Siatki pod trawnik,na krety jak stosować?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ogrodnikkonin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 kwie 2015, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zakładanie siatki pod trawnik

Post »

Witam
Mam do założenia trawnik u siebie 1500 m2, mam już rozsypana ziemie i dopiero teraz zdecydowałem się na siatkę na krety. Będziemy ta siatkę zakładać w 4 osoby. Zastanawiam się nad wynajęciem minikoparki która zbierała by tą 10 cm warstwę ziem i by zasypywała siatkę. Ceny w moim regionie oscylują na poziomie 50-60 zł za roboczogodzine sprzętu. Nie wiem jak czasowo dalibyśmy radę w 4 osoby to zrobić bo to duży obszar, a koparka na pewno by to przyspieszyła. Czy ktoś z forumowiczów ma rozeznanie w jakim czasie mniej więcej byśmy to zrobili z tą koparka a w jakim bez niej? Wtedy miałbym orientacyjne porównanie jakie będą koszty tego przedsięwzięcia oraz czy taniej będzie robić to wszystko ręcznie czy przy pomocy sprzętu. Z góry dziękuję za odpowiedź
Nordmania
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 kwie 2015, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zakładanie siatki pod trawnik

Post »

Trudno powiedzieć ile godzin będzie pracować koparka,ale na pewno czasowo będzie zdecydowanie szybciej niż w przypadku pracy ręcznej,przy czym koszty także o wiele wyższe. Najlepiej zadzwonić i bezpośrednio u źródła zapytać się ile mniej więcej godzin zajmie zbieranie ziemi przy powierzchni 1500m2.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zakładanie siatki pod trawnik

Post »

Zamiast koparki weź koparkoładowarkę z przednią łyżką dzieloną. Jest bardziej precyzyjna.

Jeżeli dobry i solidny operator to czas około 2 dni od rana do nocy (zależy od łyżki i od sprzętu, no i pogody). Jeżeli ktoś robi to zarobkowo to przeciąga czas. Nie wiem czy nie wyjdzie Wam taniej kupić ziemi i nawieźć nowej na siatkę. To tylko 2tys. taczek.

Jeżeli mam coś doradzić to szybciej będzie Wam zebrać z całości ziemię na kupę, położyć siatkę i potem nawozić. Czasowo i cenowo będzie opłacalne. Wtedy wyrobicie się w jeden dzień z koparką i z odpowiednią liczbą osób. Wtedy musicie załatwić około 8 taczek i koparka będzie Wam ładować na taczki, a Wy będziecie rozwozić bo wjazd na siatkę koparką odpada. Przewalanie z kupy na kupę tak jak chcesz robić to dla mnie robota "głupiego".
klaudiusz123
ZBANOWANY
Posty: 4
Od: 24 kwie 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojej siatki na krety, plastikowa jest
Układałem ją zaraz po budowie domu 2 lata temu no i nie mogę narzekać bo nie mam kretowisk w ogrodzie w ogóle (mam nadzieję, że tak będzie długo)
A propo mam pytanie jak długo taka sitka plastikowa może wytrzymać? gramatura 40 g/m2
and-trawa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 mar 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Czytam i czytam,powiem Wam coś czy założycie siatkę czy nie to i tak po jakimś czasie macie po trawniku.Ktoś tu napisał że kret to szkodnik ,otóż nic bardziej mylnego.Przychodzi na wasz trawnik po swój przysmak,larwa chrabąszcza majowego.Prawie w każdym trawniku jest jej kilka ,chyba 4 pokolenia,wygląda jak mała krewetka ,jasna chyba trzy pary odnóży.Kret chroni wasz trawnik,no niestety zostawia kopce.Po założeniu siatki kret nie dostanie się do górnych partii korzenia trawy a larwa tam najczęściej grasuje.Wiem coś o tym gdyż od trzech lat mam firmę ,która to likwiduje stare i zakłada nowe trawniki.Generalnie jesteśmy w tej kwestii przegrani.Cieszymy się że nie mamy kopcy a tym czasem larwa zżera powoli korzenie trawy i na wiosnę i w słoneczne dni zaczynają pojawiać się żółte place na trawie.Tak zaczyna się koniec trawnika.Oczywiście proces ten trwa kilka lat.Po założeniu trawnika z siatką w maju ,czerwcu zaczyna się rojenie chrabąszcza majowego,latają prze zapadnięciem nocy,każdy to chyba widział?przeważnie przy iglakach i nad naszymi trawnikami.Następnie składają jajka w trawnik,w ziemię dokładnie i potem mamy pierwsze pokolenie darmozjadów.Potem cykl się powtarza.
Po czterech latach wylatuje nowiutki chrabąszcz i znosi jajka i tak w koło,a kreta nie ma!Oczywiście bez siatki też przegrywamy ale trochę póżniej.Nie ma rady jedynym i najskuteczniejszym sposobem jest głęboka orka na jesieni ,następnie wiosną glebogryzarka ,dwa tyg do trzech przerwa i zasiew nowego trawnika.W taki sposób przez dwa trzy lata nie będzie żadnego kopca,gdyż larwa nie cierpi wietrzenia gleby a wyrzucona na wierzch ginie od promieni uv .Natomiast rajem dla larwy są ugory i stare trawniki i nic na to nie poradzimy 1 do 0 dla przyrody.Można ją zniszczyć chemicznie lecz jest to zakazane gdyż niszczy się wszystko co żyje na pewnej głębokości lecz nie o to chodzi .pozdrawiam,PS nie jest to reklama mojej firmy.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

and-trawa pisze:Czytam i czytam,powiem Wam coś czy założycie siatkę czy nie to i tak po jakimś czasie macie po trawniku.Ktoś tu napisał że kret to szkodnik ,otóż nic bardziej mylnego.Przychodzi na wasz trawnik po swój przysmak,larwa chrabąszcza majowego.Prawie w każdym trawniku jest jej kilka ,chyba 4 pokolenia,wygląda jak mała krewetka ,jasna chyba trzy pary odnóży.Kret chroni wasz trawnik,no niestety zostawia kopce.Po założeniu siatki kret nie dostanie się do górnych partii korzenia trawy a larwa tam najczęściej grasuje.Wiem coś o tym gdyż od trzech lat mam firmę ,która to likwiduje stare i zakłada nowe trawniki.Generalnie jesteśmy w tej kwestii przegrani.Cieszymy się że nie mamy kopcy a tym czasem larwa zżera powoli korzenie trawy i na wiosnę i w słoneczne dni zaczynają pojawiać się żółte place na trawie.Tak zaczyna się koniec trawnika.Oczywiście proces ten trwa kilka lat.Po założeniu trawnika z siatką w maju ,czerwcu zaczyna się rojenie chrabąszcza majowego,latają prze zapadnięciem nocy,każdy to chyba widział?przeważnie przy iglakach i nad naszymi trawnikami.Następnie składają jajka w trawnik,w ziemię dokładnie i potem mamy pierwsze pokolenie darmozjadów.Potem cykl się powtarza.
Po czterech latach wylatuje nowiutki chrabąszcz i znosi jajka i tak w koło,a kreta nie ma!Oczywiście bez siatki też przegrywamy ale trochę póżniej.Nie ma rady jedynym i najskuteczniejszym sposobem jest głęboka orka na jesieni ,następnie wiosną glebogryzarka ,dwa tyg do trzech przerwa i zasiew nowego trawnika.W taki sposób przez dwa trzy lata nie będzie żadnego kopca,gdyż larwa nie cierpi wietrzenia gleby a wyrzucona na wierzch ginie od promieni uv .Natomiast rajem dla larwy są ugory i stare trawniki i nic na to nie poradzimy 1 do 0 dla przyrody.Można ją zniszczyć chemicznie lecz jest to zakazane gdyż niszczy się wszystko co żyje na pewnej głębokości lecz nie o to chodzi .pozdrawiam,PS nie jest to reklama mojej firmy.
ja mam firmę 9 lat, do tego inż ogrodnictwa i powiem tylko, że jest Pan/Pani w dużym błędzie. Larwy chrabąszczy to nie jedyne pożywienie kretów. Najskuteczniejsze sposoby to: 1. siatka, 2. quickphos, 3. dursban [najbardziej szkodliwy jednak na dłuższą metę skuteczny]. Siatkę można łatwo zamontować na istniejących trawnikach. Wystarczy wypożyczyć wycinarkę darni, pociąć trawnik, położyć siatkę i przykryć ponownie starą darnią. To również nie jest reklama mojej firmy ale po więcej info dotyczących wycinarki zapraszam na priv.

aha...i w jaki sposób jest zakazane stosowanie środków chemicznych typu Dursban? Środek ten ma rejestrację i jest dopuszczony do stosowania na prywatnych działkach.
x-k-35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 25 lip 2016, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki na krety jak stosować?

Post »

Popieram, również zainwestowałam z mężem w siatkę na krety, tylko najważniejsze żeby wybrać jakąś porządną. Bo to jednak jest pracochłonne i lepiej wydać na początku parę złotych więcej niż kupić jakiś chiński bubel i się męczyć. My kupiliśmy Polską siatkę i już 4 lata i nie ma ani jednego kopca.
Dominika200
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 mar 2019, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki pod trawnik,na krety jak stosować?

Post »

Jaka to siatka ? Chciałabym kupić coś dobrego, nie szczypać się na parę groszy, bo wiem że takie oszczędności nie zawsze dobrze wychodzą. Czytałam jeszcze na innych forach i polecali siatki przede wszystkim plastikowe. Dzianina nie do końca się sprawdza. Z plastikowych widziałam jakieś importowane i też polskiej produkcji rzuciło mi się w oczy stopkop. Ogólnie w parametrach było uwzględnione, że jest grubsza więc rozumiem, że tym samym mocniejsza.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siatki pod trawnik,na krety jak stosować?

Post »

Witajcie :) muszę wybrać siatkę przeciwko kretpm oraz nornicom. Czy z tworzywa jakim jest polipropylen będzie dobra ? Mam na myśli czy nornica nie przegryzie? Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić w kwestii producenta kogo wybrać żeby nie trafić na jakiś chiński badziew?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”