Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Tak, robiliśmy, strasznie dawno, lata 80-te. Póltoracalówki - rury do wody, najpierw głęboko wkopane ale w następnych latach nakładane na wbite w ziemię pręty zbrojeniowe (10mm) . Okropnie to chwiejne było, trzeba było usztywniać w szczytach poziomo długą żerdką od wewnątrz i podpórkami środkiem tunelu.
Pozdrawiam! Gienia.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

SolDuo pisze:Witam
Jestem nowym użytkownikiem i przyszłym posiadaczem tunelu foliowego z pomidorami. Może któryś z doświadczonych forumowiczów będzie mi mógł doradzić.
Planuję postawienie tunelu foliowego o wymiarach 13mdł/6mszer/3mwys pod uprawę pomidorów w glebie. Tunel właśnie się produkuje.
Dotychczas miałem tylko styczność ze starymi tunelami gdzie pomidory podwiązywało się do sznurka/drutu przymocowanego bezpośrednio do pałąków tunelu.
Czy to jest rozwiązanie dalej stosowane czy lepiej zmawiając tunel poprosić o montaż jakichś dodatkowych elementów?
Myślałem np. o dospawaniu do każdego pałąka poziomej rury na wys powiedzmy 2 metrów i ewentualnie dopiero do niego sznurek drut.
Czy to dobre rozwiązanie? czy są jakies inne rozwiązania? / coś co powinienem rozważyć na etapie zamawiania tunelu?
z góry dzięki za pomoc
Np. tak.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”