Mini Szklarnia, na balkon,okno

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

:wit już sobie zrobiłam :heja :heja i wyszło mnie grosze. Efekt będzie taki sam. Jak zrobię fotkę to wrzucę :) Dziękuję za rady
kontra
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Genialny pomysł :)
Kupiłam ostatnio 20 jajek w opakowaniu - na dole wytłoczka tekturowa, na górze prawie przezroczysty plastik. Szklarenka jak nic a ja nie rozpoznałam :)
marti19
50p
50p
Posty: 77
Od: 4 gru 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pow. Radomszczański

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Witam
Widzicie dziewczyny, można i tanio :wit
pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Zrobiłam w końcu miniszklarnię. Stwierdziłam, że mi się nie opłaca kupować, tylko zrobić z tego co mam w domu. Wygląda to estetycznie i spełnia dobrze swoją funkcję. Już pojawiły się pierwsze siewki selera korzeniowego :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Wykorzystałam wszystko co miałam a wczoraj w przypływie rozpaczy że nie mam już nic przydatnego, wysiałam nasionka do dużych podstawek pod doniczki i przykryłam reklamówką :D
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Ja bym potrzebował coś takiego tylko, żeby to temperature trzymało, żebym mógł w dzień na balkon wystawić. Bo na parapecie to moge trzymać bez szklarenki, a na balkonie zawsze więcej światła jest.
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Ja pierwsze wysiewy robiłam do właśnie takich plastikowych pojemników na ciasto albo pudełek po sałatkach (tylko w dnie robiłam dziury i sypałam od razu ziemi, i stawiałam w kuwety) Potem pikowanie do osobnych doniczek.
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Mini Szklarnia na warzywa (na rozsady)

Post »

Oglądałem na tej stronie sporo innych rzeczy, sklep nieźle jest zaopatrzony. Ceny w zasadzie konkurencyjne. Natomiast szklarenki to rzeczywiście żaden problem zrobić samemu ja też wykorzystuję przeróżne pojemniki łącznie z opakowaniem na jajka.
Pamiętajcie o ogrodach...
paterka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 lut 2012, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Szklarnia na balkon,okno

Post »

Witam po raz pierwszy na forum.
Już jakiś czas temu zaraziłam się od Was żurawkomanią i kupiłam klika sztuk tych cudownych roślin z zamiarem hodowania ich na balkonie.
Wiem, że trochę wybiegam, ale właśnie teraz mam okazję dość tanio kupić mini szklarnię na balkon - kontrukcja ze stalowych rurek ( 2 półki) opięta przezroczystą folią PCV z "wejściem" zamykanym na zamek błyskawiczny.
Czy według Was coś takiego pozwoli spokojnie przezimować moim żurawkom w doniczkach na balkonie?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mini szklarnia dla żurawek na zimę

Post »

Witaj

W doniczkach mówisz ? na balkonie jest duże ryzyko. Zakop je z doniczkami w ziemi.
paterka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 lut 2012, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini szklarnia dla żurawek na zimę

Post »

Wydawało mi się, że można je spokojnie tak hodować. Jest nawet na ten temat dość spory post. Ale faktycznie, nie było tam napisane, że również zimą, ale założyłam, że tak. Powiadasz, że nie da rady? Nawet z taką miniszklarnią? No to mam problem, bo na mojej działce (taka pracownicza, rekreacyjna, gdzie bywa się w weekendy), i na wielu innych też, kradną na potęgę. A jak sądzę, na te kolorowe rośliny na pewno znajdzie się amator. Dlatego pomyślałam o balkonie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mini szklarnia dla żurawek na zimę

Post »

Hodować możesz , będą ładnie rosły, gorzej z zimowaniem. Zawsze zimujemy w szkółce rośliny w ziemi, w szklarniach też ale różnią się trochę od tej co chcesz nabyć. Folia jest grubsza a podczas silnych mrozów są okrywane igliwiem i często podgrzewane pomieszczenie. Przetestuj , doświadczeń nigdy za wiele.
paterka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 lut 2012, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini szklarnia dla żurawek na zimę

Post »

Jednak człowiek całe życie sie uczy. W takim razie szklernki nie kupuję, na zimę rośliny przesadzę na działkę w jakiś nie rzucający się w oczy kąt i będę mieć nadzieję, że nie ukradną. Ze dwie dla eksperymentu zostawię na balkonie okryte agrowłókniną przed wiatrami i zobaczę, co będzie na wiosnę. Dziękuję, że uratowaliście mnie przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Oraz płonnymi nadziejami na zimowanie żurawek na balkonie.
Czy nie byłoby lepiej zakopać żurawki bez doniczek, samą bryłę? A potem ewentualnie na wiosnę znów do doniczek i na balkon?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”