Agregat prądotwórczy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Byłem z ciekawości i na stronach podawanych przez "zachwyconych" tymi pompami, agregatami itp. Trochę mnie rozbawiło że klikając na Nasze sklepy mapa pokazała okolice Papua Nowa Gwinea.
Trochę mnie zaciekawił fakt że najwięcej tą markę chwalą użytkownicy którzy mają aż 1 dzień od rejestracji i góra 2-3 posty.
Nie będę ich porównywał do chińskiej firmy Lutian, zamieszczał fotek oraz robił konkurs - znajdź 5 szczegółów którymi się różnią.
No a może Chińczycy skopiowali ten doskonały wyrób ?? ale dlaczego wcześniej niż pojawił się oryginał ;:306
Mam agregat kupiony w Niemczech mam dwie pompy spalinowe kupione w UK mają nalepki ale .............................................. zrobiono je w chinach.
Z ciekawości zapytam co ta firma produkuje (oprócz postów pochwalnych w internecie).
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

BobejGS pisze:AmaPoland Podeprzyj swoją wypowiedź argumentami, a nie suchą gadką. ;:108
Mam podeprzeć swoją wypowiedź? Przecież podałem przykład dlaczego tak uważam! Uważam, że ktoś kto poznał tylko agregat Kruzera wykazuje się dużą dozą naiwności pisząc o nim "najlepszy na rynku". W otwartej Polsce gdzie można kupić naprawdę wiele dobrych maszyn ktoś ma tak małą wiedzę, że wyskakuje z czymś takim? No chyba że to zwykła reklama, jak to sugeruje kolega Asprokol (post powyżej). Wtedy rozumiem treść ale tym bardziej czuje się w obowiązku zdementować taką opinię. NIE, KRUZER NIE JEST NAJLEPSZĄ MARKĄ NA RYNKU. Są jeszcze agregaty Honda, Fogo, Endress i wiele innych. Można kupić zarówno lepsze jak i tańsze.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

I mniej więcej o to chodziło. Wystarczyło napisać, to co zawarłeś w oststnich dwóch zdaniach i już by to miało lepszy sens i inni forumowicze mogliby się rozglądnąć wśród tych marek, bo tamtą poprzednią wypowiedź każdy mógł zgłosić jako nic nie wnoszącą do dyskusji i by zapewne wyleciała. :)

Wątki mają dostarczać informacji, sporo osób pisząc tu nie zna się na tym sprzęcie i wiele im pomagają konkretne informacje. :wit
Wojciech Sn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 lip 2017, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

a jakiej mocy optymalny na działkę? 2-3 kW wystarczy? upatrzyłem sobie taki i nie wiem czy to nie za słaby, tam piła, cyrkularka, czasem kosiarka będzie podłączona...
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Zależy jaka piła kosa i cyrkularka. Jak masz piłę powiedzmy 2kW to mało.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Wojciech Sn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 lip 2017, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Dokładnie 2 kW. Znalazłem też informację, że moc agregatu powinna być w tej sytuacji 200-300% większa. Czy do takiego agregatu mogę podłączyć dwa urządzenia na raz? nie będzie spadkó napięcia?
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Zależy jaki ten agregat. Możesz podłączyć kilka urządzeń na raz, byle nie przekroczyć mocy znamionowej agregatu razy jego sprawność. Pewniejsze jest to 300% tylko że mocy rzeczywistej, a nie tej z naklejki. Spadki napięcia są zawsze jakieś ;:oj , i zalezą od tego jak daleko ma odbiornik od agregatu. Chodzi tu oczywiście o odległość elektryczną, a nie fizyczną, choć przeważnie w takich przypadkach to jest prawie to samo. Im bliżej agregat zasilanego urządzenia, tym spadki napięcia mniejsze, dla danej mocy pobieranej. Jest to szczególnie ważne przy silnikach na prąd przemienny. Jak masz agregat daleko od pompy, to dobrze mieć przedłużacz z grubszym przewodem, wtedy spadki napięć są mniejsze. Tak nawiasem dobrze jest mieć przedłużacz 2,5mm2, może cięższy i droższy, ale to kupujesz raz, i naprawdę nie ma co sępić kasy, bo kupisz za chwilę drugi. Jeszcze jedno, agregaty mają podawaną moc przeważnie w kVA, a nas interesuje kW, których jest zawsze mniej :P.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
wikijacki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lip 2017, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Z agregatem jest jeszcze fajna sprawa, że robiąc instalację elektryczną w domu można od razu zrobić podpięcie do dodatkowego zasilania. Np. agregatu. W razie potrzeby można podłączyć agregat i zasilać dom.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Masz taki system ?:D, czy tylko tak teoretycznie, albo zaczniesz nam po polecać jakieś agregaty :P.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Jaki agregat polecacie na wypadek kryzysu i awarii; taki do domu aby podgrzać się i zrobic kawę;;lodówkę itd, naładować baterie itd??
U mnie często są wyłączenia; jak dzwonię do energetyki to mówią że w moim regionie ok; zadnych wyłączeń nie ma... a prąd wraca dopiero po kilku gdzinach.. ;:oj Albo włączą na troche i znowu to samo...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Agregat w dzisiejszych czasach do tanich nie należy te najmniejsze o małej mocy podrożały przynajmniej o 300% ponieważ cały zachód wykupił co mógł. Po drugie paliwo do niego tanie też nie jest, i agregat mało nie pali około 1,5l/h. Tym samym godzinka podtrzymywania kociołka czy innej lodówki kosztuje około 9 zł/h, kiedy regularna cena prądu pobranego przez lodówkę waha się w okolicach 20-30gr/h.
Tańsze rozwiązanie przetwornica 12->230V na pełnym sinusie dobrą można kupić już za 500 zł, a podtrzyma urządzenia o mocy do 3000W pytanie jak długo... na tyle ile mocy w akumulatorze jak akumulator się skończy podłączamy do odpalonego samochodu spalinowego który spali około 0,7l/h. Wszelkiego rodzaju UPS`y to nie rozwiązanie na dłużej niż 15 minut.
trybik
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

witam
od dwóch lat posiadam agregat o mocy 2,5 kW, na działce nie mam na razie prądu, służy mi on do napędzania pomy głębinowej , przy okazji ładuje akumulator w przyczepie i zasilania elektronarzędzi, nie jest to może tanie jako źródło prądu ale do podstawowych prac wystarczy. na bezrybiu i rak ryba
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agregat prądotwórczy

Post »

Zapomnijcie o temacie kupię agregat prądotwórczy, podłączę go pod sieć domową i mam prąd podczas braku prądu sieciowego. To bajki, w najgorszym razie może dojść do uszkodzeń urządzeń elektronicznych. Taki układ żeby był stabilny sporo kosztuje a agregaty tego typu są naprawdę drogie i muszą mieć odpowiednie parametry. Takimi zwykłymi to można sobie żarówki zasilać lub piły itp. urządzenia o dużej tolerancji dla jakości prądu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”