Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
klik
 Tytuł: Re: Pisklę. Jak uchronić je przed śmiercią?
PostNapisane: 16 maja 2017, o 22:06 
500p
500p

więcej niż 1
Trzeba delikwenta przyzwyczajać do wolności,najlepiej w jakiejś prowizorycznej wolierze. Musi pooglądać świat i oswoić się z najbliższym otoczeniem. Na noc najlepiej zabierać do domu i uwaga na koty, bo będą skakać na wolierę , ale to ma swoje plusy. Jak już lata to bardzo dobrze :) Kupami się nie martw to już prawie dorosła sztuka i byle srajda go nie wykończy. Suszone larwy mącznika nie są najlepsze , ale jak już nie będziesz miała nic innego to mogą być. Nie trzeba im uszkadzać główek bo suszone nie gryzą :) Twój podopieczny też już raczej nie potrzebuje pomocy w ukatrupieniu robala, sam da radę. Serio wie co z nimi zrobić. Wiedza zapisana w genach jest zadziwiająco szeroka.
Zmniejsz ilość picia do dzioba, niech sam się uczy pić. Podstaw mu wodę i niech zdecyduje czy chce pić czy nie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

MENA515
PostNapisane: 16 maja 2017, o 22:34 
500p
500p

więcej niż 1
Tak zrobiłam :). Dziś po południu zaczepiłam mu poidełko. Najpierw nic a potem maczał dzioba i zachowywał się jak podczas kąpieli :D . A jak za bardzo zaczął figmasić, to spadł na kuper bo siedział na drążku :;230 Ale się zdziwił :). Wieczorem zjadł dużo kulek. Miał przerwę 3.5 godz. bo musiałam jechać gdzieś dalej i nikogo nie było w domku.A i dziś ubił jednego mola. Drugi zaś przeszedł całą długość kuchni i uszedł z życiem bo ptaszka bardziej interesowała mucha która latała przy oknie. Ale nie ruszył w jej kierunku.
Zaskakują mnie te wszystkie nagłe zmiany. Mamy go 8 dni a dziś jest nie do poznania...

klik
PostNapisane: 16 maja 2017, o 22:56 
500p
500p

więcej niż 1
Nooo ptaki tak mają. Przy naszym ludzkim pojmowaniu rozwoju dziecka, to jest prędkość światła :)
Jest jeden problem, o którym Ci napisałem zdawkowo i w którym nie jestem Ci w stanie pomóc. Trzeba siebie i ptaka odzwyczaić od siebie. W azylu mają podejście hurtowe i to może im się udać. Jak my wychowamy pisklę i złapiemy z nim więź to trudno jest ją zerwać. I nam i jemu. Niestety to nie jest dobre , ani dla nas, ani dla niego. Podhoduj i oddaj to najlepsze rozwiązanie. Ptak będzie miał szanse na życie na wolności, a Ty brak wyrzutów sumienia. Jak powiedział klasyk " natura to jest jedna wielka restauracja". Im bardziej będzie dziki, tym większe szanse na życie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 199 ]  Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości