Jaka szlifierka?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Czasami trafi się coś z niskiej półki cenowej.Szlifierka ,,Verto '' za 65 zł i pochodziła trzy lata. :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Winogrodek
200p
200p
Posty: 389
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Paulinko

pamietaj o jednym - do pracy przy drewnie koniecznie musi mieć regulację obrotów bo bez tego zamiast szlifować będzie ci "palić" drewno.

Ja mam szlifierkę MacAlister i też dobra, ale bez regulacji obrotów. Regulacja jest pomocna szczególnie przy lekkich pracach albo przy pracy ze szczotkami drucianymi.
kordiankw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 kwie 2010, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

ogrod2000 pisze:Parksize 1200W ma 3 lata gwarancji cena 119zł.
Jak nazwa sugeruje, ma mocny 1200W silnik i regulację obrotów czego
w tej cenie firmowy sprzęt nie posiada.
Parkside to też chińszczyzna tyle że ze średniej półki, sprzedawana w sieci LIDL-a. Mam tą szlifierkę i parę innych elektronarzędzi z Lidla i uczciwie muszę przyznać że jakość jest naprawdę niezła. Najbardziej jestem zadowolony ze szlifierki do ostrzenia łańcuchów do pił spalinowych.
Pozdrawiam,
Witek
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

kordiankw pisze: Najbardziej jestem zadowolony ze szlifierki do ostrzenia łańcuchów do pił spalinowych.
Sorry za off ... ile łańcuchów tym naostrzyłeś ? Nie przebarwiają Ci się zęby w łańcuchu ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
kordiankw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 kwie 2010, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Nic takiego nie zauważyłem. Mam stosunkowo nową piłę, w tym roku to jej trzeci sezon, łańcuch od nowości i to raczej jego końcówka, więc nie byłoby go szkoda, gdyby coś poszło nie tak. Dotychczas ten łańcuch i w poprzednich piłach, ostrzyłem pilnikiem z prowadnicą i dopiero po naostrzeniu szlifierką zobaczyłem jaka jest różnica, żeby utrzymać właściwy kąt zębów. Szlifierka nie ma zbyt wysokich obrotów a ostrzenie trwa sekundy, więc nie ma czasu by je rozhartować.
Pozdrawiam,
Witek
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

paulinka09 pisze:Mam pytanie.Jaką szlifierkę byście polecili do domowego użytku,np.zdzierania starej farby z mebli?Ograniczenie cenowe do 300 zł.
No i w większości odpowiedzi szanownych Forumowiczów zabrakło tego najważniejszego kryterium: "do domowego użytku". Opinie o tym, że marketowe szlifierki "no name" palą się po 2 tygodniach ciężkiej pracy są może i prawdziwe, ale dla Ciebie paulinko09 nieprzydatne. Jeżeli chcesz mieć sprzęt uniwersalny, to przede wszystkim musisz mieć 2 maszynki: szlifierkę oscylacyjną typu delta (tym wyszlifujesz lub oczyścisz wszystkie zakamarki, wgłębienia, "winkle" itp. małe powierzchnie) oraz szlifierkę kątową do nieco większych powierzchni. Myślę że do domowych i sporadycznych prac spokojnie wybierzesz oba sprzęty niemarkowe w każdym markecie budowlanym. Tam też zresztą poszukasz szprzętu markowego (myślę, że Bosch z linii dla amatorów będzie dla Ciebie właściwą marką), jeśli na taki się zdecydujesz. Obydwie opcje zmieszczą się w cenie do 300 zł (w tej pierwszej oczywiście więcej zaoszczędzisz). Do różnych materiałów będziesz potrzebować oczywiście różnych narzędzi (w sensie inne do kamienia a inne do stali czy drewna), ale te, tj papiery ścierne i tarcze kupisz w tym samym markecie.
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Dziękuję wszystkim za pomoc,wiedziałam że można na Was liczyć.Ponieważ czeka mnie oczyszczenie z olejnej parapetu i kredensu to postanowiłam kupić dwie szlifierki, deltę i jakąś do większej powierzchni.Jak kupię i wypróbuję to dam znać jak wyszło.
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Zwróć uwagę na osprzęt jaki będziesz kupować: mimo, że parapet i kredens są zapewne z drewna, to nie używaj do zdarcia z nich farby olejnej papierów i tarcz "do drewna" tylko "do lakierów". Zresztą koleś na stoisku w markecie na pewno Ci podpowie :wink: .
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka szlifierka?

Post »

astone dzięki za pomoc,to cenna uwaga.Na pomoc w marketach to ja specjalnie nie liczę bo kiedy kupowałam piłę elektryczną to okazało się ,że ja wiem na ten temat więcej niż pan obsługujący dział narzędzi :wink: .
sebastian1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 gru 2013, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Miałem podobny problem, ale finalnie zdecydowałem się na zakup tej szlifierki Graphite Szlifierka oscylacyjna - 59G323
Jak dla mnie się sprawdzają, są dokładne i precyzyjne, kupiłem ją 3 miesiące temu i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Do zdejmowania farb olejnych są specjalne rozpuszczalniki, smarujesz i ściągasz szpachelką.
Kiedyś czyściłem parapety i okna w starej kamienicy :( Warstw farby było więcej niż drewna. tam gdzie rozpuszczalnik nie pomógł przykładałem folię aluminiową i na nią gorące stare żelazko jak zmiękła farba to szpachelką ładnie schodziło.
Resztę niestety trzeba doszlifować.
I do tego potrzebne będą dwa urządzonka tak jak pisał astone.
Samymi szlifierkami będzie ciężko doszlifować olejną, farba nagrzeje się podczas szlifowania, zrobi się miękka zapcha papier w kilka sekund, i wydasz więcej na papierki niż maszynki.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

majs pisze:(...)Samymi szlifierkami będzie ciężko doszlifować olejną, farba nagrzeje się podczas szlifowania, zrobi się miękka zapcha papier w kilka sekund, i wydasz więcej na papierki niż maszynki.
Pozdrawiam.
Papier będzie się zalepiał, jak będzie niewłaściwy. Ma być do lakieru, nie do drewna, jak stosuje wiekszość.
rarownik345
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2014, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka szlifierka?

Post »

Witam, mam spore doświadczenie w tej dziedzinie, pracuje w serwisie między innym takich urządzeń, nie będę promował konkretnych mark, ale moim zdaniem podstawą jest odpowiednia szlifierka kątowa. W linku masz jej rodzaje, i opis. Myślę że od tego powinieneś zacząć. Powodzenia. Jeśli chcesz więcej szczegółów na temat szlifierek napisz na priv.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”