Szklarnia z poliwęglanu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Nie mam żadnej taśmy. Od góry pewnie nie napada, ale od dołu przy większym deszczu/śniegu może się zdarzyc, że będzie mokro, a jak przymarznie, to nie wiem, czy nie sięgnie krawędzi płyt.
Potem pokażę zdjęcia,jak to wygląda dokładnie.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

To załóż taśmę, dłużej komory będą czyste. Żeby rozsadziło musi być woda w ilości większej niż wilgoć. Od dołu musiałaby stać w kałuży.
wojtek72r
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 lis 2016, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Trochę z innej beczki ale w temacie. Mam zamiar kupić szklarnie z poliweglanu. Pytanie, która bardziej sprawdza się w praktyce (wytrzymałość obciążenia śniegiem i wiatrem , funkcjonalność, itp.) O kształcie półokrągłym czy tzw. "Kształt domku". Będę wdzięczny za opinie, tych którzy posiadają szklarnie z poliweglanu.
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 219
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Kupiłem szklarnie z poliwęglanu i czy przymrozki do niej wchodzą tak jak do tunelu foliowego czy nie przejdzie
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Zależy jaka temperatura podłoża i jak długo się przymrozek utrzyma.
Do sprawdzenia takich rzeczy zamówiłem na aliexpresie kilka sztuk "Mini USB Temperature Data Logger RC-5", dwie sztuki postawione jedna na zewnątrz, a druga wewnątrz da informację ile różni się temperatura w szklarni od zewnętrznej.
Cena umiarkowana, a jakość podobno przyzwoita (wyczytałem o tym urządzeniu na forum winogrona).
Awatar użytkownika
yuca
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 paź 2017, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Czy mozecie zatem podowiedzieć jakiej grubości należy wybrać płyty poliwęglanowe do niewielkiej szklarni w ogrodzie? Żona upiera się by była ona właśnie z tego materiału, ponieważ jest odpowrny na gradobicie itp. Jakieś sugestie?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

W praktyce stosuje się poliwęglan o grubości 4 lub 6 mm. Ja do swojego tunelu wybrałem droższy 6 mm ale jeszcze nawet tunelu nie postawiłem. Grubszego niż 6 mm się raczej nie stosuje.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Poliwęglan komorowy wystarczy 6, zastanowiłbym się nad 10 ze względu na lepszą izolację - jeśli planujecie zimowanie czegoś w środku może mieć sens. Wiosną planuję testową szklarnię z poliwęglanu trapezowego.
oreganss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 paź 2017, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Na zmoderowano link reklamowy masz nawet dostępne grubości 12 mm u cięte na wymiar. Więc możesz bez problemu zamówić odpowiednie "okienka". Najlepiej przed zakupem mimo wszystko skonsultuj się z sprzedawcą albo specjalistą. I faktycznie zona ma racie, bo poliwęgtlan jest dużo bardziej wytrzymały na gradobicia a obecnie dość często się pojawiają w PL.
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 219
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Ma przyjść odwilż na jakieś 10 dni, a później parę dni ochłodzenia, gdzie ma być najzimniej -8. Jak myślicie ile stopni najzimniej będzie w szklarni z poliwęglanu 4 mm. bo planuje zasiać rzodkiewkę, sałatę, koper i zawiesić doniczki z truskawkami powtarzającymi które teraz są zadołowane w ziemi i okryte i chce wiedzieć czy mi to wszystko nie zmarznie w czasie tego krótkiego ochłodzenia jak na polu będzie -8?
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Szklarnia z poliwęglanu.

Post »

Postanowiłam utworzyć nowy wątek na temat szklarni z poliwęglanu,bo kto jak nie ogrodnicy będą umieli najlepiej się wypowiedzieć czy warto kupić taką szklarnię.Niestety moja szklarnia z folii nie wytrzymała zimy a nie wyobrażam sobie już życia bez swoich pomidorków czy papryki.Poproszę o poradę wady,zalety a i podpowiedzenie gdzie takie cudeńka zakupiliście? :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 219
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Mam taką szklarnie i lepiej trzyma ciepło niż folia i ładniej wygląda
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Adrianie czy możesz mi dać namiary gdzie kupiłeś? I czy masz ją długo?
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”