Pomysł na starą szklarnie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
robert270111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 mar 2016, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pomysł na starą szklarnie

Post »

Witam

Jestem tutaj nowy, przymierzam się do zakupu działki, 360 m2.
Na działce znajduję sie szklarnia jak na zdjęcie. Myśle żeby ją rozebrać, lub przerobić na altankę.
Myślicie że konstrukcja nada się na altankę obić deskami itd.
Druga sprawa rozebranie tego to też będzie wyzwanie. Może coś podpowiecie
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Podpowiadam:
Zostaw szklarnię w spokoju, a gdzieś obok postaw altanę od podstaw ;:108 . Inna sprawa - poprzedni właściciel działki nie miał żadnej altany? I to do tego przy działce 360m2? Jakoś mi ciężko uwierzyć ;:224 . A do tego szklarnia ma z jakieś 6x3m... ze zdjęcia odczytuję więc mogę się mylić zdziebko, prawda? Szkoda pozbywać się czegoś, co już jest gotowe i nawet nie wymaga remontu. A tym bardziej, że właśnie się sezon szklarniowy zaczyna. Ale oczywiście zrobisz, jak będziesz chciał. Ja odradzam burzenie szklarni. ;:14
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Ja też bym nie usuwał , dla mnie by to była wisienka na torcie taka szklarnia w bonusie. Jak nie masz zamiaru na razie nic tam uprawiać to możesz od środka zrobić osłonę od sąsiadów z mat wiklinowych dostępnych w różnych rozmiarach wysokości w każdym markecie i zrobić wewnątrz miejscówkę ze stolikiem na kawę . O tej porze roku , nawet do maja na dworze zimno a w środku przyjemne ciepełko. Tym bardziej jak piszesz że altany tam nie ma.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Rozebrać taką świetną szklarenkę ;:oj :?:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Wpisz w Google - ogród zimowy w szklarnii-i zobacz, jakie cudeńka można wyczarować. Wystarczy kilka donic z roślinami np. jednorocznymi, utwardzony placyk na stolik, krzesełka i masz raj.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

robert270111 - Ja bym takiej fajnej chałupki nie rozbierała. Na razie się wstrzymaj , pogospodarzysz na działce sezon lub dwa ,to się przekonasz. Rozebrać jest raz- dwa, ale pobudować od nowa nie łatwo.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Zostaw szklarnię w spokoju - to masz super bonus. Zrób mały domek przy szklarni, by można było do niego wchodzić i z działki i ze szklarni bezpośrednio. Każdy marzy o szklarni - ty już masz. Jak chcesz przerabiać - to tylko kwestię wentylacji rozwiąż, by ją wentylować gdy za ciepło będzie.

A tak ma same korzyści, Zawsze możesz postawić regały by powierzchni oszczędzić.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Pozbycie się takiej ilości szkła i konstrukcji? ;:202 Masz świetną szklarnię. Nawet jak nie będziesz jej ogrzewał, to masz o kilka tygodni wcześniej rozmaite nowalijki. No, chyba że nie masz zamiaru nic uprawiać, ale długo nie wytrzymasz. Za parę tysięcy możesz kupić drewnianą altankę. Szklarnię zostaw w spokoju. Jak ją zniszczysz, będziesz za rok czy dwa pluł sobie w brodę. Niestety, grzebanie w ziemi bardziej uzależnia niż narkotyki. ;:108
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Argument za szklarnią.

policz ile PLN kosztuje "gupia" szklarenka 2x1m w Leroy, ile kosztuje mała śmieszna budka drewniana szumnie zwana "domkiem narzędziowym". I jeszcze raz spójrz na tą szklarnię - doskonały pokój zimowy. Imho, posiadasz skarb na działce. Nie zmarnuj go.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Dokładnie. Ta szklarnia, to spoooory bonus, bardzo dużo wart sam w sobie. Rozbierzesz, to tak jak wywalić parę tysiaków.
Rozebranie tej budowli, będzie dla działki czystą profanacją. Ludziska marzą o takiej budowli u siebie. Miejsca na altanę masz jeszcze sporo.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Zazdroszczę Tobie tej szklarni.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Podpinam się i ja pod temat i proszę o porady.


Co byście zrobili z takim czymś?

Obrazek


To szklarnia na mojej działce zakupionej od pijaczka. Jest bardzo stara, w niektórych miejscach przerdzewiała, ale ogólnie konstrukcja jest. Przez lata służyła pijaczkowi, aż pożar strawił całą działkę i szklarnia wybuchła. Szkło rozsypało się po całej działce, a resztki malowniczo zwisały zaklejone gipsem.
Wygląda to szpetnie, a ja niezbyt wiem co z tym zrobić. W środku rosną róże i w drugiej części hoduję sobie w tym roku warzywka.
Parę razy interesowałam się zgładzeniem tego w diabły, albo odnowieniem, ale totalnie nie potrafię się do tego zabrać. Doradzicie coś?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na starą szklarnie

Post »

Najtaniej - oczyścić drucianą szczotką z rdzy, pomalować antykorozyjną farbą, pokryć folią. Nowalijki, pomidory itp. Mozna też zatrudnić szklarza, ale koszty będą spore.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”