Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7  
Autor Wiadomość
dong
 Tytuł: Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.
PostNapisane: 6 paź 2017, o 00:30 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Cześć.
Slawgos, mogę Cię prosić o ponowne wrzucenie wszystkich zdjęć z tego tematu? Opis jest wystarczająco czytelny jednak jestem osobą, która ogródek uprawia dopiero 2-gi rok, a w szklarni, tudzież tunelu nie byłem nigdy.
Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Slawgos
PostNapisane: 2 mar 2020, o 01:49 
500p
500p

1 szt.
Postaram się wrzucić stare zdjęcia, bo faktycznie słabo ten wątek wygląda bez dokumentacji zdjęciowej. :-)

SolDuo
PostNapisane: 23 mar 2020, o 12:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam
Jestem nowym użytkownikiem i przyszłym posiadaczem tunelu foliowego z pomidorami. Może któryś z doświadczonych forumowiczów będzie mi mógł doradzić.
Planuję postawienie tunelu foliowego o wymiarach 13mdł/6mszer/3mwys pod uprawę pomidorów w glebie. Tunel właśnie się produkuje.
Dotychczas miałem tylko styczność ze starymi tunelami gdzie pomidory podwiązywało się do sznurka/drutu przymocowanego bezpośrednio do pałąków tunelu.
Czy to jest rozwiązanie dalej stosowane czy lepiej zmawiając tunel poprosić o montaż jakichś dodatkowych elementów?
Myślałem np. o dospawaniu do każdego pałąka poziomej rury na wys powiedzmy 2 metrów i ewentualnie dopiero do niego sznurek drut.
Czy to dobre rozwiązanie? czy są jakies inne rozwiązania? / coś co powinienem rozważyć na etapie zamawiania tunelu?
z góry dzięki za pomoc

lukaszp2201
PostNapisane: 23 mar 2020, o 17:41 
50p
50p

1 szt.
Robił ktoś tunel foliowy z rury pe niebieskiej do wody? Jaki przekrój rury najlepiej wybrać dla tunelu o wymiarach w podstawie 3x4m?

gienia1230
PostNapisane: 24 mar 2020, o 09:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Tak, robiliśmy, strasznie dawno, lata 80-te. Póltoracalówki - rury do wody, najpierw głęboko wkopane ale w następnych latach nakładane na wbite w ziemię pręty zbrojeniowe (10mm) . Okropnie to chwiejne było, trzeba było usztywniać w szczytach poziomo długą żerdką od wewnątrz i podpórkami środkiem tunelu.

robert45
PostNapisane: 26 mar 2020, o 15:14 
200p
200p
SolDuo napisał(a):
Witam
Jestem nowym użytkownikiem i przyszłym posiadaczem tunelu foliowego z pomidorami. Może któryś z doświadczonych forumowiczów będzie mi mógł doradzić.
Planuję postawienie tunelu foliowego o wymiarach 13mdł/6mszer/3mwys pod uprawę pomidorów w glebie. Tunel właśnie się produkuje.
Dotychczas miałem tylko styczność ze starymi tunelami gdzie pomidory podwiązywało się do sznurka/drutu przymocowanego bezpośrednio do pałąków tunelu.
Czy to jest rozwiązanie dalej stosowane czy lepiej zmawiając tunel poprosić o montaż jakichś dodatkowych elementów?
Myślałem np. o dospawaniu do każdego pałąka poziomej rury na wys powiedzmy 2 metrów i ewentualnie dopiero do niego sznurek drut.
Czy to dobre rozwiązanie? czy są jakies inne rozwiązania? / coś co powinienem rozważyć na etapie zamawiania tunelu?
z góry dzięki za pomoc

Np. tak.
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 104 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: kooba73, toolpusher, witiaw i 82 gości