Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Fizyki nie przeskoczysz im szerzej ręce tym mniejszą siłę używasz, jeżeli jesteś napakowany zawsze możesz go chwytać w połowie ewentualnie obciąć zbędną długość ;:306
Mój kolega ma sporo cięcia bo w 40 hektarowym sadzie bez super narzędzi nie da się rady i używa sekatorów elektrycznych Arvipo.
On i pracownicy nie rozkładają rączek, ale kilkanaście sztuk takiego sprzętu to równowartość samochodu z salonu..
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Sekator dwureczny

Post »

Fallen pisze:Witajcie. Macie jakiś sprawdzony model sekatora dwuręcznego (długość ok. 70cm) do cięcia drzew owocowych? Do sadu, nie przydomowego ogródka.
Bahco
Pozdrawiam,

J
Fallen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lut 2018, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

asprokol pisze:Fizyki nie przeskoczysz im szerzej ręce tym mniejszą siłę używasz, jeżeli jesteś napakowany zawsze możesz go chwytać w połowie ewentualnie obciąć zbędną długość ;:306
Mój kolega ma sporo cięcia bo w 40 hektarowym sadzie bez super narzędzi nie da się rady i używa sekatorów elektrycznych Arvipo.
On i pracownicy nie rozkładają rączek, ale kilkanaście sztuk takiego sprzętu to równowartość samochodu z salonu..

Owszem, fizyka w tych na F pomaga, ale to nie jest najważniejsze :D
Dodatkowo mają one dość dużą "główkę" z ostrzem i do ciasnych miejsc może być problem z dotarciem.
Elektryczne są fajne, ale cena... A tu można sobie siłownię darować :D

leff pisze:Bahco
Używasz? Jaki model ? Ostatnimi czasy ludzie jakoś odradzają tą firmę.
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 234
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dwa lata temu, kupiłam sekator Felco13 i uważam, że za te pieniądze nie otrzymałam nic nadzwyczajnego.Sekator jak sekator, czasami potrafi nie dociąć. Ma problemy z cieńszymi gałązkami.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Fallen pisze: Używasz? Jaki model ? Ostatnimi czasy ludzie jakoś odradzają tą firmę.
Tak, teraz używam (od ok. 8 lat, rączki jeszcze pomarańczowe) chyba model 160 długości 90cm (tnę ok. 1 ha sadu). Kilka lat temu kupiłem ojcu taki sam (już ze srebrnymi rączkami) i też był zadowolony.
Pozdrawiam,

J
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam
Rozważam trzy opcje zakupu sekatora a mianowicie felco, lowe lub wolf garten. Którą z tych trzech marek jest najtrwalsza i najlepiej się na niej pracuje? Potrzebuje sekator jednoręczny do dużego ogrodu: cięcie wycinanie przycinanie gałęzi i pędów drzew, krzewów i bylin. Który możecie polecić ? Z góry dziękuję z pomoc :)
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Mam pytanie czy sekatory Felco posiadają gwarancję ? Znaczy czy wraz z sekatorem dostajemy papier gwarancyjny ?
rpilski
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 lut 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Błonie, mazowieckie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kacper90 pisze:Witam
Rozważam trzy opcje zakupu sekatora a mianowicie felco, lowe lub wolf garten. Którą z tych trzech marek jest najtrwalsza i najlepiej się na niej pracuje? Potrzebuje sekator jednoręczny do dużego ogrodu: cięcie wycinanie przycinanie gałęzi i pędów drzew, krzewów i bylin. Który możecie polecić ? Z góry dziękuję z pomoc :)
Używam Felco 7(nożycowy) i Wolf Garten (jednoręczny kowadełkowy) od kilku lat (Felco od 9 lat, WG parę lat mniej). Oba są trwałe. Felco używam najczęściej. Obydwa są dla mnie wygodne (ale to sprawa indywidualna).
Pozdrawiam,
Radek
Olek123
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 kwie 2018, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kupiłem ostatnio Fiskars p26 i jestem średnio zadowolony. Po kilku godzinach intensywnej pracy trzeba było dokręcić śrubę kontrującą i naostrzyć.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

A jakie są Wasze opinie odnośnieFelco 160 I oraz Felco 9. Czy ktoś używa tych modeli ?
czorny27
50p
50p
Posty: 52
Od: 28 mar 2018, o 05:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kacper90 pisze:A jakie są Wasze opinie odnośnieFelco 160 I oraz Felco 9. Czy ktoś używa tych modeli ?
Mam felco 9 świeży nabytek. Suche czy mokre 2cm średnicy pędy łyka jednym cięciem.
Felco 9 dla leworecznych Ale z powodzeniem można używać go prawą ręką.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

A Felco 160 I ktoś może używał bądź posiada ?
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja szukam dobrego sekatorka do kwiatów doniczkowych. Już miałam dwa. Jeden zamiast ciąć to miażdżył łodygi, więc zareklamowałam, a drugiemu gwint się rozluzował i trzeba było wyrzucić. Czy ktoś może mi polecić taki do 25 zł i nie Made in China.
Pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”