Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.3

Post »

Poprzednią część wątku znajdziecie :arrow: tutaj.



To ja podpowiem prosty sposób na kompostownik.
Obrazek

Ma zalety:
- pręty zbrojeniowe łatwo wbija się w naszą glinę
- można regulować wysokość dokładakjąc kolejne deski i deseczki rozdzielajace, zapewniające dopływ powietrza
- jeśli trzeba przerzucić kompost, to wystarczy wysunąć deski miedzy sąsiednimi komorami (u nas są 2) i przegarnąć masę, a potem je wsunąć
- łatwo jest przenieść go na inne miejsce i pozostawić odżywioną ziemię
- jak się postara, to dbajac o urodę desek i wiązanie sznurka, będzie ładny.

Dotychczas znalazłam jedną wadę: deski też się kiedyś przekompostują.
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Hamak i donica z resztek drewna

Post »

Moje początki zabawy z drewnem.
Donica z desek szalunkowych. Obrazek
Hamak z resztek więźby dachowej i szalunków.
Obrazek

-- 20 sty 2014, o 05:19 --

Obrazek
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

Hamak jest fajowy ;:oj

Mysle, że znaleźli by sie chetni na kupno takiego hamaka. :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

hehehe ale on jest jedyny egzemplarz. Pracy trochę było no ale efekt nawet mnie samą zaskoczył. Cały własnoręcznie robiony nawet szmatę na leżysko szyłam ręcznie bo mi maszyna padła. Wiadomo idealny nie jest bo to pierwsze próby zabawy z drewnem ale się trzyma.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

wyczuwam maly podstep :tan Ja myślałem, ze ten model na hamaku wykonał to łoże wygody :roll: :P:P. A na to wychodzi, ze Ty sama??? jeśli tak to ;:180 Serio pomyśl, nad hurtem.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

hehehe przemyślę ale jednak dużo zabawy z czymś takim no i pomoc modela też była ja skręałam a ktoś musiał te kloce drewna trzymac. Tak czy inaczej pomysł mój, projekt mój,czyszczenie,docinanie, malowanie moje. No ale teraz można się wylegiwac z książką w ogródku (bezcenne). Szkoda że jak się podniesie głowę to 6 pięter widac bo to jednak blokowisko.

-- 20 sty 2014, o 15:47 --

na dokładkę znajomy budowlaniec powiedział że ten hamak się nie będzie trzymał i się nam rozpadnie bo takie rzeczy się robi ze sklejki a nie z drewna. Mimo wszystko trzyma się, utrzymuje 2 osoby ( czasem 2 osoby i psa) czasem tylko wydaje dźwięki ale wiadomo jak to drewno
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

a co najważniejsze całośc kosztowała 50 zł bo drewno miałam i materiał na leżysko.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

To ja sobie tez taki zrobię :) Swietny miałaś pomysł. U mnie na taki hamak byłoby kilka osób chetnych, włącznie z psem i kotem. Trzeba by zrobic z 3 takie hamaki :;230
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

Teraz pracuję nad ławeczką i stolikiem z palet, skrzynią na narzędzia ogrodnicze, a z resztek kompostownik i małe donice. Tak żeby na wiosnę miec już full wypas ogrodowy komplet wypoczynkowy. Jak coś skończę to też foty zamieszczę:).
Jak będziesz budował to sobie dobrze siły oblicz bo się faktycznie składac może ja to olałam ale dałam dużo kątowników, śrub i wzmocnieni.
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

w sumie pracy jest trochę ale ile potem radości a jaka satysfakcja!!!! tak po prawdzie my juz też zaczynaliśmy sie kłuci kto bedzie leżał na hamaku może w przyszłym roku drugi heheh. Najfajniejsze jest to że jest mobilny można go pzrzetargac z miejsca na miejsce tylko trochę waży.
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

oto moje produkcje niestety nie wiedziałam że jest post zrób to sam i zamieściłam swoje produkcje w nowym poście. Jeszcze nie do końca ogarniam to forum więc jeśli zdubluję post to z miejsca przepraszam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

ale taki hamak jest znacznie lepszy od plastikowych krzeseł i parasolem przymocowanym do plastikowego stołu. dodatkowo jeszcze moskitiera, zeby muche nie zjeść i raj w ogrodzie :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Hamak i donica z resztek drewna

Post »

no tak z resztą plastik średnio w ogrodzie wygląda idę w naturalnośc wszystko z drewna. Niestety u mnie nie ma owadów nawet much. Może jak w przyszłym roku posadzę trochę kwiatów jednorocznych to się jakieś życie w tym ogródku pojawi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”