Hydrofor na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
backdraft
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 wrz 2007, o 21:13

Studnia wiercona,Hydrofor

Post »

Będa mi wiercić studnię do podlewania ogrodu, proponują mi pompę Jet 1000 i hydrofor 19l - czy na pewno mi jest ten hydrofor jest potrzebny, myślałem o demontażu pompy na zimę a tu mi się robi cała hydrofornia, działka do podlewania ma ok. 1000m, co o tym sądzicie, czy tak się robi?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Popytaj u sprzedawcy albo innego 'pompowca' znającego się na konkretnych modelach. Chodzi o to, że pompa ma za zadanie utrzymać w insatlacji określone ciśnienie; przy wypływie wody(przez wąż przy podlewaniu) taka pompa o dużej mocy szybko uzyska potrzebne ciśnienie, ale równie szybko ono spadnie... W takiej sytuacji będzie załączana nawet kilka razy na sekundę(są konstrukcje przystosowane do takiej pracy)!! Ale mocno to nie zdrowe dla urządzenia i trochę denerwujące...
Albo stosuje sie hydrofor(19 l to bardzo mały), który ustabilizuje ciśnienie i oszczędzi włącznik pompy, albo zastosować taką, której wydajność(i stosunkowo niewielka moc) pozwoli na ciągłą pracę gdyż nie wytworzy ona zbyt dużego ciśnienia powodującego jej wyłączenie się.
Jak głęboka ta studnia?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Rozważania bez sensu, rodzaj zastosowanej pompy zależy od tego, na jakiej głębokości masz pozio wody w studni a tego nie wiesz. Krzysztof.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Hydrofor

Post »

Witam mam problem czy mogę podłączyć hydrofor do instalacji wodnej która jest pod własnym ciśnieniem od 0,5 do 1,5atm. Bo potrzebuje ciśnienia do podlewania około 2atm. lub więcej.A myślę o hydroforze HYDROFOR WZ 250 + ZBIORNIK 8litr firmy Omnigena
Proszę o odpowiedz
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hydrofor

Post »

W instrukcji w/w podają, że jest idealny do podnoszenia ciśnienia przy zasilaniu zewnętrzną instalacją wodociągową.

Piszesz jakie ciśnienie potrzebujesz, ale nic nie wspominasz o minimalnej wydajności. Jeżeli chcesz podlewać linią kroplującą, to ten zbiorniczek 8 litrów pewnie da radę, ale jak masz na myśli jakiś większy obrotowy zraszacz, to czarno to widzę.

To oczywiście teoretyczne dywagacje, ale hydrofory ( szczególnie te tańsze) nie lubią pracy non stop przez godzinę. Może jakiś stary bojler z odzysku podłączyć zamiast tych 8 litrów :roll:
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Hydrofor

Post »

A może hydrofor ze zbiornikiem 24L a jak nie starczy to mam w domu butle z gazu samochodowego 60L .Musze to jakoś rozwiązać bo ciśnienie które teraz jest jest za słabe.
Taki znalazłem:

Parametry pompy WZ 250:
wysokość podnoszenia: 39 m
wydajność: 35 l/min
maks. głębokość ssania: 8 m
napięcie zasilania 220 - 230V; 50 Hz
średnica króćców ssan./tłocz.: 1" x 1"
moc silnika: 250 W
Budowa :
Pompa monoblokowa : silnik i pompa tworzą jeden zespół.
Wirnik wykonany z odlewanego mosiądzu.
Korpus pompy : żeliwo
Ściana tylna pompy : stal nierdzewna
Uszczelnienie : mechaniczne
Ilość wirników : 1 (mosiądz)
Dyfuzory : techno-polimery
Max zawartość piasku : 10 mg/m3 wody
Wbudowane w uzwojenia zabezpieczenie termiczne.
lub taki

Parametry pompy JET 40:
wysokość podnoszenia: 40 m ( 4 bary)
wydajność: 43 l/min
maks. głębokość ssania: 8 m
napięcie zasilania 220 - 230V; 50 Hz
średnica króćców ssan./tłocz.: 1" x 1"
moc silnika: 550 W
Budowa :
Pompa monoblokowa : silnik i pompa tworzą jeden zespół.
Wirnik wykonany z odlewanego mosiądzu.
Korpus pompy : żeliwo
Ściana tylna pompy : stal nierdzewna
Uszczelnienie : mechaniczne
Ilość wirników : 1 (mosiądz)
Dyfuzory : techno-polimery
Max zawartość piasku : 10 mg/m3 wody
Wbudowane w uzwojenia zabezpieczenie termiczne.
Będzie dobry?
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hydrofor

Post »

lukas93cs pisze:Będzie dobry?
Do mycia rąk i zębów wystarczy ten pierwszy 8-litrowy.

Nic nie piszesz, do czego Ci ta woda potrzebna :roll:
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Hydrofor

Post »

hydrofor potrzebny do zamgławiania tunelu foliowego
A kupiłem ten jednak HYDROFOR WZ 750/24L
No i spisuje się rewelacyjnie zobaczę jak będzie się spisywał na większą ilość zraszaczy.
Bo jet podpięty do 18szt zamgławiaczy
farfocel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 maja 2010, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrofor

Post »

pojemność hydroforu nie ma dużego związku z wydajnością układu. stosowałem hydrofor o pojemności 24 litry z pompą o wydajności 6000 l/min i spokojnie na 6 sekcjach podlewało ogród 2000 metrów. Pojemność zbiornika ma gwarantować dobry rozruch instalacji a za resztę odpowiada wydajność pompy
żyję w zieleni:)
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Hydrofor na działce

Post »

Zakupiłem hydrofor na działkę , teraz zastanawiam się jak go podłączyć, w zamyśle rury mają być wkopane i będą rozprowadzać wodę do toalety, kuchni w altanie oraz na działkę do podlewania. Jakie rury zastosować? jakiej średnicy?odległość do altany ok7m ,do toalety kolejne8m i na działkę jakieś 2-3 punkty żeby podłączyć spryskiwacz. A pompa zostanie tylko jako element dekoracyjny

http://img560.imageshack.us/img560/5016/opism.jpg
KDesign
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 sty 2013, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Hydrofor na działce

Post »

Widzę,że post zostaje bez odpowiedzi ale proszę się nie dziwić, pytanie jest dość złożone i jeśli ktoś nie widzi dokładnie gdzie to ma być doprowadzone to ciężko dokładnie komuś opisać i wytłumaczyć jak dokładnie to zrobić.
Rury najlepiej plastikowe do wody (niebieskie) z szybkozłączkami do prostego skręcania, nic trudnego.
Średnica hmm chyba 40 mm o ile się nie mylę ale to już w sklepie Ci doradzą.
Musisz pamiętać o tym,że jeśli rury nie będą wkopane dość głęboko to na zimę trzeba będzie najlepiej rury opróżnić z wody.
No to tyle z mojej strony.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrofor na działce

Post »

Najlepiej niebieskie rury ... wystarczy 25 mm. Skręcanie we własnym zakresie.
Czy toaleta ma działać w zimie ? Ktoś tam będzie ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

KDesign napisałem o doprowadzeniu wody z hydroforu do kuchni w altanie oddalonej ok 7mb i toalety która jest kolejnych 8mb oraz rozprowadzenie wody na 2-3 punkty na działce żeby nie biegać z wężem po działce tylko podłączyć rozpylacz i po sprawie (w sumie nie widzę tutaj nic złożonego) . Chodzi mi o średnicę rury jaką najlepiej zastosować, większą najpierw potem trójniki z redukcją na cieńsze rury, czy może jedną średnicę na całej długości. jak ma się zastosowanie rur o różnych średnicach do wydajności hydroforu i ciśnieniu na ujściach wody. Pal licho z ciśnieniem w kuchni i toalecie ale najbardziej zależy mi na ciśnieniu podczas podlewania działki zaznaczam jednorazowo czynny będzie jeden punkt poboru wody.
NOTO zimą na działce nie przebywamy jako że spełnia ona rolę typowo rekreacyjnej w sezonie letnim, więc z toalety na pewno nikt zimą nie będzie korzystał a hydrofor na zimę będzie demontowany, przecież nie zostawię go na działce dla ludzi z lepkimi łapami bo i takie kanalie znajdują się wszędzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”