Kosa - czy warto kupić? Jaką?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

Bo to tandetna chińszczyzna jest. Moc 2,6 km to ma tylko w broszurce. Jeśli będzie miała 2 to będzie sukces. Silnik to to samo co w chińczykach za 250 zł. Dopłacasz za ładniejsze osłony silnika, "markę" i wątpliwej skuteczności system antywibracyjny :D Za 2 razy tyle co ona kosztuje można dopiero kupić działającą kosę, którą będziesz więcej pracował niż naprawiał w średnim zakresie mocy :wink:
Piotr25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2017, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

A jest jakas kosa do 800zl w miarę dobra?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

To powiedz co masz do koszenia, bo od tego zależy czy będzie dobra :)
Piotr25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2017, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

Do koszenia to mam trawę ewentualnie jakieś drobne krzaki :wink:
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

Jednorazówka to kolokwialnie mówiąc takie cudo którego w razie awarii w większości nie opłaca się naprawiać,do którego ciężko z częściami,moce są zawyżone i ogólnie jakość tego badziewia jest co najwyżej niska,reszte dopisali inni nie wspominając o certyfikatach
Piotr25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2017, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

To w jakim przedziale cenowym szukać kosy która będzie dobrej jakości?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

Sprzęt powinno się dobierać do danej pracy jaką będziemy wykonywać czyli co,jak i ile będziemy kosić,nie da się określić jednoznacznie że akurat ta będzie dobra bo nie wiadomo co i ile masz do koszenia,możesz kupić za 1200 dobą maszynę ale i za 1800 też tylko ta droższa będzie wydajniejsza i mocniejsza i do grubszej roboty
Piotr25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2017, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić?

Post »

Dziękuję za odpowiedź
darkob
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 cze 2020, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Którą z tych trzech kos polecacie?

Post »

Witajcie.Chciałbym kupić kose do max.700zł. Będzie głównie służyła do podkaszania przy ogrodzeniu i dokoła drzewek.Mam na oku Stiga sbc 232 ,OLEO-MAC BCH 250 T ,SOLO by AL-KO 116 B ?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Którą z tych trzech kos polecacie?

Post »

Jak do podkaszania to wziąłbym najlżejszą,a przynajmniej nie Stige bo to ciężar
darkob
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 cze 2020, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Którą z tych trzech kos polecacie?

Post »

Czy w Oleo-mac i Solo-Alko to są silniki z chin takie jak w Nac ?
darkob
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 cze 2020, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Którą z tych trzech kos polecacie?

Post »

Kupiłem Al-ko 4535 za 450zł.
kosa11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 sie 2020, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa - czy warto kupić? Jaką?

Post »

Kupiłem całkiem niedawno Stigę 646DX (2,1KM). Ładna kosa :) docierałem zgodnie z instrukcją - trawa 15 cm około 40 arów, z przerwami, obroty nie wyższe niż 7500. Spisywała się poprawnie. Wszystko dobrze było, nie grzała się, nie śmierdziałą, odpalała na zawołanie. Licznik pokazywał obroty, było OK.
Kolejnym zadaniem kosy była zarośla jeżynowo-młodnikowe. Odrosty olchy i brzozy do 3 cm średnicy. Nóż dostarczony dostarczony orginalnie - średnio dawał radę, zostął naostrzony zgodnie z przepisami w serwisie Stiga ale nie ciął dobrze. Założyłem tarczę tnącą na kosę zgodnie z zaleceniami producenta. Niestety po 4 godzinach pracy kosa straciła wolne obroty co powodowało, że nie mozna było odpalić jej z tarczą.
Stiga trafiła do serwisu. Ciekawe co powiedzą.

Moja rekomendacja, jeżeli macie do częstego koszenia nie więcej niż 20 arów średniej twardości trawy to Stiga da radę.
W przypadku większego areału kupcie kosę co najmniej 3,0 KM (ale prawdziwe 3,0). Jeżeli będziecie kosić zarośla - nie kupujcie Stigi, jest za słaba. (chociaż praca z nią to przyjemność - nie ma drgań, system antywibracyjny pracuje znakommicie).

Aby skościć to co chciałem pożyczyłem Stihla 490FS. - ten dał rady - bardzo szybko sobie poradził z zaroślami i odpalał jak trzeba (miał wolne obroty)

Może sie to komuś przyda jak będzie decydował sie na zakup Stigi (ładna, dobrze tnie ale trawę) nie do jeżyn, pokrzyw, ect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”