Tunel foliowy z aukcji ...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Kupowałem w obi, już nie pamiętam co było na pudełku. Folia była słabo dopasowana, do tego rurki delikatne. Dość słaby pomysł z zastosowaniem zamków, prawdopodobnie to otwarcie zamka zrobiło z mojego namiotu latawiec.
Ale za to muszę go pochwalić za właściwości aero. Daleko poleciał jak dmuchnęło ;-)
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

A mój stanął po raz kolejny, ciekawe ile lat jeszcze wytrzyma.
Obrazek
Gdybyście nie zauważyli stoi w poprzek stoku, i nie ma z nim żadnych problemów.
Rozglądam się za następnym, tylko żeby był tej samej jakości. Firma, w której kupowałam już nie zajmuje się tunelami.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Beatko rozglądając się za tunelem dla siebie stwierdziłem, że są dwa modele różniące się szerokością wejścia (oczywiście rozmiarówka to osobna sprawa). Zmieniając folię byłem zmuszony zakupić z innej firmy niż miałem i mam jakieś porównanie. Dodatkowo doszedłem, że importem tych tuneli są dwie różne, ale o podobnych nazwach firmy pochodzące z Piły. Może jeden z tych modeli to to co szukasz?
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Mam pytanie...

Co robicie z tunelami w czasie urlopu?

Trzeba je regularnie podlewać? Czy np. 2 tygodnie "samopas" tunel zostaje...

To mnie głównie jeszcze blokuje przez zakupem lub budową...
kaszmirka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 sty 2014, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, okolice Pułtuska

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Ja tunel podlewam raz w tygodniu. Pod koniec sezonu raz na 2 tygodnie i pomidorom to pasowało. Jeszcze zależy jaka tam jest ziemia.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Klucze do furtki zostawiasz sąsiadom którzy włączą pompę głębinową i wleją trochę wody do tunelu, w zamian mogą wziąć sobie wziąć dowolną ilość dojrzałych pomidorów. Oczywiście opiera się to tylko na podlewaniu reszta to samopas.
Mój najdłuższy wyjazd i pozostawienie tunelu na samopas (+ podlewanie sąsiadów) to 1miesiąc od 20 czerwca. Po przyjeździe generalnie wszystko ok pomidory ładne 0 strat ale ilość liści, wiki do karczowania masakryczna.

Wietrzenie to kolejny temat generalnie zostawiam zawsze tunele otwarte na oścież, większy wiatr może co prawda dokonać szkód ale lepsze to niż ugotowanie pomidorów na krzakach.
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Pewnie znaczenie ma też w jakim okresie wegetacji miałby być ten urlop no i jak długi miałby być.
Podlewanie to najmniejszy problem, nawet system nawadniania kropelkowego łatwo i tanio można zrobić.
Co do wilków to kilka dni i jest co usuwać, a po miesiącu to ciężko mi sobie wyobrazić - musiało być bujnie.
Własna folia to same plusy - nawet z urlopem przy odrobinie chęci i wyobraźni idzie pogodzić.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

ands pisze:Co do wilków to kilka dni i jest co usuwać, a po miesiącu to ciężko mi sobie wyobrazić - musiało być bujnie.
Oj nie zapomnę tego długo, wróciliśmy z rodziną z Włoch jechałem całą noc, na 10 byłem w domu pierwsze co zaglądam do tunelu masakra to mało powiedziane. Był piękny słoneczny dzień w tunelu upał a ja w samych majtkach z nożem dzielnie walczyłem 10 minutowe wejście do tunelu później 10 minut przerwy poza tunelem. Nie życzę najgorszemu wrogowi tego co ja tam przeżywałem, teraz mądrzejszy o doświadczenia mam 2 tunele i apetyt na 3:) Jednak urlopu nie planuje
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Jak ogrzać mały tunel foliowy

Post »

Witam :wit
Nie wiem czy mogę tu zadać to pytanie,ale je tu napiszę ;:224
Mam mały "tunel" foliowy,jest na prawdę mały-tak ok.3,5m na 4m(chyba),ale mi to wystarcza,gdyż trochę roślin mam też zasadzonych w gruncie ;:108 No więc mam pytanie,które brzmi:Jak ogrzać mały tunel foliowy :?: Oczywiście mówię tu o czasie od ok.25 marca,no może początku kwietnia :? Myślałem o wkładach do zniczy,ale nie wiem czy nie spali mi to folii ;:202
Pozdrawiam :uszy
****************************************************************************************************************
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Jak ogrzać mały tunel foliowy

Post »

--julian-- pisze:Jak ogrzać mały tunel foliowy :?:
Wszystko zależy od temperatury przy powiedzmy -2 do -4*C dasz sobie radę wkładami, powyżej tej temperatury jakaś farelka lub klimatyzacja przenośna z funkcją grzania.
Można starać się też zapobiegać np. folia bąbelkowa na wysokość 1m z każdej strony, podwójna warstwa folii. Tylko pomyśl sobie jak było w ubiegłym sezonie kiedy jeszcze w połowie maja były ostre przymrozki, ile zniczy spalisz ile prądu zużyjesz na dogrzewanie roślin.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

W zeszłym sezonie były przymrozki w połowie maja :?: Jakoś sobie nie przypominam :wink: Przecież nic mi nie zmarzło,a miałem różne rozsady w tunelu i tylko pod włókniną ;:108 Ale może...
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

O ogrzewaniu tunelu masz oddzielny wątek i tam pewnie znajdziesz dodatkowe inormacje.
hannibal67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2018, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Witam !
Jestem tutaj całkowicie nowy, to mój pierwszy sezon pomidorowy i pierwszy przymiarki do kupna tunelu, mam dylemat pomiędzy dwoma markami, nazw firm chyba nie można wymieniać więc ogranicze się do dwóch fotek, proszę was o głosowanie który tunel ze względu na konstrukcje byście wybrali.

1. Mysłowice https://www.fotosik.pl/zdjecie/164f5c44468bf8f9

2. Rzeszów https://www.fotosik.pl/zdjecie/b28ed470129f134b

1. To mocna konstrukcja na YT można znaleźć test kiedy jest poddawany podmuchom wiatru z szybkością 200km/h, o ile wierzyć że taka szybkość wystąpiła. Wadą jest to że kształt może powodować jakiś dyskomfort w poruszaniu się przy dodatkowych podporach. Kształ całego tunelu- nie wiem czy przeszkadza to przy rosnących wysoko pomidorach ?
2. Tratycyjna najcześciej spotykana konstrukcja.
obie konstrukcje to pcv, 18m2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”