Domek narzędziowy,działkowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Post »

Są związane bo to zdjęcie z poczatku pracy.
Obrazek
Kazda krokiew jest związana jętkami i grzedami. Rozstaw między krokwiami zrobiłem gęsty bo co 55 cm.

-- 24 sty 2015, o 13:19 --

Co do śniegu to juz jedna śnieżna zima byla i nic sie nie stalo, zrobiłem dość stromy dach, a jak coś to zawsze moge pojechać i ściągnąć snieg. Mam takie coś na kiju teleskopowym i zajmuje mi to z zegarkiem w ręku 10 minut. Może konstrukcja nie jest idealna, może taraz zrobil bym to inaczej ale czlowiek się uczy. Naszęście jeszcze nic się nie zawalio.
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Domek narzędziowy,działkowy

Post »

Zamierzam kupić gotowca - w sensie przyjedzie ekipa z domkiem i mi go zmontuje. Nie wiem tylko czy domek który wybrałam, jest wart tych pieniędzy (16 tys. zł) i czy nie rozpadnie się po kilku latach. Jako, że nie można wstawiać linków do alleg.. byłabym wdzięczna, gdyby ktoś zadał sobie trochę trudu i znalazł tego sprzedającego: 102Rysio, albo na sprzedajemy.pl: domki.rancho. Firma z Radomska. Przyjedzie, postawi, ja mam domek. Warto?
rockbottom
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 mar 2019, o 08:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek narzędziowy,działkowy

Post »

Witam,
Trochę odgrzewam kotleta :) ale sezon się zbliża ...
Chcę zakupić domek narzędziowy. Zastanawiam się czy drewno czy metal. Plastikowe ze wzgl na cenę odpadają.
I tu dylemat.
Metalowy, lekki, nie będzie "pił" wody itp.
Taki mi się podoba: https://ogrodosfera.pl/domek-blaszany-y ... 030-x-2370
No i drewniany.
Podoba mi się ten: https://www.leroymerlin.pl/architektura ... lsrc=aw.ds

Jednakże mam pytanie - on nie ma podłogi. Zrobię fundament z kostki brukowej, i tak po prostu go na nią położyć? Będzie stykał się drewnem i pił wodę podczas deszczu, śniegu itp.
Czy zrobić go na płytkach podwyższających?? ale to znów będzie szpara wysoka między kostką a dolną częścią domku.
jakieś sugestie?
Grasner
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 maja 2019, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Konstrukcja i budowa domku narzędziowego

Post »

Witam Forumowiczów,

Chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące budowy domku narzędziowego który chce wykonać sam. Domek 2x3m napiszę jak to widzę by było w miarę prosto i rzeczowo.

1. Podłoże płytka chodnikowa 50x50x7 ułożona 10cm powyżej gruntu na wypoziomowanym piasku z cementem i po rogach słupy betonowe z pretem gwintowanym 12mm
2. Po obwodzie chce ułożyć kantowke 7x7cm lub 10x10cm po rogach przykrecana do gwintu i kotwiona do płytek chodnikowych na reszcie długości
3. Do kantowek chce zamocować gotowe ramy złożone na srubach z kantowek 4x7cm ogólnie kantowka Góra dół i pionowo w środku co 40cm.
4. Dach jednospadowy z przodu 2,2m schodząc do 2m. ( tutaj nie wiem jaki przekrój kantowki wrzucić w poprzek) na to OSB i gont.
5. Ściany z deski swierkowej na 15 mm grubości

Proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę to wykonać dodam że w miejscu gdzie stanie domek trochę wieje ale jednak tam najmocniej.
Zacząłem się również zastanawiać czy dobrze robię tak to składając czy nie zostawić kantowki po obwodzie ale o takim samym przekroju wrzucić słup kotwiony w betonie zamiast przytwierdzac kantowke po obwodzie do betonu.

Taki domek wykonam pierwszy raz i chce by był to ostatni.

Przesylam filmik który mnie lekko zainspirował jak stworzyć konstrukcje. https://youtu.be/6CCZcGs84Ds

Domek typowo narzędziowy schować narzędzia grill kosiarke itp.

Płytka chodnikowa ma robić za podłogę.

Wszelkie sugestie mile widziane

Dziękuję Pozdrawiam.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Ma ktoś doświadczenie z domkami Keter Manor ?
Łatwo się to składa?
Składanie na docelowym miejscu czy da się przenieść?
markus383
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 7 maja 2011, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek narzędziowy,działkowy

Post »

Witam.
Temat trochę chyba upadł, ale mam jeszcze pytanie odnośnie do domku.
Chciałbym zbudować u siebie taki domek 3x4 metry i 2,3 metra wysokości. Chciałbym zapytać, jakiej kantówki użylibyście do budowy szkieletu? Czy 10x10 cm będzie dobry, czy można zastosować mniejszy?

Pozdrawiam,
Mateusz.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Domek narzędziowy,działkowy

Post »

Jak nie będziesz robił strychu, to wystarczy kantówka 5x8 cm na szkielet. Słupki co 50-60 cm. Jak obijesz płytą to możesz tańczyć na dachu.
markus383
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 7 maja 2011, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek narzędziowy,działkowy

Post »

Dzięki za podpowiedź.
W takim razie zrobię sobie 8 x 8 cm, prawdopodobnie z drewna klejonego bsh.
Nie planuję tańców na dachu ;) Stryszku też nie będzie. Chcę jedynie parter i daszek, żeby na głowę nie padało. Ściany planuję z płyty, więc to dodatkowo powinno usztywnić konstrukcję :)
Karpik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 13 sty 2021, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek narzędziowy,działkowy

Post »

Chcę zbudować domek na działce. Murowany, ok. 5x5m +weranda. Widział ktoś może w necie darmowe projekty takiej budowy? Mogę też w granicach rozsądku zapłacić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”