Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Altana już prawie skończona :tan :tan

jako carport:

Obrazek

Obrazek

i jako altana:

Obrazek

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Pomysł ciekawy tylko czy koszt nie wyjdzie podobny do ceny kupnej altanki?masz przeliczony koszt jestem ciekawa?ja się zastanawiam na razie nad czymś takim a póżniej będę dodawać jakieś elementy oczywiście wymiary mniejsze typowe 3x3 czylObrazek
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Znalazłąm coś ciekawego napeno pomoże trochę w budowie takiej wiaty.ktoś może wie ile i jakiego materiału bedzie potrzeba na takiego cudo o wymiarach 3x3 http://www.youtube.com/watch?v=cbuEXw89IMk
karol_ina
50p
50p
Posty: 50
Od: 2 lip 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Ja znalazłam taki projekcik:
http://www.wymarzonyogrod.pl/1216_2564.htm

Czekam aż ślubny weźmie się za budowę :)
Awatar użytkownika
BassBecia
100p
100p
Posty: 108
Od: 15 maja 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

To ja wszystkim podpowiem jak zdobyć tanie drewno :wink:

Proponuje rozejrzeć się za steplami budowlanymi. Za 3-6zl można kupić 3m belkę-okorować, zaimpregnować i cieszyć się naturalnym elementem konstrukcyjnym.
"Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy"-- SENEKA --
Gdzie diabeł mówi "dobranoc"
karol_ina
50p
50p
Posty: 50
Od: 2 lip 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Ta "moja" altanka jest wlasnie ze stempli budowlanych, okorowanych.
W ten sam sposób mozna zrobic stelaż do hustawki ogrodowej, domku dla dzieci itd...
Awatar użytkownika
alicka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 gru 2007, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Altana/wiata grilowa...

Post »

Projekt altany z grillem do samodzielnej budowy, był jako dodatek do wakacyjnego znanego ogólnopolskiego miesięcznika, jeśli ktoś nie chce wydać majątku na taką gotową konstrukcje, to jest alternatywa i przynajmniej nie trzeba się martwić,że słupy nie wytrzymają lub wiatr porwie dach, no i fundamenty trzeba przewidzieć ich szerokość, wysokość i głębokość. Wszystko zależy od wymiarów czy zadowolimy się małą altanką 3x4m czy chcemy mieć zadaszenie nad powierzchnią 4x6m :)
Pietrekk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 sty 2013, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Witam, nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat,ale jak coś to poproszę o przeniesienie. Otóż, szukam jakieś ładnej altany do ogrodu, patrzyłem po internecie ale niczego interesującego nie znalazłem, może jakieś osobiste wzkazówki?? W sumie myśłałem czy sam się nie podjąć budowy ale to dość czasochłonne no i musiałbym dokupić dodatkowy sprzęt - przede wszystkim frezarke, która pózniej pewnie i tak by mi się jeszcze sprzydała, ale mimo wszystko to duży wydatek, choć w w sumie porównując ja z cenną gotowej altany może i by się to opłacało?
Awatar użytkownika
Damiano12318
200p
200p
Posty: 317
Od: 26 lip 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Zgorzelec, Siekierczyn

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Cóż mogę Ci pokazać coś takiego: http://www.google.pl/imgres?q=ciekawe+a ... ,s:0,i:102
Moja ciocia ma taką tyle że jest ona jeszcze "obita na skos takimi listewkami'' wygląda to ciekawie, a w środku stoi taki duży stół (też ręcznej roboty) i ładnie się prezentuje :D
Pozdrawiam. Damian
Mój zielony parapet
Pietrekk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 sty 2013, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Ładna, myśle że coś takiego byłbym w stanie sam zrobić, oczywiście przy odpowiednim sprzęcie, chociaż wolałbym coś w ciemniejszym drewnie
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Najlepiej zrobić z wykorzystaniem gotowych płotów panelowych (niskich lub obróconych na bok (wąskich)) dostępnych w każdym markecie.
Do zrobienia pozostaje wtedy głównie dach.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Pietrekk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 sty 2013, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Oo to jest jakis pomysł, to chyba nie jest zbyt skomplikowane, myśle ze dam rade:) Wczoraj sam coś próbowałem coś kombinować na hammerze, ale bez konkretnego planu to raczej ciężko
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Jeśli ta altana ze zdjęcia bez ławki kosztowała 1600 zł na gotowo ... to nie zastanawiać się TYLKO BRAĆ.

Ciekawe po ile ma domki narzędziowe. Bo cen na stronie nie ma ... szkoda :(
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”