Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

No to niestety wprowadziłem niechcący w błąd , ale potwierdzam, że aby był silnik w urządzeniu mniej awaryjny i sprawiał mniej kłopotów należy szukać taki model który jest = posiada silnik bez szczotkowy. Często zamiennie stosowana nazwa przez sprzedawców, że posiadają silnik indukcyjny.
Pozdrawiam Paweł
Jemiolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lut 2015, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Szkoda że wcześniej tu nie trafiłem , bo kupiłem inny model a zastanawiałem się czy wziąć właśnie wertykulator Faworyt KCW 1738 ;:130
cris6
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 maja 2015, o 08:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wertykulator spalinowy do 3.5 tys jaki

Post »

Witam serdecznie posiadam kosiarkę firmy Oleo Mac i jestem z niej bardzo zadowolony ale klienci proszą mnie czasami o zrobienie wertykulacji trawnika a sprzętu nie posiadam. Czy może ktoś polecić jaki kupić wertylulator spalinowy do kwoty ok 3.5 tys taki co by mnie nie zawiodła przy pracach. Sprzęt będzie używany komercyjnie więc musi być solidny. Czy np. Oleo Mac SCR 40 S 50 jest wart uwagi, a może coś z innych marek możecie polecić. No i czy za taką kwotę kupię już coś co pochodzi jakiś czas bezawaryjne
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator spalinowy do 3.5 tys jaki

Post »

cris6 pisze: Czy może ktoś polecić jaki kupić wertylulator spalinowy do kwoty ok 3.5 tys taki co by mnie nie zawiodła przy pracach.
PUBERT CESAR 45P napiszę , że urządzenie super ;:138 sprawdziło się i jestem z niego zadowolony. Skoro wszystko jest OK to polecam.
Pozdrawiam Paweł
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Ostatecznie w październiku 2017 kupiłem elektryczny model STIGA SV 415 E. Wtedy też wykonałem zabieg wertykulacji i grabienia sprężynami.
Sprzęt spełnił swoje zadanie i grzecznie czeka na kolejne zadanie. Póki co nie mam żadnych zastrzeżeń co do sprzętu i jego użytkowania.
Posiadając kosiarkę spalinową doceniam elektryczny wertykulator, który bez obaw obracam "na plecy" i po zakończonej pracy czyszczę każdy zakamarek.
PELGARD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 gru 2018, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Witam, nie przeczytałem cały temat, a nie wspomniał nikt o wertykulatorze husqvarna. Czy ktoś ma jakaś wiedzę na ten temat?
badgerek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2020, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Weltykulator

Post »

Który lepszy weltykulator?
POWERMAT PM-AEW-2600T
Macallister MSRP1800
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Szczerze to obie maszyny są do niczego (lekkie i słabe), więc nie polecam. Lepiej wynająć spalinówkę (w okolicach 100zł za dzień) lub ewentualnie kupić używaną maszynę (około 500-600 zł na allegro) zakładając, że lubisz pogrzebać przy takich sprzętach od czasu do czasu.
piotrl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 kwie 2020, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Ja kupilem ostatnio areator i wertykulator w 1 NAC SCE140-W
Działka 400m spokojnie dał rade zrobic robote, a trawa jest gęsta i mocno zfilcowana.
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Witam, postanowiłem zakupić wertykulator i aerator (2w1), ale co polecacie, bo ciągle słyszę podobne komentarze jak choćby ten powyżej, że wertykulator to "rozrabiaka" i rujnuje trawnik. Sianie trawy po wertykulacji to jakaś porażka! Czy rzeczywiście nie ma takiego łagodniejszego narzędzia, po pracy którego można być zadowolonym? Co polecicie?
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Będę używał 1x/rok, trawnik 5ar -stąd interesuje mnie coś taniego-optymalnego, co wybrać:
1.Faworyt KCW 1738 -co to za firma?
2.FAWORYT KCW1800
3.AL-KO COMBI 38 E
4.STIGA SV 415E 6w1
5.NAC SCE140-W
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”