Kosiarka samojezdna - traktorek

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: traktorek kosiarka samojezdna szukanie

Post »

Traktorek bez kosza?? to chyba nie masz działki przydomowej,bo jeśli tak to raczej z koszem szukaj,mając z koszem zawsze możesz go zdjąć i kosić bez niego a jak masz bez kosza to już odwrotnie się nie da
krzysztof95
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 maja 2017, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: traktorek kosiarka samojezdna szukanie

Post »

Jestem jednak zdecydowany na kupienie z bocznym wyrzutem, chodzi mi głownie jaki wybrać model z tych 3 lub ewentualnie coś innego. Jaki najlepiej byloby wybrać silnik do tej powierzchni?
wojtek72r
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 lis 2016, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: traktorek kosiarka samojezdna szukanie

Post »

Kolega dobrze radzi , szukaj traktorka z koszem. Od 10 lat koszę działkę 0,7 Ha stara Husqvarna (kupiłem już używana 12 KM ) .Zero problemów ale jak na mój areał trochę za mała. Szerokość koszenia ok 80 cm co wychodzi około 2,5 godz koszenie. Dla ciebie takie parametry będą jak w sam raz . Polecam Husqvarna ze względu na niezawodność ale musi być z koszem. Jeżeli działka jest użytkowana , przez 4 dni będziesz trawę nosil do domu na butach. Nie zrób tego bledu i nie kup bez kosza, poza tym przy koszeniu z wyrzutem bocznym podczas koszenia cały będziesz w trawie i sianie. Piwo za dobrą radę postawisz przy okazji.
jaogordnik213
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 kwie 2017, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: traktorek kosiarka samojezdna szukanie

Post »

Też polecam Husqvarna. Osobiście nie mam. Ale znajomy z dużą działką bardzo sobie chwalił.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka samojezdna - traktorek

Post »

krzysztof95 pisze:Witam.
Chciałbym zakupić ciągniczek traktorek, mam 45 arów do koszenia. Który model byłby najbardziej polecany? Szukam czegoś w cenie od 5 do 7 tys. Teren jest równy. Mam ofertę Husqvarny TS38, albo Stigi 2098H albo MTD LG155 15KM z silnikiem Bricksa z Obi.
Pamiętaj, że jeśli nie będziesz szczery wobec tego co potrzebujesz to nabijesz w butelkę tylko siebie. Tak jak koledzy Ci podpowiadają przemyśl czy nie będziesz potrzebował kosza. Co prawda zawsze możesz dokupić zbieracz do liści i trawy ale to nie to samo. Najwygodniejsza do zbierania trawy jest praca z koszem.

Kwota, którą przeznaczasz na traktorek nie jest szaloną kwotą więc nie poszalejemy ;) Ja bym na pierwszy rzut odrzucił MTD. Husq czy Stiga? ...a jaki serwis masz w okolicy? Myślę, że jakość serwisu w tym wyborze będzie ważniejsza niż sama maszyna.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka samojezdna - traktorek

Post »

Te małe Stigi robione są w chinach i raczej dobrą jakością nie grzeszą,Husqvarna ma znów drogi serwis,MTD też raczej sobie daruj,widzę że jednak brniesz w wyrzut boczny,ale czy to jest dobra decyzja-niekoniecznie
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Kosiarka samojezdna Cramer

Post »

Witam
Czy ktoś z was miał do czynienia z kosiarkami samojezdnymi Cramer. Wiem że to jest niemiecka firma i tle. Coś takiego https://www.google.com/search?q=kosiark ... 20&bih=937
Chodzi mi głównie o te starsze żółte. Tak na oko wygląda bardzo masywnie. Potrzebuję czegoś z urządzeniem tnącym z przodu, typu Husqvarna Rider, Stiga coś tam ma itp.
Do koszenie 50 ar, dużo drzew, krzewów. Kosiłem kiedyś zwykłym traktorkiem, wiadomo lepiej jak standardową kosiarką, ale na zbyt mały promień skrętu, to lekka udręka
Za informację z góry dzięki

Pozdrawiam
Radek
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
RiVA1337
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 10 mar 2019, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka traktorek

Post »

Teren sad. Powierzchnia 7000m. Teren dość nierówny. Propozycję zakupu kosiarki ponizej. Osoby doświadczone proszę o podpowiedź co do wyboru. Wielce dziękuję!
Linki do portalu handlowego usunięto. Można podać nazwę czy typ urządzenia którym jesteś zainteresowany
ale nie linki ,patrz regulamin forum
§ 4.8 Zabrania się zamieszczania linków do podstron i ogłoszeń z Allegro, e-Bay i innych platform handlowych (ze względu na ich b.szybką dezaktualizację). Dotyczy to również linków "zamaskowanych"


Chciałbym by kiedyś owa kosiarka spełniała także funkcję "transportową " z przyczepką.
RiVA1337
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 10 mar 2019, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka samojezdna - traktorek

Post »

Odwołując się do powyższego pytania. Po rekonesansie nie umiem zdecydować co byłoby najlepsze. Czy traktorek kosiarka, czy może traktorek jednoosiowy z kosiarką? Zależy mi na przyszej modulacji a szczególnie oprysku, czy przyczepce. Co proponujecie? Jakieś sprawdzone modele? Co do traktorka celuję po ocenie różnych w Craftsmana gt5000.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”