Tunel foliowy z aukcji ...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Jak ogrzać mały tunel foliowy

Post »

--julian-- pisze:Jak ogrzać mały tunel foliowy :?:
Wszystko zależy od temperatury przy powiedzmy -2 do -4*C dasz sobie radę wkładami, powyżej tej temperatury jakaś farelka lub klimatyzacja przenośna z funkcją grzania.
Można starać się też zapobiegać np. folia bąbelkowa na wysokość 1m z każdej strony, podwójna warstwa folii. Tylko pomyśl sobie jak było w ubiegłym sezonie kiedy jeszcze w połowie maja były ostre przymrozki, ile zniczy spalisz ile prądu zużyjesz na dogrzewanie roślin.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

W zeszłym sezonie były przymrozki w połowie maja :?: Jakoś sobie nie przypominam :wink: Przecież nic mi nie zmarzło,a miałem różne rozsady w tunelu i tylko pod włókniną ;:108 Ale może...
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

O ogrzewaniu tunelu masz oddzielny wątek i tam pewnie znajdziesz dodatkowe inormacje.
hannibal67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2018, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Witam !
Jestem tutaj całkowicie nowy, to mój pierwszy sezon pomidorowy i pierwszy przymiarki do kupna tunelu, mam dylemat pomiędzy dwoma markami, nazw firm chyba nie można wymieniać więc ogranicze się do dwóch fotek, proszę was o głosowanie który tunel ze względu na konstrukcje byście wybrali.

1. Mysłowice https://www.fotosik.pl/zdjecie/164f5c44468bf8f9

2. Rzeszów https://www.fotosik.pl/zdjecie/b28ed470129f134b

1. To mocna konstrukcja na YT można znaleźć test kiedy jest poddawany podmuchom wiatru z szybkością 200km/h, o ile wierzyć że taka szybkość wystąpiła. Wadą jest to że kształt może powodować jakiś dyskomfort w poruszaniu się przy dodatkowych podporach. Kształ całego tunelu- nie wiem czy przeszkadza to przy rosnących wysoko pomidorach ?
2. Tratycyjna najcześciej spotykana konstrukcja.
obie konstrukcje to pcv, 18m2.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Mam konstrukcję z 2 zdjęcia godna polecenia, jednak jeśli miałbym wskazać wady to;
przy ścianach musimy posadzić niższe odmiany roślin np. pomidory samo kończące, a jeszcze lepiej papryki. Normalne pomidory będą dotykały folii i będą odparzały liście.
Konstrukcja całoroczna boki folii wkopana na prawie 45 cm w ziemię, + zagięte pręty zbrojeniowe powbijane przy plastikowych rurkach długości około 60 cm wiem że żaden wiatr tego nie ruszy.

Pierwsze zdjęcie tunel wydaje się być OK można sadzić przy samych ścianach, jednak pionowe ściany mogą być bardzo podatne na wiatr.
hannibal67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2018, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

1.- podczas tego testu wydaje się być solidna, trzeba wpisać w YT '' Test tunelu foliowego PTF POLSKA - symulacja wichury '' .
Martwi mnie to że wewnatrz tunelu są profile, czy ony nie będą przeskadzać w poruszaniu się itp. ?

Obrazek
hannibal67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2018, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Ciekawy wpis w instrukcji montarzu modelu z rzeszowa znalazlem: 5. W celu zabezpieczenia tunelu przed trudnymi warunkami atmosferycznymi należy dodatkowo we własnym zakresie wzmocnić tunel wbijając wewnątrz tunelu metalowe lub drewniane tyczki i przymocować je do pałąków.
W tunelu z myslowic takie tyczki już istnieją, więc fabryczna konstrukcja z mysłowic jest chyba stabilniejsza ?
1. Mysłowice Obrazek Obrazek
2. Rzeszów Obrazek
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Hej.
Na przyszły sezon planuje zakup tunelu.

Czy ktoś posiada konstrukcje od formy PTF?
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
atomowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 lut 2019, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Witam, czy ktos uzywa tunelu foliowego ze zdjecia nr2? Stoje przed wyborem i rowniez waham sie miedzy tymi dwoma. Lub ewentualnie zrobie sam z drewna jeśli opinie na ich temat nie beda zbyt dobre.
Pozdrawiam
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Mam ten tunel z 2 zdjęcia już chyba 3 sezon, kupiłem jako używany. Stoi cały rok nic mu się nie dzieje, solidna konstrukcja folia bardzo wytrzymała nawet nie ma co myśleć o wymianie. Mam też inny tunel
Obrazek
Tragedia po 1 sezonie folia poszła na reklamację, przysłali kolejną kolejna po sezonie też do wymiany. Teraz nie wiem jaką foilię zastosować.
atomowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 lut 2019, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Marcinbb dziękuję za odpowiedź. Chyba go kupie. To bedzie moj pierwszy tunel. Chodzi mi jeszcze po glowie budowa wlasnego szkieletu drewnianego i obicie go folia, ale pomyslalem sobie ze konstrukcja pcv moze wystarczy na dluzej
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Tak jak piszesz pcv jest OK wkręty wchodzą na tyle głęboko że nie przecierają folii, a w tym ze zdjęcia... masakra, nie wiem co z tym zrobić sprzedać czy kupić inną folię ale ta konstrukcja jest z tyłka wejście na jakiś zamkach, nic nie dobierzesz do tego bo nie ma jak drzwi zrobić jak się popsują a na bank się popsują. Jutro mogę zrobić foty jednego i drugiego tunelu będzie masakra!
atomowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 lut 2019, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

To dobrze ze sie wstrzymalem bo na poczatku chodził mi po glowie ten zielony tunel z "super wytrzymala zbrojona folia" :) no nic stawiam na ten ze zdjecia nr 2 ,a jak bedziesz mial chwile to mozesz wrzucic fotki tego ze zdj nr2 podczas eksploatacji. będę bardzo wdzięczny
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”