Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

dziadek22 pisze:
radekcezar pisze:
Caparzo pisze:
radekcezar pisze:A co do tej piwnicy, to dalej mam mieszane uczucia. Najstarsi mieszkańcy mojej miejscowości nie pamiętali żeby ktoś miał wodę w piwnicy. Idealne warunki pod budowę domu. No i przez dziesięciolecia każdy budował dom z piwnicą. Mieszkam na swoim 11 lat i nie widziałem żeby woda stała nawet po największych opadach dłużej, jak 30 min. Ziemia doi wodę jak gąbka. A tutaj nagle, pięć lat temu, rok był trochę wilgotniejszy jak wszystkie wcześniej i jak by było tego mało w sierpniu była potężna zlewa.
Nagle większości piwnic pojawiła się woda, albo wilgoć. W moim płytkim 1 metrowym kanale w garażu wody stało po pas dwa miesiące, a teren z naturalnym spadkiem. Znajomy, który mieszka 80 m od mojego domu po dzień dzisiejszy ma problemy z wilgocią w piwnicy. Nie ma znaczenia na jakim terenie stawiamy dom, zawsze trzeba brać pod uwagę, że kiedyś będzie problem z wodą.
Zapewne ten co się ostatni budował zniszczył drenowanie terenu.
Dziadek.
Oczywiście, że się da zrobić i dziesięć kondygnacji pod ziemię, a woda nie będzie podchodzić. Ale wiadomo o co chodzi, a jak nie wiadomo, to podpowiadam O KOBIETĘ ALBO PIENIĄDZE, ale w tym przypadku skłaniał bym się ku temu drugiemu.
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Radekcezar. Oczywiście na elewacji MUROWANEJ nie kładzie się paroizolacji. Trzeba pamiętać, by tego wspaniałego oddychającego muru, wełny nie przykryć jakimś ładnym ale nie oddychającym tynkiem czy boazerią PCV.
Dlatego, tak istotna jest prawidłowa wentylacja obiektu.

Paroizolację kładziemy nie tylko na sufity i poddasza - to nie ta droga. Zwróć uwagę, że w tych miejscach, między ociepliną a pomieszczeniem nie ma .... muru. Jest coś takiego jak punkt rosy. Nie może wypaść na ociepleniu wełnianym, bo to miejsca wytrącania się wody. Trzeba tak zrobić, by mimo punktu rosy, nie było tam wilgoci. Dlatego, jeśli budujesz dom szkieletowy, gdzie ocieplina to wełna, musisz ją zabezpieczyć. (czyli masz konstrukcję jak poddasza - belki a miedzy nie wełna.)

Moim zdaniem, nie ma to większego znaczenia, dopóki wiemy, że konsekwencją stosowania takich materiałów jest konieczność zastosowania określonych rozwiązań. Dopiero wówczas gdy jest niezakłócona całość, możesz spać spokojnie.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Jak się buduje dom szkieletowy, to trzeba uważać z ociepleniem. Tutaj szybciej można coś spartaczyć.
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Dom szkieletowy szybko powstaje to i przy ociepleniu każdy się spieszy nie patrząc na efekty , bo Ci co stawiają w nim mieszkać nie będą :(
Bożena
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Ekhm. czy to nie są doświadczenia z ubiegłego dziesięcioleci, kiedy domy szkieletowe do Polski wchodziły a nie było nikogo kto je naprawdę potrafił budować?

znam kilka domów szkieletowych i nie można na nic narzekać - no poza tym, że szybko się wychładzają - brak tej pojemności cieplnej co daje cegła, mur. Za to ciepłe i równie szybko po włączeniu ogrzewania jest w nich komfortowo. Pod tym względem domy z bala są cieplejsze, ale też i dużo droższe.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Wydaje się że teraz to liczy się czas i ilość , a nie jakość ...
Mam znajomych którzy ganek dobudowywali , majster był już po 50 i tak im wylewkę zrobił na ganku że po 1 burzy woda im przeszła do domu po ścianie :(
Mają grzyba już rok i nie mogą się go pozbyć , a jak się chwalił jak to teraz młodzi partacza prace , a on od młodych lat ojcu pomagał i wie co i jak , pożal się Boże . Po poinformowaniu powiedział że to niemożliwe , i nawet nie chciał zobaczyć , chociaż pojazd w każdej chwili by po niego pojechał , żeby nie tracił paliwa swojego ....
Bożena
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Brakuje nam fachowców to fakt. Ale o tym czy liczy się ilość czy jakość - zależy w dużej mierze od nas - chcemy tanio, to korzystamy z pomocy "znajomego". Po wszystkim nie wychodzi ani tanio ani dobrze. A wykonawcy odpuszczamy zamiast kierować sprawę o gwarancje czy dochodzić swoich spraw w sądzie bo zostaliśmy narażeni na straty. Ale pretensje mamy do wykonawców, gdy sami nie wymagamy.
Z takim podejściem uczymy niestety wielu wykonawców, że można zrobić byle jak, byle dostać kasę a potem się wypiąć bezkarnie.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

U mnie sprawdziło się jedno: przed przystąpieniem do budowy domu jednorodzinnego systemem gospodarczym poszedłem na półroczny sobotnio niedzielny kurs dla robotników budowlanych do Zakładu Doskonalenia Zawodowego. W moim domu robiłem wszystko sam za wyjątkiem instalacji gazowej i spawania centralnego ogrzewania.

Nie cytuj jeśli bezpośrednio odpowiadasz na dany post. Kolejny raz usuwam cytat.
Adm.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Znajomi po 70 więc po sądach nikogo nie będą ciągnąć , bo zdrowie by zjedli którego mają i tak mało ...A ten partacz nie z najtańszych , to fachowiec pocztą pantoflową chwalony ale chyba za swoją gadkę a nie pracę , a trudno teraz o dobrego murarza ....
Teraz takich kursów to chyba nie ma , chociaż może się mylę , więc masz taki dom jaki sobie wymarzyłeś , to co potrzebne to jest :wink:
Bożena
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Ja przy budowie swojego domu mało miałem fachowców. Oprócz ścian i tynków wszytko robiłem sam, nawet dach. Pewne rzeczy umiałem od razu zrobić, a inne, to się uczyłem. Teraz wiadomo, troszkę co nieco inaczej bym zrobił. Jak na razie dom stoi gotowy pod klucz, już 5 lat i wszytko działa ;:306, aż się sam dziwię. Jedno jest pewne zaoszczędziłem kilkadziesiąt tysięcy złotych polskich na fachowcach.
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Zaoszczędziłeś pieniądze i na zdrowiu też , bo jak ktoś spartaczy , to można się rozchorować ....Każdy marzy o własnym domu , dla niektórych to tylko marzenia :oops:
Bożena
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Decyzja o budowie domu była spontaniczna. Dzisiaj sobie pomyślałem, że buduję dom, a za tydzień miałem projekt.
Miałem tylko kilka tysięcy odłożone na start. Jak teraz sobie tak pomyślę, to sam nie wiem jak mi się udało.
Żeby wybudować dom, to trzeba zacząć ;:215 a później pójdzie samo. Pięć lat budowy minęło jak jeden dzień.
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Na pewno chęć posiadania własnego domu tez jest dużym motorem motywującym człowieka
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”