Woda z dachu....

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
szaka-laka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 13 mar 2013, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Woda z dachu....

Post »

Woda z azbestowego dachu

Witam
mój chłop zakupił jakiś czas temu pojemnik na wodę, wkopał go w ziemie przy budynku gospodarczym blisko ogródka abyśmy nie musieli wody donosić z pod domu, niestety dach tego budynku jest azbestowy i nie wiemy czy możemy podpiąć rynnę z tego dachu pod zbiornik na wodę, ponieważ jak wiemy azbest nie należy do zdrowych materiałów.
Jak sądzicie czy taka woda wpłynie jakoś nie korzystnie na rośliny i nasze zdrowie ?
czy śmiało można tę rynnę zamontować i podpiąć pod zbiornik???
z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam gorąco
Szaka-laka
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Woda z Azbestowego dachu

Post »

Witam
Niestety sytuacja wygląda trochę inaczej.
Dachy pokryte płytami cementowo-azbestowymi, cały czas tracą włókna azbestowe. Włókna są wymywane lub wywiewane i trafiając do naszych organizmów wraz z wdychanym powietrzem oraz pokarmem. Cały czas oddziałują niekorzystnie na nasze zdrowie. Nie wiele się zmieni jeśli woda z dach nie zostanie złapana. Zwiększeniem zagrożenia było by tylko picie wody pochodzącej ze dachu pokrytym azbestem. Myślę, że nie wielką różnicę stanowi to gdzie wsiąknie na państwa działce woda z włóknami azbestu. Ja bym ja używał spokojnie do podlewania. Inaczej sprawa wygląda jeśli byłby to dach o bardzo wielkiej powierzchni typu magazyn 1000 m2 pokryty dachówko cementowo-azbestową.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Woda z Azbestowego dachu

Post »

Azbest działa szkodliwie jedynie wdychany. Jedną z form utylizacji azbestu jest zakopywanie go do ziemi.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Woda z Azbestowego dachu

Post »

To prawda, że azbest działa szkodliwie wdychany- to udowodniono :) . Wiele instalacji wodociągowych zbudowana jest nadal z rur zawierających azbest. Przedsiębiorstwa wodociągowe przedstawiają badania, że jest nieszkodliwy. A może tylko jeszcze nie stwierdzono szkodliwości. Badania nie były prowadzone w Polsce ani w Europie. Wszystko co wiemy o wpływie azbestu na układ pokarmowy to badania z przed 20 lat.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Woda z Azbestowego dachu

Post »

trudno by w przypadku wodociagów były inne wyniki. Większym problemem dla wodociągów jest ich zarastanie kamieniem. tym samym co osadza się w czajnikach + czasem trochę Fe i Mn. Ta warstwa całkowicie chroni rury azbestowe przed erozją.
szaka-laka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 13 mar 2013, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Woda z Azbestowego dachu

Post »

Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedz!!
Pozdrawiam
Szaka-laka
P05041982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 mar 2014, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: MIELEC-okolice

Post »

Woda z dachu pokrytego papą..

Witam i na wstępie chciałem się zapytać p poradę mam do roku działkę i jestem młodym działkowcem i chciałem zbierać wodę po deszczu z małej altanki kupiłem zbiornik Mauzer 1000 l i postawiłem pod rynną tylko pytanie dotyczy tego że dach jest pokryty w całości papą i czy taką wodą mogę podlewać drobne jarzyny i w większej mierze tuje i małe krzaczki iglaste . A jeśli chodzi o jarzyny to mam mało głównie cebula ,sałata,szczypior ,rzodkiewka i takie podobne a i truskawki czy to nie wpłynie jakoś inaczej na te jarzyny taka woda bo woda deszczowa to też nie jest super idealnie czysta a do tego mieszkam niedaleko strefy gdzie jest masa zakładów dziękuje z góry za odpowiedzi ;:oj
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Woda z dachu pokrytego papą...

Post »

U mnie z takiego samego dachu woda spływa i nie widzę różnic.
Ale nie badałem gleby jaki wpływ ma woda z papy, z której grysik się spłukuje. Dwa skoro takie środki smoliste ktoś dopuścił do sprzedaży to pewnie ich ilość nie jest wysoce szkodliwa dla człowieka. Gleba i tak jako filtr posłuży, a związki na jej powierzchni z czasem pod wpływem temp. utlenią się i ulegną dalszemu rozłożeniu.
Do wody jak się boisz można kupić jakiś uszlachetniacz i już w zbiorniku ją oczyszczać.

Tak ja się do tego tematu zapatruję :)
Witeq
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 kwie 2011, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Osowiec k/Opola

Re: Woda z dachu pokrytego papą...

Post »

Pierwsze co wypluło google:
http://www.werandacountry.pl/eko/dom/13 ... deszczowka

Jeśli poszukasz trochę to może dokopiesz się do publikacji naukowych które ja kiedyś znalazłem interesując się tym tematem, niestety woda z dachu pokrytego papą jest skażona, i nie ma reguły, z nowej papy wypłukuje się co innego ze starej co innego, z tego co się orientuję najbezpieczniejsze pokrycia jeśli chcesz używać deszczówki to dachówka ceramiczna albo płyty z tworzyw sztucznych do pokryć dachowych, można coś takiego kupić w sklepach budowlanych są trwałe w moim domku letniskowym juz ponad 10 lat funkcjonują i nie kruszeją.
Pozdrawiam Witek.
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Woda z dachu pokrytego papą...

Post »

Ja miałem podobny pomysł. Wkopać beczkę i zbierać wodę z dachu. Teraz mam wątpliwości, beczka kupiona, ale jeszcze nie wkopana. Z drugiej strony na mojej działce woda spływa z dachu z jednej strony na trawę a z drugiej na iglaki i nie zauważyłem aby jakoś źle na nie wpływała. Czy można taką wodę wykorzystać do podlewania roślin nie do spożycia i do dolewania jej do oczka wodnego?
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
s_stec
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 mar 2014, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Woda z dachu pokrytego papą...

Post »

My właśnie jak z żoną stawialiśmy na działce mały domek to zainstalowaliśmy zbiornik na deszczówkę. W naszym klimacie to jest dobra sprawa, choć na początku trzeba trochę wydać. Tak to jest wszystko w ziemi ukryte, nie ma na dworze właśnie beczek, ani wanien. Firma MiM ze Szczecina nam to montowała.
hubi1986
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 cze 2015, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chemia do zbiornika z wodą.

Post »

Witam serdecznie,

Z pewnych względów musiałem na działce zainstalować zbiornik z wodą. Jest to zbiornik na powierzchniowy z tworzywa ala beton, ale jakie dokładnie nie wiem. Zbiornik stoi na słońcu. Dowożę do niego wodę czystą z ujęcia miejskiego. Myślę że zbiornik będzie napełniany raz w miesiącu. Zbiornik ma pojemność 3250L. Woda nie jest brana do picia, ani używana do gotowania. Czasem się w niej umyję, ręce, twarz.
Moje pytanie brzmi... jaką chemię polecacie, abym wrzucał do środka zbiornika, aby w zbiorniku było czysto?? d razu poprosił bym o informację na temat częstotliwości aplikowania danego produktu jak i ilości.

Dziękuje z góry za odpowiedź.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chemia do zbiornika z wodą.

Post »

Zamknij dopływ światła i śmieci do wody. Wystarczy. Ewentualnie raz w roku użyć wapna lub chloru do basenów jeśli naprawdę MUSISZ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”