Aerator rurkowy do trawników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Aerator rurkowy do trawników.

Post »

Nawóz i tak musi się najpierw rozpuścić "na górze" aby mógł wniknąć poprzez korzenie do roślin [w tym przypadku trawy]. Głębokie nakłuwanie służy właśnie temu aby później piaskować trawnik. Te dziury po aeratorze są po aby piasek mógł je wypełnić a co za tym idzie - poprawić stosunki powietrzno-wodne w glebie.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aerator rurkowy do trawników.

Post »

gleameil pisze:Ano pewnie nie zdążę. :D Walec ma 60cm szerokości, kolce są porobione co 10cm na szerokości. Na 1m2 powinienem mieć jakieś 25 otworów.
Jeszcze mam pytanie odnośnie tego piasku...trzeba go sypać? Bo ja myślałem, że wystarczy przejechać się walcem z założonymi kolcami i już to wystarczy. Nawozom i wodzie będzie łatwiej...
Gdyby to było dobre to nie robiliby tak drogich urzadzeń o które pytałem.
Te otwory o ktrórych piszesz to szybko się zapełnią zemią gdu będziesz obok walcem jechał i chodził po nich. Dlatego wsypuje się tam piasek aby ziemia się tam nie dostała.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
gleameil
100p
100p
Posty: 151
Od: 3 kwie 2011, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Aerator rurkowy do trawników.

Post »

NOTO dziękuję Ci za porady. Niech biel zniknie z naszych ogrodów i jazda do roboty. :)
Awatar użytkownika
mikas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 maja 2018, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Aerator rurkowy do trawników.

Post »

Mam na działce ziemie gliniastą i czy zabiegi takim aeratorem rurkowym musze wykonywać co roku, czy np wystarczy użyć tego kilka razy?
Bo zastanawiam się nad zakupem WEIBANG WB457AB, ale jeśli mam użyć tego kilka razy to nie ma sensu.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Aerator rurkowy do trawników.

Post »

Można co roku jeśli gleba jest gliniasta/zbita lub/i trawnik jest użytkowany stosunkowo często. Taki sprzęt można też wypożyczać by się nie marnował i może nawet by się spłacił za kilka lat. Ja kilka lat temu szukałem wypożyczalni takich aeratorów w mojej okolicy, ale oczywiście nigdzie nie udało mi się tego znaleźć.
Awatar użytkownika
mikas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 maja 2018, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Aerator rurkowy do trawników.

Post »

Ja też szukałem wypożyczalni w okolicy i nic nie znalazłem. Postanowiłem zainwestować weibang wb457ab. Powiem że praca maszyną poszła szybko i zrobił ładne dziurki na 7cm. Jedyny problem był z piaskowaniem trawnika. Musiałem rozwozić piasek taczką i rozsypywać. A rozsypanie prawe 5 ton piasku trochę zmęczyło. Musiałem to rozsypać, potem szczotką rozprowadzić po trawniku i na końcu przejechać niwelatorem LEVELAWN. Sam levelawn polecam, ładnie rozprowadza suchy piasek. Jednak wcześniej musiałem użyć szczotki by piasek ładnie powchodził w dołki. Gdyby piasek był bardziej suchy wtedy sam niwelator powinien się sprawdzić. Szukałem oczywiście do wypożyczenia jakieś piaskarki trawnika ale nic nie znalazłem. Czy ktoś zna jakiś w miarę tani i mały sprzęt do piaskowania, lub ma jakiś sprawdzony sposób?


Nie korzystamy z opcji cytatu odpowiadając bezpośrednio pod postem do którego się odnosimy.
bab...
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Aerator rurkowy do trawników.

Post »

Nie wiem czy jest jakiś tani i szybki sposób na piaskowanie trawnika. Tutaj masz link do filmiku greenkeepera z US, który moim zdaniem robi to mega profesjonalnie, ale sprzęt do piaskowania i sam piasek (zero wilgoci) jest górna półka, więc robota idzie szybko i sprawnie.
https://youtu.be/8qrHgY2ZdkM?t=216

Co do LEVELAWN to nie mogłem tego nigdzie dostać 5 lat temu, więc trzeba było zlecić robotę teściowi by pospawał mi coś takiego z profili. Ja też zdecydowanie polecam to narzędzie do równania ziemi/piasku/kompostu na trawniku bądź ziemię pod przyszły trawnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”