Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Ja bym robił rusztowanie, które w przekroju tak wygląda

Obrazek

taka samonośna konstrukcja.

Pień możesz zaimpregnować i zabetonować



Obrazek
:)
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

A to takie moje zabawy ze starymi fotelami i zepsutym stolikiem tworzę nowy komplet ogrodowy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i dodatkowo planter na zioła


Obrazek[/URL]
i choineczka z papierowej wikliny

Obrazek
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

"Robótki" bardzo fajne, choinka rewelacyjnie wygląda. Życzę mnóstwo pomysłów w Nowym Roku.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Nadszedł czas siewek , więc się sieje w czym się da. Ja użyam plastikowych butelek jako doniczki i ogólnie wszelkich plastikowyuch pojemników, ale widzę pomysły różne.
Np widziałam sadzenie w papierowych torebkach z gazety czy odciętych kartonach po sokach.
I tu pytanie - czy to bezpieczne? Czy sieweczki nie "najedzą" się aluminium i farby ?
Wygląda to ciekawie, ale... mam pewne obawy.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

A nie masz obaw używając plastikowych opakowań?
Czytałaś o bisfenolach i antymonie, który migruje z opakowania do zawartości?
Im dłużej opakowanie Pet ma jakąś zawartość tym więcej szkodliwych substancji do niej przenika.
Bardziej groźne moim skromnym zdaniem jest picie wody, soków, nabiałów z opakowań plastikowych niż uprawianie w nich roślin, ale mogę się mylić bo badania w tym zakresie wleką się tak, jakby nikomu na nich nie zależało.
Torebki z gazety szybko pleśnieją ale najszybciej się biodegradują.
Opakowania po sokach składają się z trzech ( lub więcej )warstw, ostatnia z nich jest cieniutka warstwą aluminium ( glinu).
No cóż, nie ma badań jak aluminium migruje w glebie, kiedy naczynie użyte jest do uprawy roślin, ale są badania, że toksyczność aluminium wzrasta wraz ze wzrostem temperatury ( dlatego powinniśmy zapomnieć o alufolii i tackach do grilowania).
Reasumując najmniej toksyczny jest papier z czarnym drukiem. Podobnie tutki z papieru toaletowego, najwyżej klej użyty do sklejenia spleśnieje.
A pozostałe, bez specjalnych badań i eksperymentów możemy sobie gdybać. Nie wiemy co może przemieścić się w glebie do rośliny i co w niej pozostanie. Wybór jak między dżuma i cholerą ;:306
Żeby nie było, że kogoś krytykuję - sama używam plastikowych doniczek, niemniej zastanawiam się jak to jest z ich toksycznością.
Pamiętacie dawniejsze gliniane doniczki, szkoda że są nieopłacalne.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

grodnik pisze:Akurat pień jakoś nie wzbudza moich obaw :) Generalnie nie wiem jak wykonać podstawę tego daszku i jak umocować na tej podstawie łodygi miskanta. Macie może jakąś sugestię jak to zrobić?
Pomysł parasola pozwolę sobie kupić .Chociaż nie w takiej wersji egzotycznej bo nie mam tyle liści miskanta.
Ale będę się rozglądać z czego zrobić daszek.Mam dużo trzciny czy czegoś w tym rodzaju nieopodal.Może sie nada ?

Myślałam o takiej technice brytów powiązanych sznurkiem lub jakimś szpagatem i potem wkładanych jako dach.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1046
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

A propos parasola tropikalnego to robi się go identycznie jak strzechę słomianą. Na szkielecie z patyków wiąże się gęsto snopki słomy czy czegoś tam. W oryginale to liście palmowe. Natomiast mam wątpliwości co do miskanta. Może być zbyt wiotki i wiatr będzie go rozpirzał. Trzcina jak najbardziej. Zresztą parasole w Polinezji mają chronić od słońca a nie deszczu. W porze huraganów nikt przytomny tam nie jeździ.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Obrazek

Znalazłam w sieci coś takiego.To mocowanie listewkami na zewnątrz wydaje się być niezłym patentem.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

O taki parasol, który obsadziłabym czymś żywym, męczę małżonka drugi rok, może w tym się uda ;:173 . Chciałam żeby uspawał stelaż z prętów, który potem mocowalibyśmy do pnia. Na to powojnik albo róża pnąca.
Póki co z samodzielnych konstrukcji mam tylko stelaż ze starych rur od centralnego, który służył jako buda na żuku, a teraz ma swoje drugie życie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Ale masz dobrze.Mnie nie pospawa nikt.Ale przemyśliwuję konstrukcję drewnianą na zasadzie patyk do patyka powiązane mocno.Może np.bambusowe byłyby stosowne?
A drugie życie żuka super.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
bobiczek
50p
50p
Posty: 94
Od: 5 mar 2014, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Może się społeczności forumowej przyda moja ostatnia szybka robótka.
Polecam wykorzystywanie starych szpul drewnianych po kablach.
Ja kupiłem 3 sztuki w cenie 50zł (czyli dosyć tanio)
Bardzo wdzięczny materiał, da się wykorzystać na kwietniki, mebelki ogrodowe.
Mam ogromnego kota, który na standardowych drapakach się nie mieścił, więc zrobiłem mu dla frajdy coś stabilnego :)

Obrazek

Szpula rozebrana i wygładzona bęben papierem ściernym. Dodatkowo wycięty w deseczkach otwór na przyszłe legowisko

Obrazek

Podstawa zrobiona z konara który znalazłem za płotem, "oskórowana" z kory starą saperką i nożem

Obrazek

Obrazek

Poskładane. Jeszcze tylko deseczka do wskakiwania na górę, sznur do drapania, kawałek starego kożucha na górę dla komfortu leżakowania, kocie zabaweczki, olejowanie drewna - i już

Obrazek

Pozdrawiam i polecam wykorzystywanie wszystkiego co mamy pod ręką.
Satysfakcja gwarantowana :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Superowy drapak. Jeszcze bym dodała sznurek sizalowy do drapania i cud mi?d.


A ja wczoraj aż gębę ze zdziwienia otwarłam. Przechodząc koło działek zauważyłam wynalazek nie z tej planety - taczkę zrobioną z ...części od pralki! Bęben był kołem,a elementy były resztą. Oszalałam absolutnie,niestety nie mogłam się długo gapić ani tym bardziej cyknąć fotki bo się właśviciel działki spojrzał na mnie z oburzeniem.
Ale pomysł cud mi?d. My będen od pralki wykorzystujemy jako pojemnik do spalanoa drobnych gałązek. Ale na to bym nie wpadła.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Bęben jako koło ? To trochę jak podcieranie tyłka szkłem ;-)
;:oj Niezły drapak, tygrysa masz ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”