Domek na działkę - gotowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Domek na działkę

Post »

i czego potrzebujesz dokładnie ??
Awatar użytkownika
ladymajena
50p
50p
Posty: 57
Od: 19 mar 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Domek na działkę

Post »

Witam wszystkich serdecznie ja na działce miałam stara rozwalająca się altankę dziwiłam się ze tak długo stoi .Moje szczęście zdecydowało się na duży krok ponieważ mamy małe dziecko potrzeba żebyśmy wybudowali nową altankę . O jak się bałam ale daliśmy rade łącznie z tym ze wszyscy znajomi się dziwili ze jak nie pewne są działki rod to inwestujemy ale ja wieże ze wszystko będzie dobrze
tak wyglądała w tracie rozbiórki stara

Obrazek

A tak zaczynała sie nowa era naszej starej działeczki

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A to są zdjęcia z zimy.Jedno co muszę przyznać to ze z wielkimi trudami wybudowaliśmy ta altankę i przygodami . Powoli ja kończymy bo z boku jeszcze dobudowaliśmy mały składzik i będziemy ja wykańczać Jest to nasze wspaniałe RODOS (Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone Siatką)
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Domek na działkę

Post »

Kochani na zewnątrz domek będzie pomalowany Drewnochronem,a wewnątrz czym pomalować,żeby zabezpieczyć drewno i sie nie zatruć ?
Awatar użytkownika
karlos
100p
100p
Posty: 157
Od: 19 wrz 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z lasu ...

Re: Domek na działkę

Post »

ARABELLA pisze:Karlos to trzymam kciuki ;:333 A skąd dokładnie kolega jest jeśli można wiedzieć ;:224
napisałem przecież, że z lasu :heja taka miejscowość, koło sulęcina Las Wegas (czyt. las Wędrzyn) ;:172

co do domku to dziś dzwoniłem i dowiedziałem się że wkońcu ruszyła strona internetowa i jest galeria z fotkami róznych projektów :) mozna obejrzec i wybierać, do tego maja linki do aukcji na alledrogo z cenami. wyszukiwarka drewno-go :wink: moja córka wymyśliła sobie antresole ;:14 no cóż musze przez wekend przetrawić, pomyslec z której strony działki ma stanąć, w która stronę drzwi itp i wtedy dam Wam znac na czym staneło i za ile.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Domek na działkę

Post »

Napisałam do firmy produkującej Drewnochron z zapytaniem czym pomalować domek wewnątrz i dostałam taką odpowiedź:
'' Jeżeli chodzi o wymalowania wewnątrz domu, to proponuję zastosować lakierobejce przeznaczoną do stosowania wewnątrz pomieszczeń, może to być:lakierobejca extra, lakierobejca żelowa, lakierobejca 2w1, lazura do drewna '' .
Na zewnątrz przed pomalowaniem kolorem trzeba najpierw pomalować bezbarwnym Drewnochronem wtedy ochrona jest większa :)
Awatar użytkownika
karlos
100p
100p
Posty: 157
Od: 19 wrz 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z lasu ...

Re: Domek na działkę

Post »

Jestem po rozmowach z derewnogo. Staneło na domku 3x4m (12m2) plus taras 3x2m (6m2), drzwi z klamka, 2 okna uchylne plus okiennice, gont, drewnochron, montaż, dowóz >>> 5600pln.
Do tego przybudówka 1x2,5m (doklejona z boku) z przedłużenia dachu, podzielona na 2 części, schowek na narzedzia (1x1,5) oraz toaleta (1x1) z osobnymi wejściami >>> 650 pln oraz orynnowanie 450 pln. Całość 6700 pln. Poniżej foty pogladowe

Obrazek

przybudówka w podobnym stylu
Obrazek
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domek na działkę

Post »

Arabella, ja w tym roku malowałam swój...wewnątrz malowałam lakierem bezbarwnym pół mat specjalnym do wewnątrz, był bezwonny i nie trujący.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Domek na działkę

Post »

Monia dziękuję ci ;:196
Karlos,a jaką grubość deski będziesz miał ? A dach ocieplony czy sam to zrobisz ?
Moja deska będzie miała grubość 28 mm .
Awatar użytkownika
karlos
100p
100p
Posty: 157
Od: 19 wrz 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z lasu ...

Re: Domek na działkę

Post »

deska pióro-wpust; grubość 18,5x28mm cokolwiek to znaczy :P dachu nie ocieplam i chyba nie potrzebne, bo w upały siedzi się na zacienionym tarasie, a jak zimno to przy ognisku ;)
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Domek na działkę

Post »

Mój domek trochę droższy ,bo ciut większy,dach ocieplany i drzwi metalowe antywłamaniowe :wit a jaki kolor wybrałeś domku i gontu jeśli można wiedzieć ?
Awatar użytkownika
karlos
100p
100p
Posty: 157
Od: 19 wrz 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z lasu ...

Re: Domek na działkę

Post »

Tak, wiem skąd różnica w cenie :) ja jeszcze zamówiłem u gościa zestaw 2 ławy i stół z olchy 50mm, na taras za 800. cena dobra, a nie trzeba sie szarpać po sklepach, bo przywiozą na miejsce :)
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Domek na działkę

Post »

Masz rację i przynajmniej wszystko za jednym zamachem będziesz miał :D
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Nieszczelna altana, drewniany domek.

Post »

Witam.
Posiadam na działce mały drewniany domek coś w stylu jak na zdjęciu poniżej i zauważyłem od środka kilka prześwitów nieszczelności, nie wiem jeszcze czy to przecieka ponieważ działkę mam od wczoraj, nie są to duże prześwity max 1x1cm. Prosiłbym was o poradę czym to załatać, zakleić, uszczelnić?

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”