Domek narzędziowy,działkowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Do izolacji papa, lub folia.
piero53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 wrz 2013, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Ja miałem podobny domek który stał na 3 warstwowej izolacji z papy na szerokości 50 cm, a jedna warstwa była wygięta i przybita do domku , takie tam zabezpieczenie przed wilgocią i deszczem . :wink:
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

O i to jest fajny pomysł też tak zrobię, powiedz jeszcze czy to się sprawdziło i czy impregnowałeś czymś krawędzie OSB od spodu?

Nie cytujemy postu, pod którym udzielamy odpowiedzi
pomid.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

A propo izolacji.

Izolacja winna być wykonana na jakieś min. 30 cm od gruntu. Chodzi, by woda kapiąca z dachu, rozpryskująca się, warstwa śniegu nie powodowały jednak zawilgocenia.
Dlatego tez domki winno stawiać się na jakimś podwyższeniu, podmurówce i wówczas, właśnie wyżej dać izolację, lub od razu od dołu, ale pociągnąć ją trochę wyżej. i tak zabezpieczyć, bo skapująca, spływająca po ścianach woda, nie leciała do środka a na zewnątrz budynku.
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Na chwilę obecną domek będzie na podmurówce z wapienia, piaskowca ponieważ mam źródło 12-20 pln za tonę w zależności od kształtu i wielkości (z rozbiórki starej stodoły). Natomiast jeżeli ktoś ma jakiś pomysł albo też to robił zastanawia mnie czym zabezpieczyć dolne krawędzie OSB, ponieważ boję się, że będzie to puchło w tym miejscu. Chcę to za rok pokryć cienkim styropianem 2cm i otynkować, ale mimo to boję, się, że OSB będzie puchło, może jakaś żywica na dolne krawędzie?
piero53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 wrz 2013, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Dolne krawędzie możesz zabezpieczyć żywicą robi się twarda i nie rozpuszcza się w wodzie.
Natomiast płytę OSB zabezpiecz 2 lub 3 warstwami lakieru, ponieważ zrobi się zielona i może zapleśnieć niczym położysz styropian.

Niepotrzebny cytat, pomid.
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

A czy zamiast lakieru sprawdzi się drewnochron czy do OSB się nie nadaje? A jak lakier to możesz coś polecić jaki lakier nadaje się na OSB.

Nie cytujemy postu, pod którym udzielamy odpowiedzi
pomid.
piero53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 wrz 2013, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Jak chcesz dać kolor to tylko lakierobejca , drewnochronu nigdy nie próbowałem na płytach OSB. Używam Sadolin , ale są i inne .

zmod/pomid.
alucard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 23 mar 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

I jak tam Cimias rozpocząłeś budowę? CZym będziesz mocował Ja planuje postawić identyczna przybudówkę jak Ty do domku z płyt osb, bardzo podobna do tej ze zdjęcia zamieszczonego przez Reda. Swoją drogą RedaMojeMiasto z jakiego programu to jest projekt?
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

A może postawić domek na jakiejś podmurówce, chociażby z kostki brukowej, krawężników albo wylanego a'la fundamentu, będzie już zabezpieczenie przed zalegającą wodą czy śniegiem, i potem dopiero zabezpieczone deski.
Bo jeżeli w izolacji coś nie wyjdzie i dostanie się woda to będzie się psuło stopniowo. A tak te parę cm zabezpieczy domek na dłużej.

U mnie dobrze sprawdził się lakier asfaltowy. Wszystkie elementy drewniane które mają mieć kontakt z ziemią, wodą itd tym maluje od spodu i lekko boki. Nawet jak stawiałem piaskownicę dla córki.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

alucard pisze:I jak tam Cimias rozpocząłeś budowę? CZym będziesz mocował Ja planuje postawić identyczna przybudówkę jak Ty do domku z płyt osb, bardzo podobna do tej ze zdjęcia zamieszczonego przez Reda. Swoją drogą RedaMojeMiasto z jakiego programu to jest projekt?
Hej, budowa ruszy z początkiem lipca bo ojciec idzie na emeryturę, więc będzie miał dużo czasu, planowaliśmy prędzej ale na działce "nowej" było tyle roboty łącznie z kopaniem rowu pod prąd, a mama już się przy okazji o grządki prosiła, że nie było kiedy. Mocować myślę będziemy najprościej chyba jak się da na te wbijane kotwy 60cm w ziemię.
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

lukas_ana pisze:A może postawić domek na jakiejś podmurówce, chociażby z kostki brukowej, krawężników albo wylanego a'la fundamentu, będzie już zabezpieczenie przed zalegającą wodą czy śniegiem, i potem dopiero zabezpieczone deski.
Bo jeżeli w izolacji coś nie wyjdzie i dostanie się woda to będzie się psuło stopniowo. A tak te parę cm zabezpieczy domek na dłużej.

U mnie dobrze sprawdził się lakier asfaltowy. Wszystkie elementy drewniane które mają mieć kontakt z ziemią, wodą itd tym maluje od spodu i lekko boki. Nawet jak stawiałem piaskownicę dla córki.
Tak domek będzie jednak na podmurówce z kostki brukowej jak na obrazku pierwszym, tylko zastanawiam się czy tak jak na obrazku pierwszym cała dolna konstrukcja drewniana domku może przylegać stać na kostce brukowej czy domek musi być tak jak na zdjęciu drugim podparty tylko punktowo bo raczej większość jest podparta punktowo na jakichś bloczkach betonowych, krawężnikach, cegłach itp.? Czy chodzi tylko o wypoziomowanie czy stawia się punktowo żeby pod spodem był przewiew? Mi by było nawet na rękę zrobić jak na pierwszym obrazku bo będzie to domek typowo na narzędzia i sprzęt ogrodniczy więc na upartego nawet podłogi nie musiałbym robić, bo kostka służyła by za podłogę.

Obrazek
Obrazek
nanikosz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 sie 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Budowa domku na narzędzia

Post »

Szukam najtańszego sposobu na postawienie domku narzędziowego o wym: 1,6 m szerokości, wysokość 2,2 m , długość 3 m. Chciałbym aby schowek wyglądał w miarę estetycznie.Inspirując się tematem http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=68922 Myślałem aby zrobić wylewkę, na niej postawić konstrukcję z kantówek 5x5m i obić to płytą OSB - goła płyta będzie wyglądała dość nieschludnie więc zastanawiam się nad panelami Siding bo nic tańszego mi nie przyszło do głowy. Dach z blachy trapezowej lub płyty falistej. Konstrukcja jak z tematu powyżej. Czy ma ktoś inne propozycje. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”