Agrotkanina w uprawie truskawek.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Zdjęta :) Po pierwsze krety miały pod nią królestwo :) Po drugie zauważyłem pod koniec roku, że kilka krzaków zaczęło mi gnić. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Jeżeli nie masz plantacji, której nie jesteś w stanie ogarnąć bez agrotkaniny, to daruj sobie jej zakładanie.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Obrazek


Tak wyglądały w sierpniu moje truskawki sadzone na agrowłóknie 30.IV.2019 z sadzonek frigo. Sadzone co 40-50cm w rzędzie i 70cm pomiędzy rzędami.

U mnie super się sprawdziło. Truskawki posadzone w miejscu gdzie przedtem rosło zielsko. Zero plewienia, truskawki do końca lipca bez podlewania.
Pozdrawiam Paweł
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

brodus, widzę, że ukorzeniasz sadzonki w doniczkach - ciekawy pomysł.

Osobiście, amatorsko, polecam włókninę/tkaninę. Hamuje chwasty, utrzymuje wilgoć gleby, przy czym truskawki są czyste i nie gniją.

Co roku 1/3 krzaczków wyrywam, a włókninę zrywam. Sadzę nowe krzaczki w nowym miejscu. Dlatego stosuję najtańszą tkaninę - musi wytrzymać max 3 lata.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Pierwszy raz w życiu posadziłem truskawki i pierwszy raz pozyskiwałem sadzonki.
Ponieważ miałem agrowłókninę to doniczki wydały mi się sensowne (przeczytałem o nich na forum). Tym bardziej że miałem po sadzonkach malin p7.
Sadzonki zaczełem robić w sierpniu, do doniczek sypałem uniwersalną ziemie. Efekty były rewelacyjne po kilkunastu dniach kożenie zaczynały wychodzić dołem.
W połowie września zostało mi jeszcze 6szt sadzonek kture nie miałem gdzie wsadzić i je przesadziłem pojedyńczo do doniczek 2l. W pazdzierniku korzenie były w całej doniczce. Mam je zadołowane w ziemi i planuje posadzić na balkonie :wink:
Pozdrawiam Paweł
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Agrotkanina w uprawie truskawek.

Post »

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie uprawy truskawek bez agrotkaniny - jak przedmówcy pisali czysto, ładnie i mniej roboty.
Otworów się nie wycina, ale wytapia (np zapalniczką), przy dużych plantacjach tylko gotowe rozwiązania.
Obecnie można kupić agrotkaninę już z gotowymi otworami pod truskawki.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”