przekonalem się, że przy użyciu sprzetu wychodzi taniej. Do czyszczenia rowów. człowiek koszt 4-6 zł/mb rowu. Koparka liczy już 3zł/mb rowu i gwarantowane jest że jej wydajność nie spada po pół dnia i nie straszne 20 cm przegłębienie wraz z usunięciem korzeni trzciny. Nawet jakościowo lepiej.
tylko nie duża, ale małe koparki na gąsienicach. Mimo, że na godzinę pracy koparka wydaje się dużo droższa bo pracownik woła 20 zł/h a koparka 100zł/h. To jednak wydajność dobrze dobranego sprzętu znacznie przewyższa kilku ludzi.
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

[quote="terraneo"]ceny jak najbardziej w normie, powiedziałbym nawet, że jak na duże miasto to trochę poniżej średniej.

cena 8pln/m2 trawnika o łącznej powierzchni niecałych 500m2 to dość mało - o ile w cenie jest to co być powinno [torf, dobre nasiona, wysiew profesjonalnym siewnikiem do trawy]

Cena dotyczy wyłącznie przygotowania pod wysiew, bez samych nasion.
pozdrawiam, WW
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: ceny, ceny, ceny....

Post »

wawo pisze:
Cena dotyczy wyłącznie przygotowania pod wysiew, bez samych nasion.
koszt nasion [nawet bardzo dobrej jakości] to przy wartości całego trawnika to max 15% więc aż tak bardzo nie wpływa to na cenę.
witek12346
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 sie 2014, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Koszenie trawników , przycinanie drzew itp , itd ? Opłacalne

Post »

Witam od jakiegoś czasu nachodzą mnie myśli , aby sobie dorobić na tym co już robię od ponad 2 lat u dwóch sąsiadów , Kosze im trawę i ogólnie wykonuję wszystkie pracę ogrodowe , nawet mi to sprawia przyjemność ;) . Chciałbym poszerzyć to wszystko tzn . Od przyszłego roku na większą skalę wykonywać usługi , zakupić kosiarkę , odśnieżarkę , kosę oraz piłe i inne narzędzia . Jak myślicie jest to opłacalne ? Jest zainteresowanie takimi usługami ? Z góry dzięki za odp :)
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Koszenie trawników , przycinanie drzew itp , itd ? Opłacalne

Post »

No od handlowej strony patrząc: to TY na obecnym etapie powinieneś wiedzieć, czy jest zainteresowanie taką ofertą. Od dwóch lat zajmujesz się usługą, a więc: czy sąsiedzi pytali o rozszerzenie usług? Czy ich znajomi pytali cię o ew. cennik, bo chcieliby cię zatrudnić? Jeśli do tej pory tylko dwóch się znalazło, to może być cienko.

Nie wiemy nawet, skąd jesteś (małe miasto, duże, wieś) więc nie nam oceniać możliwości na twoim terenie. Ale może warto wydrukować wizytówki (nawet na zwykłej drukarce) i rozłożyć w sklepach w okolicy, rozlepić ogłoszenia, podając zakres usług: porządkowanie ogrodu, koszenie, cięcie gałęzi itd. Idzie jesień, więc to jest świetny moment bo będzie sporo prac do wykonania w ogrodach. I warto zrobić to, zanim zainwestujesz w jakikolwiek sprzęt, bo wyskoczysz z kasy, a klientów nie będzie i co wtedy? Użyj więc najpierw zasobów, jakie już masz.
Zielonym do góry!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”